Valmieras Ziņas

Sagaidot Valsts svētkus, Triju Zvaigžņu ordenis piešķirts Evitai Ašeradenai, Vijai Daukštei un Ivaram Zviedrim (2)

Lasīšanas laiks: 4 min

Sagaidot Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 31.gadadienu, Valsts prezidents Egils Levits un Ordeņu kapituls nolēmis par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā vairākiem dažādu profesiju pārstāvjiem piešķirt Triju Zvaigžņu ordeni, tostarp trijiem ar Valmieras novadu saistītiem cilvēkiem.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejā, augstākie Latvijas valsts apbalvojumi piešķirti cilvēkiem, kuri izcili kalpojuši Latvijas valstij un tautai un kuru nesavtīgais darbs stiprinājis valsts demokrātiju, tiesiskumu, drošību un labklājību, ieguldīts veselības aprūpē, izglītībā un kultūrā.

Par Triju Zvaigžņu ordeņa lielkrusta komandieri iecelts Svētā Krēsla valsts sekretārs kardināls Pjetro Parolins.

Par Triju Zvaigžņu ordeņa komandieri iecelts uzņēmējs, bijušais Ministru prezidents un valsts darbinieks, Žaņa Lipkes memoriāla izveidotājs un Vāgnera nama atjaunotājs Māris Gailis, tiesībsargs Juris Jansons, vēsturnieks Kārlis Kangeris, mākslas zinātniece Ilze Konstante, Zviedrijas Karaliskās bibliotēkas galvenais akadēmiskais bibliotekārs pētniecības jautājumos, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Zinātniskās padomes loceklis Jānis Andrejs Krēsliņš un Hamburgas Džona Neimeiera baleta pirmā vadošā soliste Anna Laudere.

Tāpat par Triju Zvaigžņu ordeņa komandieri iecelta kinorežisore Laila Pakalniņa, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Andris Poga, scenogrāfe, Latvijas Mākslas akadēmijas Audiovizuālās mediju mākslas nodaļas docente Inese Monika Pormale, Saeimas deputāte, valsts un nevalstisko organizāciju darbiniece, sabiedriskās politikas centra “Providus” izveidotāja Vita Anda Tērauda (AP) un Valsts kultūrkapitāla fonda direktors, gleznotājs, pedagogs Edgars Vērpe.

Valsts prezidents un Ordeņu kapituls arī lēmis par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku iecelt VSIA “Valmieras drāmas teātris” valdes locekli Evitu Ašeradenu, Oskara Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas skolotāju, sabiedrisko darbinieku, vīru kopas “Vilki” dalībnieku, zemessargu Andri Balceru, ilggadējo raidstacijas “Amerikas Balss” programmu vadītāju, sabiedrisko un kultūras darbinieku ASV Vilni Baumanu, arhitektu, SIA “Arhitekta Edgara Bērziņa birojs” valdes locekli, Latvijas Arhitektu savienības padomes locekli Edgaru Bērziņu, kinooperatoru Gintu Bērziņu, arhitektu, Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes dekānu, Arhitektūras projektēšanas katedras vadītāju, profesoru, vadošo pētnieku Uģi Bratuškinu un bijušo Latvijas Radio žurnālisti un Augstākās Padomes Preses centra vadītāja vietnieci Antainnu Bušu (Antu Bušu).

Par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku iecelts arī kino producents, Vides filmu studijas vadītājs Uldis Cekulis, LNB Letonikas un Baltijas centra vadošā pētniece, Vidzemes Augstskolas emeritētā profesore Vija Daukšte, ģeologs un sabiedriskais darbinieks, biedrības “Latvijas Politiski represēto apvienība” priekšsēdētāja vietnieks, Latvijas Zinātņu akadēmijas goda doktors Astrīds Freimanis, tēlnieks Pauls Jaunzems, vēstures ekspozīcijas Cēsīs “Sirdsapziņas ugunskurs” veidotāja un kuratore, kultūrvēsturiskā mantojuma pētniece un interprete Elīna Kalniņa, Jaunā Rīgas teātra (JRT) aktieris Ģirts Krūmiņš, filmu scenāriju autors Alvis Lapiņš, Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes Dzemdniecības un ginekoloģijas katedras profesore, Sabiedrības veselības institūta direktore, vadošā pētniece Gunta Lazdāne un biedrības “Centrs Marta” dibinātāja, valdes locekle un vadītāja Iluta Lāce.

Tāpat par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku nolemts iecelt ilggadējo latviešu sabiedrisko darbinieku ASV, mecenātu Jāni Lucu, VSIA “Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris” valdes locekli Indru Lūkinu, latviešu kultūras darbinieci Kanādā, diriģenti Vizmu Māru Maksiņu, rakstnieci un valodnieci Lalitu Rūtu Muižnieci, operdziedātāju, Latvijas Nacionālās operas solistu, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Vokālās katedras docentu Krišjāni Norveli, VSIA “Valsts akadēmiskais koris “Latvija”” valdes locekli Māri Ošleju, sabiedrisko darbinieku, Latvijas Politiski represēto Cēsu biedrības valdes priekšsēdētāju, vēstures ekspozīcijas Cēsīs “Sirdsapziņas ugunskurs” iniciatoru Pēteri Ozolu un komponisti, filmas “Dvēseļu putenis” mūzikas autori Lolitu Līzu Ritmani-Matsoni (Lolitu Ritmani).

