Valmieras Ziņas

Rūjieniešus uztrauc infrastruktūras un sabiedrisko tualešu jautājumi

Martā un aprīlī Rūjienas pilsētā un pagastos notikušajās iedzīvotāju sanāksmēs secināts, ka rūjieniešus visvairāk uztrauc infrastruktūras, tostarp ceļu un būvju sakārtošanas jautājumi, kā arī sabiedrisko tualešu pieejamība pilsētā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada fonda valdes priekšsēdētājs Ansis Bērziņš.

Kā portālam atzina novada pašvaldības priekšsēdētājs Guntis Gladkins (Vidzemes partija), sanāksmēs izceltie jautājumi novada pašvaldībai gan neesot bijis kāds jaunums, taču “ir labi ik pa laikam tomēr atgādināt pašvaldībai – kas iedzīvotājiem ir svarīgākais un reizē arī apstiprināt to, ka šobrīd plānotais ir pareizā virzienā,” atzina pilsētas mērs.

Kā norādīja A.Bērziņš, infrastruktūras jautājumi, galvenokārt ceļu kvalitāte bijusi aktuāla visos četros novada pagastos un arī pilsētā. Visvairāk iebildumu iedzīvotājiem esot bijis par nenoasfaltēto ceļu līdz Igaunijas robežai Ipiķu un Lodes pagastos, savukārt sabiedrisko tualešu jautājums pilsētā esot īpaši sāpīgs, jo no divām esošajām sabiedriskajām tualetēm viena, sakarā ar ūdens aizsalšanu, ir sezonāla rakstura, bet otra regulāri esot nehigēniska.

Sanāksmju laikā esot diskutēti arī vairāki citi jautājumi, tostarp kādreizējās peldvietas atjaunošanas iespējas Ipiķos, kultūras un sporta dzīves aktivizēšana pagastos un citi jautājumi.

Pēc G.Gladkina teiktā, sanāksmes bijušas ļoti vērtīgas kaut ar to vien, ka “ne tikai sanāksmes tradicionālajā izpratnē tika saaicināti cilvēki aprunāties par to, kas patīk vai nepatīk, un ko gribētu redzēt savādāk, bet Ansis Bērziņš šīs sarunas visu laiku pagrieza tā – ko iedzīvotāji varētu darīt paši, lai rezultāts būtu savādāks?”

Pēc Rūjienas mēra teiktā, novadnieki esot visai kūtri rīkoties paši, to apstiprinājis arī pašvaldības rīkotais projektu konkurss, no pašvaldības budžeta piedāvājot finansēt iedzīvotāju idejas, taču no astoņiem pieteikumiem galu galā realizētas vien trīs, jo lielākā daļa, uzzinot, ka projekti būs jārealizē pašiem, no pašvaldības līdzfinansējuma atteikušies. Tāpat vairāku iedzīvotāju pašvaldības virzienā vērsto iebildumu pamatā esot nezināšana par pašreizējo likumdošanu, dokumentāciju, prasībām, atļaujām, īpašumtiesībām un citiem jautājumiem.

Tomēr kopumā, pēc G.Gladkina teiktā, sanāksmes esot bijušas ļoti lietderīgas, jo vēlreiz apstiprinājušas to, kas iedzīvotājiem ir patiesi svarīgs un tas ļaujot arī daudz mērķtiecīgāk pašvaldībai rīkoties šajā virzienā.

Savukārt sanāksmju organizatoru – Valmieras novada fonda (VNF) pārstāvis A.Bērziņš atzina, ka sanāksmju rezultāti palīdzēs prioritāšu noteikšanā nākamajos fonda projektu konkursos. Piemēram, patlaban ir izkristalizējies, ka novada pagastos trūkst kultūras un sporta pasākumu.

Tāpat A.Bērziņš pastāstīja, ka fonda plānos esot tuvāko divu līdz trīs gadu laikā līdzīgas sanāksmes novadīt visā VNF darbības teritorijā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla degvielas kannu ražošanas uzņēmums aicina darbā: mārketinga un sabiedrisko attiecību speciālistu/-i Galvenie pienākumi: Produktu un pakalpojumu virzība starptautiskā tirgū Uzņēmuma iekšējās un ārējās komunikācijas veidošana un uzturēšana Uzņēmuma tēla veidošana un uzturēšana Sagaidām kandidātu ar: augstāko izglītību sociālo zinātņu jomā (mārketings, komunikācija vai tml.) veiksmīgu iepriekšējo darba pieredzi mārketinga un sabiedrisko attiecību jomā veiksmīgu iepriekšējo darba pieredzi projektu vadībā analītisku un radošu domāšanu un spēju kompleksi risināt problēmas teicamām svešvalodu zināšanām un visaptverošām komunikācijas prasmēm aktīvu, uz sadarbību un rezultātu orientētu personību ar inovatīvām idejām Piedāvājam: Interesantu un dinamisku darbu stabilā, uz attīstību orientētā uzņēmumā Iespēju mācīties, gūt pieredzi un realizēt sevi dinamiskā darba vidē un darbā ar starptautiskiem tirgiem Darba rezultātiem un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu no Eur 1000 mēnesī, dažādus papildu labumus Sakārtotu, ērtu darba vidi draudzīgā kolektīvā E-pasts pieteikuma nosūtīšanai: darbs@valpro.lv Tālrunis papildus informācijai: 64 207 235 Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! Nosūtot pieteikumu, Jūs piekrītat, ka personas datu pārzinis SIA "VALPRO" (Reģ. nr. 40003058280) iekļauj Jūsu personas datus savā datubāzē un uzglabā 1 gadu no pieteikuma saņemšanas brīža. Piekrišanu Jums ir tiesības atsaukt, rakstot uz norādīto e-pasta adresi. Profesija: SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-07-21 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv; Tālr.: 64207235, 29413500; Adrese: L.Laicena iela 2, Valmiera. Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA „VTU Valmiera” Reģ. Nr. 40003004220   aicina darbā Apkopēju (Valmieras AO) uz noteiktu laiku no š.g.5. jūlija līdz 2. septembrim DARBA PIENĀKUMI: · uzkopt darba, palīgtelpas un autoostas teritoriju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: · pamatizglītība · vēlama iepriekšēja darba pieredze uzkopšanas un tīrīšanas darbos · iemaņas darbā ar sadzīves tehniku · vēlamas zināšanas telpaugu kopšanā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: · darbu stabilā uzņēmumā · sociālās garantijas · darba algu – valstī noteiktā minimālā stundas tarifa likme CV vēstuli ar norādi vakancei „Apkopējs” lūdzam līdz 2021. gada 1. jūlijam iesniegt: · sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv · personīgi Valmieras autoostas kasē Stacijas ielā 1, Valmierā vai SIA „VTU Valmiera” administrācijas ēkas „Brandeļi”, Brandeļos, Kocēnu pagastā, Kocēnu novadā, 205. kabinetā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 Ar pretendentiem, kuri būs izvirzīti nākamajai atlases kārtai, sazināsimies divu nedēļu laikā pēc sludinājumā norādītā pieteikšanās termiņa beigām. * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Informācija 26558027 Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas iela 1, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-07-01 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli lūdzam nosūtīt uz info@vtu-valmiera.lv Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri