Valmieras Ziņas

Sagaidot Valsts svētkus, Triju Zvaigžņu ordenis piešķirts Evitai Ašeradenai, Vijai Daukštei un Ivaram Zviedrim (2)

Lasīšanas laiks: 4 min

Sagaidot Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 31.gadadienu, Valsts prezidents Egils Levits un Ordeņu kapituls nolēmis par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā vairākiem dažādu profesiju pārstāvjiem piešķirt Triju Zvaigžņu ordeni, tostarp trijiem ar Valmieras novadu saistītiem cilvēkiem.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā, augstākie Latvijas valsts apbalvojumi piešķirti cilvēkiem, kuri izcili kalpojuši Latvijas valstij un tautai un kuru nesavtīgais darbs stiprinājis valsts demokrātiju, tiesiskumu, drošību un labklājību, ieguldīts veselības aprūpē, izglītībā un kultūrā.

Par Triju Zvaigžņu ordeņa lielkrusta komandieri iecelts Svētā Krēsla valsts sekretārs kardināls Pjetro Parolins.

Par Triju Zvaigžņu ordeņa komandieri iecelts uzņēmējs, bijušais Ministru prezidents un valsts darbinieks, Žaņa Lipkes memoriāla izveidotājs un Vāgnera nama atjaunotājs Māris Gailis, tiesībsargs Juris Jansons, vēsturnieks Kārlis Kangeris, mākslas zinātniece Ilze Konstante, Zviedrijas Karaliskās bibliotēkas galvenais akadēmiskais bibliotekārs pētniecības jautājumos, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Zinātniskās padomes loceklis Jānis Andrejs Krēsliņš un Hamburgas Džona Neimeiera baleta pirmā vadošā soliste Anna Laudere.

Tāpat par Triju Zvaigžņu ordeņa komandieri iecelta kinorežisore Laila Pakalniņa, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga, scenogrāfe, Latvijas Mākslas akadēmijas Audiovizuālās mediju mākslas nodaļas docente Inese Monika Pormale, Saeimas deputāte, valsts un nevalstisko organizāciju darbiniece, sabiedriskās politikas centra “Providus” izveidotāja Vita Anda Tērauda (AP) un Valsts kultūrkapitāla fonda direktors, gleznotājs, pedagogs Edgars Vērpe.

Valsts prezidents un Ordeņu kapituls arī lēmis par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku iecelt VSIA “Valmieras drāmas teātris” valdes locekli Evitu Ašeradenu, Oskara Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas skolotāju, sabiedrisko darbinieku, vīru kopas “Vilki” dalībnieku, zemessargu Andri Balceru, ilggadējo raidstacijas “Amerikas Balss” programmu vadītāju, sabiedrisko un kultūras darbinieku ASV Vilni Baumanu, arhitektu, SIA “Arhitekta Edgara Bērziņa birojs” valdes locekli, Latvijas Arhitektu savienības padomes locekli Edgaru Bērziņu, kinooperatoru Gintu Bērziņu, arhitektu, Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes dekānu, Arhitektūras projektēšanas katedras vadītāju, profesoru, vadošo pētnieku Uģi Bratuškinu un bijušo Latvijas Radio žurnālisti un Augstākās Padomes Preses centra vadītāja vietnieci Antainnu Bušu (Antu Bušu).

Par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku iecelts arī kino producents, Vides filmu studijas vadītājs Uldis Cekulis, LNB Letonikas un Baltijas centra vadošā pētniece, Vidzemes Augstskolas emeritētā profesore Vija Daukšte, ģeologs un sabiedriskais darbinieks, biedrības “Latvijas Politiski represēto apvienība” priekšsēdētāja vietnieks, Latvijas Zinātņu akadēmijas goda doktors Astrīds Freimanis, tēlnieks Pauls Jaunzems, vēstures ekspozīcijas Cēsīs “Sirdsapziņas ugunskurs” veidotāja un kuratore, kultūrvēsturiskā mantojuma pētniece un interprete Elīna Kalniņa, Jaunā Rīgas teātra (JRT) aktieris Ģirts Krūmiņš, filmu scenāriju autors Alvis Lapiņš, Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes Dzemdniecības un ginekoloģijas katedras profesore, Sabiedrības veselības institūta direktore, vadošā pētniece Gunta Lazdāne un biedrības “Centrs Marta” dibinātāja, valdes locekle un vadītāja Iluta Lāce.

