Savās mājās uzvara izpaliek, izšķirošā bronzas sērijas spēle ceturtdien Gulbenē

Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas bronzas fināla otrajā spēlē “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” aizvadīja neveiksmīgu trešo ceturtdaļu, piedzīvojot neveiksmi pret “Gulbenes Bukiem” ar 71:89. Tādējādi komandas apmainījušās ar uzvarām izbraukuma spēlēs, bronzas medaļas ieguvēja noskaidrošanu atliekot uz spēli Gulbenē.

Maču Roberta Zeiles un Sanda Amoliņa trenētā komanda sāka ar Tomu Kohanovu, Mārtiņu Vīņaudu, Valteru Liepiņu, Jāni Engeru un Klāvu Dubultu sākuma pieciniekā. Spēli ar precīzu trīs punktu metienu uzsāka Vīņauds, bet īsu brīdi vēlāk ar tādu pašu darbību sekoja Kohanovs. Tomēr pārsvaru liedza iekrāt Raimonda Gabrāna sekmīgā atbilde no trīs punktu metiena līnijas. Pirmās ceturtdaļas vidū “Gulbenes Buku” garie spēlētāji guva vairākus punktus, bet ārējās līnijas basketbolisti spēja izlauzties līdz groza apakšai un gūt punktus caurgājienos. Pirmo ceturtdaļu ar precīzu tālmetienu noslēdzot gulbeniešu trenerim Artūram Brūniņam, “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” pēc desmit aizvadītām minūtēm atradās iedzinējos ar 17:25.

Otro ceturtdaļu ar izspēli Valtera Vēvera tālmetienam sāka valmierieši, samazinot starpību līdz pieciem punktiem. Tomēr groza apakšā regulāri pārspēku guva “Buku” garie spēlētāji, bet Sandis Bēts ar tālmetienu otrā ceturkšņa vidū panāca 14 punktu pārsvaru viesu komandai. Valmieriešu atspēlēšanos uzsāka Kohanovs, kurš arī minūti pirms puslaika izskaņas panāca minimālu deficītu mājinieku vienībai. Tomēr pēdējais precīzais metiens puslaikā padevās Ingaram Aizpuram, tādējādi lielajā pārtraukumā komandas devās pie rezultāta 37:40.

Spēles izšķirošie notikumi risinājās trešajā ceturtdaļā, ko ar septiņu punktu izrāvienu iesāka gulbenieši, tādējādi sasniedzot desmit punktu vadību. Groza apakšā sekmīgi uzbrukumi padevās Pāvelam Veselovam, pret kuru īsti valmieriešiem atbilde neatradās. Tuvāk par desmit punktu starpību trešā ceturkšņa otrajā pusē Vidzemes Augstskolas studentiem pietuvoties neizdevās, turpretī “Buki” perioda izskaņā veica vēl vienu izrāvienu, kas mājiniekiem pirms pēdējām desmit minūtēm lika būt iedzinējos ar 51:68.

Par spīti valmieriešu centieniem, rezultāta starpība noslēdzošajās desmit minūtēs tā arī nesaruka. Oto Grīnbergs noslēdzošajā ceturksnī divas reizes bija precīzs no tālās distances, tomēr viesu basketbolisti spēja atbildēt ar saviem punktu guvumiem. Līdz ar to spēles noslēgumu “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas” basketbolistiem nācās sagaidīt ar zaudējumu – 71:89.

Valmieras komandā rezultatīvākais spēlētājs ar 19 gūtiem punktiem bija Toms Kohanovs, savukārt ar 15 gūtiem punktiem atzīmējās Mārtiņš Vīņauds. Gulbeniešiem ar 20 punktiem rezultatīvākais bija Nauris Rikvelis.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” – “’Gulbenes Buki” 71:89 (17:25, 20:15, 14:28, 20:21)

Kohanovs 19, Vīņauds 15, Grīnbergs 9 (12ab), Dubults 6, Ermansons 8, Vēveris 5, Liepiņš 4, Engers 3, Ivanovs 2, Brokāns, Apsītis.

Bronzas fināla sērijā abas komandas apmainījušās ar uzvarām, tādējādi sērijā līdz diviem panākumiem sasniedzot neizšķirtu 1-1. Bronzas medaļu ieguvējs tiks noskaidrots ceturtdien, 10. maijā, Gulbenē plkst. 20:00.