Valmieras Ziņas

Santa Rumba – Valmieras novada Gada cilvēks

Lasīšanas laiks: 3 min

Viņas rokās zemē augušais atklājas visā savā bagātībā. Spurainis, skābenīgais, daudzkātainais, cietmizis, pākstainis, serdīgais, plīvurbruncis, garkakltētiņš, spurūsis, ķekarklans. Viņa pazīst katra rakstura šķautnes. Un viņa zina, cik ļoti mums nepieciešama satikšanās ar zemē augušajiem.

Par REKO Valmiera zemnieku tiešsaistes tirdziņa brīvprātīgu organizēšanu Valmierā, kas notiek reizi nedēļā, par jaunu dalībnieku piesaisti un atbalsta sniegšanu esošajiem, tā stiprinot vietējos zemniekus, dodot iespēju iedzīvotājiem tieši no Valmieras novada zemniekiem iegādāties veselīgu, Valmieras novadā augušu pārtiku, par bioloģiskās saimniecības “Mežvijas” attīstīšanu Valmieras novada Dikļu pagastā svinīgā ceremonijā 17. novembrī apbalvojumu “Valmieras novada Gada cilvēks” saņēma zemnieku saimniecības “Mežvijas” saimniece Santa Rumba.

REKO Valmiera ir jauna tiešās tirdzniecības modeļa īstenošana Vidzemē. Pašlaik šis ir vienīgais šāda veida tirgus Latvijā, ko sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību ieviesa Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pirmsinkubācijas programmas dalībnieces Liene Turlaja un Santa Levica, vēlāk projektā brīvprātīgi iesaistoties arī Santai Rumbai. REKO pirmsākums ir Skandināvijā, kur tas ir populārs tirdzniecības modelis. Tā pamatā ir vietējo produktu tirdzniecība bez starpniekiem, izmantojot digitālu platformu. “Tā ir iespēja iedzīvotājiem iegādāties novada zemnieku audzēto vai mājražotāju gatavoto tieši no ražotāja. Cilvēks Facebook grupā izvēlas preci, pasūta un REKO Valmiera tirgus dienā atnāk tai pakaļ. Arī zemniekiem tas ir izdevīgi – viņi zina, kāds apjoms izvēlēts, tieši to arī iepako un atved. Var teikt, ka gandrīz no dobes vai mājražotāja galda pircēja rokās,” stāsta Santa Rumba.

REKO Valmiera tirgus organizēšana ir komandas darbs, uzsver Santa. Tā attīstībai ir nepieciešams laiks, lai gan pircējiem šāda iepirkšanās, izvēloties vietējo ražojumu un pasūtot preci iepriekš, kļūtu par paradumu, gan arī zemnieki un mājražotāji pierastu ieguldīt laiku sava ražojuma popularizēšanā digitāli, safotografējot, sagatavojot aprakstus un iesniedzot publicēt Facebook grupā. “Pircējam tas ir ļoti ērti, esot mājās, var izpētīt sarakstu, izvēlēties, veikt pasūtījumu. Pēc tam tikai jāatnāk pakaļ. Turklāt, redzot vēl citus tirgotājus vienuviet, rodas interese apskatīt klātienē, kas vēl ir piedāvājumā. Un tas ir plašs – gan ēdamlietas, gan smukumlietas.”

Arī Santa ir mājražotāja, kopā ar vīru Didzi darbojoties bioloģiskajā saimniecībā “Mežvijas” Valmieras novada Dikļu pagastā. Ģimenes saimniecībā audzēti dārzeņi, augļi, ogas, tējas, to arī pārstrādājot – kaltē, gatavo garšvielu maisījumus un sukādes. Jautāta, kas raksturo mājražotāju, Santa atbild, ka “mājražotāju un zemnieku raksturo darbīgums un spēja strādāt daudzpusīgi – paši audzē vai ražo, paši reklamē un tirgo. Un arī tas, ka bieži pietrūkst laiks un daudz jāskrien, jo darba stundas nevar iekļaut kādā rāmī, turklāt jāvelta laiks arī ģimenei”.

Santa stāsta, ka profesija apgūta citā nozarē, taču lauku darbi nebija sveši. Un, ja ir sava zeme, šķitis, ka kaut kas noteikti jādara. “Audzējam to, ko var izaudzēt mūsu saimniecībā, piemēram, garšvielas – kāpēc mums jāpērk no Ķīnas atvestas, ja paši varam izaudzēt?” Arī atpūta ir roku rokā ar ātrumu. “Lielākoties atpūta mums ir kopā ar bērniem, piemēram, aizvedu bērnu uz orientēšanos, arī pati paskrienu. Vai arī dodamies kopā uz pasākumiem. Kamēr bērni mazi, atpūtas laiks ir šādi saskaņots.”

Jautāta, kāds varētu izskatīties svētku galds, ja to klātu tikai ar mūsu novadā audzēto un radīto, Santa uzreiz atbild, ka ļoti bagātīgs. “Mums ir daudzveidīgs piedāvājums. Gaļa, sieri, maize, dārzeņi, ogas, kūkas, sukādes, nevar pat uzskaitīt. Turklāt arī trauki, galdauts un dekorācijas būtu mūsu novadā ražotas. Tas būtu krāšņs un bagātīgs galds.”

Santa stāsta, ka lepojas gan ar kolēģēm, gan novada zemniekiem – REKO Valmiera tirgus zīmē aizvadītais gads bijis interesants, jaunu atziņu pilns un iedvesmojošs turpināt un augt. “Šobrīd esam vienīgais šāds tirgus Latvijā. Klientus jau atpazīstam, jo iepērkas regulāri, bet gaidām arī jaunus. Tā ir lieliska iespēja bagātināt savu galdu ar mūsu pašu novadnieku ražoto, iepazīt plašo piedāvājumu un pamainīt iepirkšanās paradumus. Lai mums izdodas arī turpmāk!”

SIA “LEGROLATVIA” (reģistrācijas nr. LV44103109749), kūdras substrātu ražošanas un iepakošanas uzņēmums aicina darbā “Laboratorijas vadītāju” (1223 03) (darba vietas atrašanās vieta: “Lakstīgalas”, Rūpnieki, Valmieraspagasts, Burtnieku novads, LV-4219, t.i. 6 km no Valmieras). Darba pienākumi: Organizēt, vadīt un koordinēt darbu laboratorijā, kontrolēt ražotāsprodukcijas kvalitāti ,ienākošās kūdras kvalitāti, gatavās produkcijaskvalitāti, veikt attiecīgās analīzes un pārbaudes . Uzturēt tehniskā kartībā laboratorijasiekārtas. Darba laiks 8.oo – 17.oo. Pēc nepieciešamības pagarināts vai maiņudarba laiks. Prasības: Atbilstoša izglītība, zināšanas par laboratorijas procesiem un iekārtām.Vēlama iepriekšēja pieredze līdzīgā amatā.  Valodas zināšanas – obligāti latviešuun angļu. B kategorijas autovadītāja apliecība, savs transports.  Iemaņas: Pozitīva attieksme pret darbu un darba kolēģiem, prasme strādāt komandā,pozitīva komunikācija. Vēlme mācīties,apgūt darba specifiku un strādāt ar atbildību, nezaudējot darba kvalitāteslīmeni. Piedāvājam: Darbu starptautiskā uzņēmumā, labus darba apstākļus un atsaucīguskolēģus.  Apmācību jaunajā amatā. Darba alga 1500 EUR bruto.  Veselības apdrošināšanas polise pēc pārbaudes laika. CV sūtīt uz info@seda.lv, ar norādi “Laboratorijasvadītājs”. Konfidencialitāti garantējam.Jautājumu gadījumā zvanīt 22498474 Profesija: LABORATORIJAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lakstīgalas, Rūpnieki, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-12

Aicinām darbā AUTOBUSA VADĪTĀJU VALMIERAS AUTOPARKĀ DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana saskaņā ar darba grafiku biļešu pārdošana darbs ar elektronisko kases aparātu pasažieru kvalitatīva apkalpošana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība, vēlams 95. kods vēlams D vai D 1 kategorijas transportlīdzekļa vadītāja stāžs vismaz divi gadi labas saskarsmes un komunikācijas prasmes latviešu valodas zināšanas UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu no 1200 EUR līdz 1600 EUR (pirms nodokļu nomaksas) pilnas sociālās garantijas daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu 95. koda apmācības apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas veselības apdrošināšanas iespējas iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā ikgadējās un 95. koda apmācības CV ar norādi vakancei „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220) Informācijai 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-12

Mūsu partneri