Tāpat par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku nolemts iecelt ilggadējo latviešu sabiedrisko darbinieku ASV, mecenātu Jāni Lucu, VSIA “Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris” valdes locekli Indru Lūkinu, latviešu kultūras darbinieci Kanādā, diriģenti Vizmu Māru Maksiņu, rakstnieci un valodnieci Lalitu Rūtu Muižnieci, operdziedātāju, Latvijas Nacionālās operas solistu, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Vokālās katedras docentu Krišjāni Norveli, VSIA “Valsts akadēmiskais koris “Latvija”” valdes locekli Māri Ošleju, sabiedrisko darbinieku, Latvijas Politiski represēto Cēsu biedrības valdes priekšsēdētāju, vēstures ekspozīcijas Cēsīs “Sirdsapziņas ugunskurs” iniciatoru Pēteri Ozolu un komponisti, filmas “Dvēseļu putenis” mūzikas autori Lolitu Līzu Ritmani-Matsoni (Lolitu Ritmani).

Par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku iecelts arī Rīgas 1.slimnīcas ķirurgs, ārkārtas hospitāļa veidotājs Doma baznīcā 1991.gada barikāžu laikā Māris Saba, Latvijas Nacionālā baleta vadošais baleta solists Artūrs Sokolovs, pianists un komponists Vestards Šimkus, sabiedriskā darbiniece, biedrības “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai” valdes locekle, biedrības “Paliec mājās” valdes locekle Inese Vaivare, arhitekts, SIA “Zenico projekts” valdes priekšsēdētājs Viktors Valgums, oftalmologs, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas acu ķirurgs, Rīgas Stradiņa universitātes docētājs Juris Vanags, Dailes teātra aktrise Vita Vārpiņa, vijolniece, Liepājas simfoniskā orķestra koncertmeistare Ilze Zariņa, pianists Reinis Zariņš, JRT aktieris Kaspars Znotiņš un kinorežisors, operators un producents Ivars Zviedris.

Savukārt par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieriem iecelta Briseles latviešu sabiedriskā un kultūras darbiniece Andra Baltmane, Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas poļu valodas skolotāja Elžbeta Beņeviča, Madonas Bērnu un jaunatnes sporta skolas orientēšanās sporta treneris Gunārs Ikaunieks un dokumentālo filmu producente Baiba Urbāne.

Ordeņu kapitula kanclere Sarmīte Ēlerte atgādina, ka valsts apbalvojumi ir valsts novērtējuma un atzinības apliecinājums.

Lēmums par apbalvojumu piešķiršanu pieņemts 20.aprīlī. Ņemot vērā Covid-19 pandēmijas apstākļus, par ordeņu pasniegšanu tiks lems pēc noteikto ierobežojumu atcelšanas, paziņojot par to oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