Par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku iecelts arī Rīgas 1.slimnīcas ķirurgs, ārkārtas hospitāļa veidotājs Doma baznīcā 1991.gada barikāžu laikā Māris Saba, Latvijas Nacionālā baleta vadošais baleta solists Artūrs Sokolovs, pianists un komponists Vestards Šimkus, sabiedriskā darbiniece, biedrības “Latvijas Platforma attīstības sadarbībai” valdes locekle, biedrības “Paliec mājās” valdes locekle Inese Vaivare, arhitekts, SIA “Zenico projekts” valdes priekšsēdētājs Viktors Valgums, oftalmologs, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas acu ķirurgs, Rīgas Stradiņa universitātes docētājs Juris Vanags, Dailes teātra aktrise Vita Vārpiņa, vijolniece, Liepājas simfoniskā orķestra koncertmeistare Ilze Zariņa, pianists Reinis Zariņš, JRT aktieris Kaspars Znotiņš un kinorežisors, operators un producents Ivars Zviedris.

Savukārt par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieriem iecelta Briseles latviešu sabiedriskā un kultūras darbiniece Andra Baltmane, Rēzeknes Valsts poļu ģimnāzijas poļu valodas skolotāja Elžbeta Beņeviča, Madonas Bērnu un jaunatnes sporta skolas orientēšanās sporta treneris Gunārs Ikaunieks un dokumentālo filmu producente Baiba Urbāne.

Ordeņu kapitula kanclere Sarmīte Ēlerte atgādina, ka valsts apbalvojumi ir valsts novērtējuma un atzinības apliecinājums.

Lēmums par apbalvojumu piešķiršanu pieņemts 20.aprīlī. Ņemot vērā Covid-19 pandēmijas apstākļus, par ordeņu pasniegšanu tiks lems pēc noteikto ierobežojumu atcelšanas, paziņojot par to oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

  Skolnieciņš no likteņupes - 05.05.2021

  Egils Levits ir viens no nozīmīgākajiem 21. gadsimta latviešiem. Viņš ir mūsu tautas likumīgais prezidents. Viņš ir Latvijas patriots. Ar savu drosmi un centību viņš iedvesmo dažādu nozaru studentus sasniegt pasākumus. Pavadot savas darba gaitas Rīgas pilī, Prezidenta kungs veic ļoti nozīmīgu darbu tautas labā. Egils Levits godpilni pārstāv Latvijas un latviešu tautas intereses visā plašajā pasaulē. Lai arī šogad 4. maiju aizēno Covid-19 pandēmija, tomēr nezaudēsim ticību labajam. Uzvilksim kaklā pērkonkrustu. Iedegsim tumši zilu svecīti uz dzīru galda. Aizlūgsim visvareno Pērkonu – Debesu Tēvu par mūsu tautas prezidentu. Lai visvarenais Pērkons – Debesu Tēvs svētī mūsu tautas varoni Egilu Levitu!
  Ar mīlestību pret Tēvzemi, Skolnieciņš no likteņupes
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  #Latvija #LatvijasRepublika #brīvība #demokrārija #4.maijs #EgilsLevits #ValstsGriba #patriotisms #latvietība #dievturība #latviskums #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #ZemesMāte

  Skolnieciņš no likteņupes - 05.05.2021

  Jau kopš otrās Latvijas Brīvvalsts pirmsākumiem Egila Levita kungs darbojas visas latviešu tautas labā. Ar savu neatlaidīgo darbu viņš ir veicinājis Latvijas Republikas suverenitātes atjaunošanu. Mūsu tautas pašreizējais prezidents ar neviltotu degsmi rūpējas par mūsu tautu. Viņš ir cilvēks ar gaišu dvēseli un asu prātu. Viņš ir patriotisma etalons. Egila Levita kungs ir īsts latvietis gan garā, gan dvēselē. Viņā savijās eiropieša inteliģence un latviskie pirmsākumi. Pateicoties viņa veikumam, Latvija ir kļuvusi par turīgu un plaukstošu valsti. Šodien, 4. maijā, šajā svētīgajā vakarā aizlūgsim visvareno Pērkonu — Debesu Tēvu par Egīlu Levitu! Lūgsim visvarenajam Pērkoņtēvam, lai Pērkoņtēvs svētī mūsu Valsts prezidentu! Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem! Lai Latvju Dievi mūs svētī!
  Ar mīlestību pret Tēvzemi, Skolnieciņš no likteņupes
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
  Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
  Latvju Dievi mūžam viedi.
  #Latvija #LatvijasRepublika #brīvība #neatkarība #demokrātija #latvietība #latviskums #LatvjuDievi #SentēvuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #ZemesMāte #pagāni #rituāli #buršanās #maģija #dievturība #sapratne #iecietība #saticība

