Valmieras Ziņas

Sals pieņemas spēkā – Aicina parūpēties par suņiem (2)

Šonedēļ Latvijā tiks sasniegta -20 grādu atzīme, un stipra sala laikā pastiprināta uzmanība ir jāpievērš ne tikai pašiem sev, bet arī mūsu četrkājainajiem draugiem – suņiem. Pastaigas pa slidenām ielām, kas kaisītas ar sāli – var būtiski apdraudēt dzīvnieka veselību. Vēršot ikviena suņa saimnieka uzmanību, “If apdrošināšana” sniedz padomus, kā vislabāk rīkoties šādos laikapstākļos.

Kā liecina Lauksaimniecības datu centra reģistrs, Latvijā šobrīd ir reģistrēti vairāk nekā 111 tūkstoši suņu. Katra suņa saimnieka dienaskārtībā ietilpst pastaiga svaigā gaisā ar savu četrkājaino draugu, kuram šis laiks ir ļoti nozīmīgs, līdz ar to tam ir jābūt patīkamam un priekpilnam. Taču ziemā nereti pastaiga var izvērsties dažādi, jo laikapstākļi mēdz būt visskarbākie. Slidenas ielas var izraisīt lūzumus, bet izkaisīts sāls – iekaisumu ķepās. Kā izvairīties no tā, ka ķepainis pastaigas laikā sāk klibot vai smilkstēt?

Padomi, kā parūpēties par četrkājainajiem draugiem:

 1. Apstrādāt suņa ķepas. Lai palīdzētu sunim izvairīties no sāpēm un ārstēšanās nākotnē, pirms došanās pastaigā – palutiniet viņa ķepas, tās noslaucot ar plānu lupatiņu, uz kuras ir balzams vai vazelīns. Tāpat vēl no veterinārārstu puses tiek ieteikti uz vasku balstīti mitrinātāji, kas paredzēti, lai aizsargātu viņa ķepas. Savukārt, dodoties pastaigā, paņemiet līdzi maza izmēra dvieli, lai pēc vajadzības no suņa ķepām varētu notīrītu sniegu, ledu vai sāli, kas mēdz pielipt ne tikai pie ķepām, bet arī pie ķermeņa un vēdera.
 2. Pārdomāt pastaigu vietu. Ja tas ir iespējams, izvēlēties citu pastaigu maršrutu, kurā potenciāli varētu būt mazāk izkaisīts sāls. Mēģiniet atrast kādu parku ar klaju lauku vai mežu, kur suns var izbaudīt tīru un mīkstu sniegu.
 3. Apsvērt apavu iegādi. Speciāli apavi suņiem varētu ķepaiņus pasargāt vislabāk no visa – sāls, aukstuma un ledus. Svarīgi izvēlēties apavus, kuriem ir speciāla siksna, kas ļauj regulēt aiztaisīšanas stiprumu. Zābakiem noteikti nevajadzētu būt aizvērtiem par stipru, kā arī vēlams, lai to zole būtu arī aprīkota ar protektoru. Lai veicinātu pieradumu pie zābakiem, ļaujiet sunim sākumā ar tiem pastaigāt pa māju.
 4. Rūpes pēc pastaigas. Pārrodoties mājās, sunim var sākt rasties vēlme nolaizīt ķepas. To noteikti nevajadzētu pieļaut, jo sāls nereti satur ķīmiskas vielas, kas var izraisīt sliktu dūšu, vemšanu vai caureju. Pārmērīga sāls uzņemšana var izraisīt arī aknu bojājumus, krampjus vai pat nāvi. Lai novērstu sekas, pēc atgriešanās no pastaigas – nomazgājiet suņa ķepas ar viegli siltu ūdeni un noslaukiet tās ar mīkstu dvieli.
 5. Apdrošiniet mājdzīvniekus. Parūpējieties par sava mīluļa drošību savlaicīgi! Ja Jums ir šķirnes vai bezšķirnes suns (“If apdrošināšana” attiecas arī, ja ir kaķis) vecumā no 6 mēnešiem līdz 8 gadiem, apdrošiniet savu mīluli un pasargājiet sevi no neparedzētiem izdevumiem! Apdrošināšana darbojas jebkurā no gadalaikiem, tostarp ziemā, kad četrkājainajam draugam var rasties kāda no aukstāk minētajām likstām.

Der atcerēties! Neļaujiet sunim dzert no peļķēm un ēst sniegu – tas ir tikpat kaitīgi, kā nenotīrītu ķepu laizīšana.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  Raimis - 21.02.2018 Atbildēt

  Man visi suņi ir dzēruši no peļķēm un ēduši sniegu. Nevienam nav bijuši apavi un tīrīti zobi. Visi suņi ir ēduši kaulus un dzīvo ārā arī – 20 grādos. Ok esam no laukiem un ja nu uz šosejas uzkāpj suns uz sāls, mežā viss notīrās. Pastaiga 2x dienā pa 1,5 – 2 h. Un pārējā laikā vazājas pa dārzu. Iepriekšējais suns nodzīvoja 15 gadus.

  Raimis - 21.02.2018 Atbildēt

  Bet par apdrošināšanu būtu izlasījis vairāk un konkrētāk

Amats: Pašvaldības policijas priekšnieks/ce(profesijas kods 1349 08) Darba vieta – Beverīnas novada pašvaldība Prasības pretendentiem Augstākā izglītība – priekšroka tiks dota personai ar juridisko izglītību; Pieredze attiecīgajā profesijā; Zināšanas par valsts pārvaldes un pašvaldības darbības principiem; Atbilstība likuma “Par policiju” 21.panta prasībām; Teicamas latviešu, krievu valodas zināšanas, vēlamas svešvalodas zināšanas; Labas iemaņas darbā ar datoru, labas komunikācijas prasmes; Augsta atbildības sajūta un precizitāte; B kategorijas autovadītāja apliecība; · Labas komunikācijas un sadarbības prasmes; · Labas analītiskās spējas, precizitāte un augsta atbildības sajūta. Galvenie darba pienākumi Nodrošināt pašvaldības izdoto saistošo noteikumu uzraudzību un kontroli; Savas kompetences ietvaros nodrošināt kārtību sabiedriskās vietās, lai garantētu personu un sabiedrības drošību, uzraudzīt masu pasākumus un atsevišķus objektus, nodrošinot tajos kārtību un sabiedrisko drošību; Veikt preventīvos pasākumus likumpārkāpumu novēršanā; Sniegt neatliekamo palīdzību personām, kuras cietušas likumpārkāpuma rezultātā, nelaimes gadījumos vai atrodas bezpalīdzības stāvoklī; Novērst un pārtraukt administratīvos pārkāpumus, noskaidrot vainīgos atbilstoši savai kompetencei sastādīt protokolus, izskatīt lietas par šiem pārkāpumiem vai arī nodot tās izskatīšanai pēc pakļautības. Iesniedzamie dokumenti · CV · Motivācijas vēstule Papildus informācija · Darba līgums uz noteiktu laiku. · Alga (bruto): EUR 634-822 · Darba laiks – 40 stundas nedēļā · Kontaktpersona: Jānis Fūrmanis, tālr.25748882, e-pasts: pasvaldiba@beverina.lv Pieteikšanās vakancei līdz 2020.gada 10.marta plkst.17.00 Profesija: PAŠVALDĪBAS POLICIJAS PAMATDARBĪBAS STRUKTŪRVIENĪBAS VADĪTĀJS /PRIEKŠNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Brenguļu pag., Beverīnas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Jurisprudence / Tieslietas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-03-10 Kontaktpersona: Pieteikuma vēstuli un CV uz e-pasta adresi: pasvaldiba@beverina.lv

Mūsu partneri