  Skolnieciņš no likteņupes - 05.05.2021

  Egils Levits ir viens no nozīmīgākajiem 21. gadsimta latviešiem. Viņš ir mūsu tautas likumīgais prezidents. Viņš ir Latvijas patriots. Ar savu drosmi un centību viņš iedvesmo dažādu nozaru studentus sasniegt pasākumus. Pavadot savas darba gaitas Rīgas pilī, Prezidenta kungs veic ļoti nozīmīgu darbu tautas labā. Egils Levits godpilni pārstāv Latvijas un latviešu tautas intereses visā plašajā pasaulē. Lai arī šogad 4. maiju aizēno Covid-19 pandēmija, tomēr nezaudēsim ticību labajam. Uzvilksim kaklā pērkonkrustu. Iedegsim tumši zilu svecīti uz dzīru galda. Aizlūgsim visvareno Pērkonu – Debesu Tēvu par mūsu tautas prezidentu. Lai visvarenais Pērkons – Debesu Tēvs svētī mūsu tautas varoni Egilu Levitu!
  Ar mīlestību pret Tēvzemi, Skolnieciņš no likteņupes
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  #Latvija #LatvijasRepublika #brīvība #demokrārija #4.maijs #EgilsLevits #ValstsGriba #patriotisms #latvietība #dievturība #latviskums #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #ZemesMāte

  Skolnieciņš no likteņupes - 05.05.2021

  Jau kopš otrās Latvijas Brīvvalsts pirmsākumiem Egila Levita kungs darbojas visas latviešu tautas labā. Ar savu neatlaidīgo darbu viņš ir veicinājis Latvijas Republikas suverenitātes atjaunošanu. Mūsu tautas pašreizējais prezidents ar neviltotu degsmi rūpējas par mūsu tautu. Viņš ir cilvēks ar gaišu dvēseli un asu prātu. Viņš ir patriotisma etalons. Egila Levita kungs ir īsts latvietis gan garā, gan dvēselē. Viņā savijās eiropieša inteliģence un latviskie pirmsākumi. Pateicoties viņa veikumam, Latvija ir kļuvusi par turīgu un plaukstošu valsti. Šodien, 4. maijā, šajā svētīgajā vakarā aizlūgsim visvareno Pērkonu — Debesu Tēvu par Egīlu Levitu! Lūgsim visvarenajam Pērkoņtēvam, lai Pērkoņtēvs svētī mūsu Valsts prezidentu! Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem! Lai Latvju Dievi mūs svētī!
  Ar mīlestību pret Tēvzemi, Skolnieciņš no likteņupes
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  #Latvija #LatvijasRepublika #brīvība #neatkarība #demokrātija #latvietība #latviskums #LatvjuDievi #SentēvuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #ZemesMāte #pagāni #rituāli #buršanās #maģija #dievturība #sapratne #iecietība #saticība

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat jauno "Valmiera 2027" vides objektu pilsētas centrā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Būvvaldes arhitektu/-i (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: - nodrošināt estētiskas un drošas vides veidošanas principu un būvniecības tiesiskuma ievērošanu Pašvaldības administratīvajā teritorijā; - pārraudzīt arhitektoniskās kvalitātes principa ievērošanu, ciktāl tas attiecas uz būves iekļaušanos ainavā un pilsētvidē; - izskatīt būvniecības ieceres, pārbaudīt lēmumos ietverto nosacījumu izpildi un iesniegto dokumentu saturu normatīvajos aktos noteiktajā apjomā; - organizēt būvniecības ieceru publisko apspriešanu; - strādāt ar “Būvniecības informācijas sistēmu” (BIS) un datu bāzēm; un ja Tev ir: - otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība arhitekta specialitātē; - arhitekta patstāvīgās prakses sertifikāts tiks uzskatīts par priekšrocību; - vismaz divu gadu darba pieredze arhitekta darbā, kas saistīta ar būvprojektu izstrādi un būvniecības normatīvo aktu pielietošanu; - būvniecības procesu regulējošo normatīvo aktu pārzināšana; - pieredze nozares terminoloģijas, ar būvniecības nozari saistīto normatīvo aktu un standartu pielietošanā; - labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību; - labas praktiskā pielietojuma prasmes darbam ar MS Office, BIS portālā vai BIS 2 profilā un biroja tehniku; - B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: - darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; - stabilu atalgojumu (atbilstoši 12.mēnešalgu grupai no 1535 EUR līdz 1645 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „ Arhitekta/-es amatam” līdz 2022.gada 27.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207124. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: ARHITEKTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 25C, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-05-27 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri