Valmieras Ziņas

Saslimšanas ar Covid-19 dēļ Latvijas bobsleja izlase uz nākamā PK posma sacensībām Vinterbergā nedosies

Lasīšanas laiks: 3 min

Latvijas bobsleja izlase saslimšanas ar Covid-19 dēļ nedosies uz nākamo Pasaules kausa (PK) izcīņas posmu Vinterbergas trasē Vācijā, kur vienlaicīgi notiks arī Eiropas čempionāts, informēja Latvijas Bobsleja un skeletona federācija (LBSF).

Komandā konstatēti “daži inficēšanās gadījumi ar Covid-19”, vairums pārējo sportistu un apkalpojošā personāla atzīts par kontaktpersonām, kam jāievēro pašizolācija, vēsta federācija. Saslimšanu apstiprinājis izlases galvenais ārsts Jānis Kaupe.

Bobsleja sezonas Ziemassvētku pārtraukumā Latvijas izlase atgriezās Latvijā, kur daži izlases dalībnieki inficējās ar jauno koronavīrusu, ziņo LBSF preses dienests.

Pirmajā simptomātiskās saslimšanas gadījumā, kas tika konstatēts jau pirms plānotās došanās uz ārzemēm, saslimušajam tika noteikta mājas karantīna. Vēlāk asimptomātiskā inficēšanās ar Covid-19 tika konstatēta obligātajos pārbaudes testos, kuri jānodod pirms došanās uz ārvalstīm.

Tā kā testu rezultāti tika saņemti vien tad, kad komanda ar automašīnām jau bija devusies ceļā uz Vinterbergu, tika pieņemts lēmums visai komandai griezties atpakaļ un doties pašizolācijā kā kontaktpersonām. Inficētie izlases dalībnieki ievēro karantīnas režīmu, bet pārējie kā kontaktpersonas ievēro pašizolāciju.

Sportistu treniņu procesa iespējamība šinī periodā tiks izvērtēta individuāli, vadoties no veselības stāvokļa un individuāli pieejamā sporta ekipējuma mājas apstākļos.

Komanda plāno atgriezties sacensību apritē šī gada trešajā PK posmā – Kēnigszē trasē Vācijā, kur sacensības notiks 23.un 24.janvārī.

Vīruss ir negatīvi ietekmējis Latvijas bobslejistu iespējas gūt finansējumu nākamajai sezonai, jo kā vienas no galvenajām sacensībām Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) vērtējumā ir Eiropas čempionāts, kurā Latvija tagad nepiedalīsies.

Pēc astoņām no 12 divnieku sacensībām PK kopvērtējumā pirmo vietu ar 1785 punktiem ieņem vācietis Frančesko Frīdrihs, kuram ar 1639 punktiem seko Johanness Lohners, bet trešais ar 1534 ir labākais Latvijas pilots Oskars Ķibermanis. Ralfs Bērziņš iekrājis 1320 punktus un ir piektais, Oskars Melbārdis ar 960 punktiem ir desmitais, bet Dāvis Kaufmanis un Emīls Cipulis ar Siguldā iekrātajiem attiecīgi 144 un 128 punktiem ir 22. un 23.vietā 25 ekipāžu konkurencē.

Latvija un Vācija ir vienīgās valstis Pasaules kausa posmos, kuras startē ar trim ekipāžām.

No vadošajām valstīm pagaidām posmos nav piedalījušās ASV, Kanādas un Dienvidkorejas ekipāžas.

2019./2020.gada sezonā Ķibermanis divniekos izcīnīja otro vietu kopvērtējumā, piekāpjoties vien Frīdriham, bet Bērziņš ar startu sešos posmos no astoņiem ierindojās 14.pozīcijā. 30.vietā ar vienu startu Siguldā bija Melbārdis, kurš lielāko daļu sezonas izlaida rehabilitācijas dēļ pēc savainojuma ārstēšanas.

Kopš 2006.gada Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija Pasaules kausa posmus rīko kopā, vienā etapā sadalot piecus medaļu komplektus – skeletonā dāmām un kungiem, bobslejā vīriem divniekos un četriniekos, kā arī bobslejistēm divniekos.

Tiesa, Siguldas trase šobrīd nav piemērota bobsleja četrinieku sacensībām, tāpēc Latvijā vienā posmā norisinājās divas vīru divnieku sacensības. Un arī divās sacensību nedēļās Insbrukā bobslejisti katru nedēļu aizvadīja divas sacensības divniekiem.

Pēc jaunā gada ieplānots viens etaps Vinterbergā, kur pirmoreiz plānotas arī sacensības četriniekiem. Turpinājumā paredzēti posmi Sanktmoricā un Kēnigszē, bet sezonas noslēgums būs Insbrukā, kas kalendārā aizvietojusi 2022.gada Pekinas olimpisko spēļu trasi.

VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca”  aicina savā komandā uz nenoteiktu laiku: Apkopēju uz pilnu darba slodzi Darba pienākumi: veikt nodaļas telpu tīrīšanas un uzkopšanas darbus atbilstoši higiēniskā un pretepidēmiskā režīma plāna prasībām; uzturēt darba kārtībā nepieciešamo inventāru. Prasības kandidātiem: godprātīga attieksme pret darbu un augsta atbildības sajūta; spēja strādāt kvalitatīvi un intensīvi, spēja strādāt komandā; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valodas likumu; Piedāvājam: amatam atbilstošu, konkurētspējīgu un stabilu atalgojumu;  pretimnākošus un profesionālus kolēģus;  darbam nepieciešamo apmācību; teicamus darba apstākļus sakārtotā vidē; veselības apdrošināšanu pēc 6 mēnešu darba slimnīcā. Darbs uzsākams nekavējoties vai pēc vienošanās. Atalgojums: stundas tarifa likme 5.12 EUR pirms nodokļu nomaksas, papildus noteikta piemaksa par darbu kaitīgos apstākļos. Atbilstoši VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” iekšējiem normatīvajiem aktiem un darba vides risku novērtējumam ir noteikta piemaksa par darbu īpašos apstākļos – 10% no noteiktās mēnešalgas. Pretendenti aicināti pieteikties, iesniedzot profesionālās darbības aprakstu (CV) sūtot uz e-pastu - svetlana.karanikova@strencupns.lv vai pa pastu uz adresi - Valkas iela 11, Strenči, Valmieras novads, LV-4730, ar norādi vakancei “Apkopējs” līdz 27.06.2024. Jautājumu gadījumā zvanīt VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” personāla vadītājai Svetlanai Karaņikovai, tālr. 25480530. 1) Pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs atlases konkursa norisi. Profesija: APKOPĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 11, Strenči, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-27

Mūsu partneri