Aktuālais jautājums

Vai jums traucē mācību transporta līdzekļu pārvietošanās Valmieras ielās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Vidzemes slimnīca aicina savā komandā MĀSU/VISPĀRĒJĀS APRŪPES MĀSU Ķirurģijas nodaļā (uz noteiktu laiku, ar iespēju turpināt darba tiesiskās attiecības uz nenoteiktu laiku) Galvenie amata pienākumi: • veikt pacienta novērtēšanu un sistemātisku datu apkopošanu par pacienta veselības stāvokli; • veikt pacientu aprūpi un uzraudzību; • veikt ārsta nozīmētas ordinācijas, saskaņojot tās ar aprūpes darbībām; • pārzināt specialitātē izmantojamo instrumentu un aparatūras pareizu pielietošanu; • precīzi aizpildīt medicīnisko dokumentāciju atbilstoši Ministru Kabineta un slimnīcā izstrādātajiem noteikumiem; • uzturēt drošu darba vidi. Prasības kandidātiem: • māsas/vispārējās aprūpes māsas izglītība; • reģistrācija ārstniecības personu reģistrā; • spēja strādāt patstāvīgi un komandā; • spēja ātri reaģēt un rīkoties neatliekamās situācijās; • precizitāte un atbildība; • zināšanas darbā ar datoru; • valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; • veselīgas profesionālās ambīcijas; • COVID-19 vakcinācijas sertifikāts. Jaunā kolēģa ieguvumi: • darba līgums uz noteiktu laiku ar iepēju turpināt darba tiesiskās attiecības uz nenoteiktu laiku; • summētais darba laiks; • atbildīgs, dinamisks un interesants darbs profesionāļu komandā; • stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas (1530-1880 EUR); • papildus piemaksa par darbu ar COVID-19 pacientiem; • papildus piemaksas un kompensācijas; • darba devēja apmaksātas profesionālās izaugsmes iespējas; • veselības apdrošināšanas polise (pēc pārbaudes laika beigām); • stabila, droša un sakārtota darba vide; • iespēja pretendēt uz kompensāciju atbilstoši Veselības Ministrijas Eiropas Savienības fonda projektam; • Darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli līdz 2022.gada 1.novembrim uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: SIA „Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie galvenās māsas A. Kuprišas pa tālr.: 29258442 vai pie Personāla vadības daļas vadītājas S.Kandeles, tel. 29443898. Pamatojoties uz Vispārīgās datu aizsardzības regulas 13.pantu, SIA “Vidzemes slimnīca” informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “Vidzemes slimnīca” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos SIA “Vidzemes slimnīca” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. 2) Jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “Vidzemes slimnīca”, kontaktinformācija: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201, tālrunis 25277799. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi SIA “Vidzemes slimnīca”: https://vidzemesslimnica.lv/par-slimnicu/privatuma-politika/informacija-par-personala-atlases-funkcijas-nodrosinasanu/ Profesija: MĀSA/ vispārējās aprūpes MĀSA Darba vietas adrese: LATVIJA, Jumaras iela 195, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-11-01 Kontaktpersona: CV un motivācijas vēstuli sūtīt uz uz darbs@vidzemesslimnica.lv, t. 29258442

SIA „Padtex Insulation” aicina savā komandā ŠUVĒJUS  industriālo izstrādājumu šūšanas jomā Tava darba apraksts: izgatavot šūtos izstrādājumus, izmantojot stikla šķiedras materiālus; veikt vizuālo kvalitātes pārbaudi procesa laikā. Mūsu prasības kandidātiem: vēlama darba pieredze šūšanā;  spēja strādāt precīzi un ātri. Mēs piedāvājam: stabilu darba vietu Valmierā - pilnas slodzes maiņu darbs, darba dienās no 06:00 līdz 15:00 un 15:00 līdz 00:00 (vienu nedēļu rīta, otru – vakara maiņa); akorda darba samaksas sistēma, bruto alga līdz 1000 EUR un vairāk; sociālās garantijas, dubulta samaksa par virsstundu darbu un bonusu sistēma; labus darba apstākļus; atsaucīgus kolēģus un darbu lieliskā komandā! Tavu pieteikumu ar norādi “Šuvējs Valmierā” gaidīsim uz e-pastu lasma.stepena@padtex.lv . Ja Tev ir jautājumi - zvani 29161815! Mēs novērtējam katru pieteikumu, tomēr informējam, ka sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks izvirzīti atlases nākamajai kārtai. Piesakoties vakancei, Jūs piekrītat iesniegto personas datu apstrādei konkrētajā atlasē. Jums ir iespēja atsaukt piekrišanu, sūtot pieprasījumu uz e-pastu lasma.stepena@padtex.lv. Profesija: ŠŪTO IZSTRĀDĀJUMU IZGATAVOTĀJS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 27, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 5 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-23 Darba sākšanas datums: 2022-09-30 Kontaktpersona: CV ar vakances norādi sūtīt uz e-pastu lasma.stepena@padtex.lv

Mūsu partneri