Valmieras Ziņas

Rūjienieši apgūst Vestfālenas tradicionālo ēdienu gatavošanu

Lasīšanas laiks: 2 min

Otrdien, 11. jūnijā, saulainajā Rūjienas Tautskolas pagalmā norisinājās Vestfālenas (Vācija) ēdienu meistarklase. Meistarklasi vadīja 11 Šteinhāgenas lauku sieviešu apvienības dalībnieces, kopā pagatavojot četrus Vestfālenas tradicionālos ēdienus. Uz meistarklasi bija aicināts ikviens, kurš vēlējās apgūt kādu no vācu virtuves stiķiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vides komunikācijas projektu vadītāja Elizabete Ločmele.

Gatavošanās meistarklasei sākās jau dienu iepriekš, kas deva iespēju Šteinhāgenas un Rūjienas dāmām jau iepazīties. Meistarklasē tika pagatavoti četri ēdieni – kartupeļu zupa, piparu rieksti, Vestfālenas biezpiena deserts ar ķiršiem un pufīgās kartupeļu pankūkas. Interesanti, ka kartupeļu pankūkās ieceptas bija rozīnes un tās pasniedza ar melasi (cukurniedru ražošanas laikā iegūts blakusprodukts). Vislielākās atzinības saņēma pagatavotā kartupeļu zupa, kurā viena no galvenajām sastāvdaļām bija selerija.

Valmieras novada pašvaldības uzņēmējdarbības speciāliste, Rūjienas amatnieku biedrības “Rūzele” valdes priekšsēdētāja Guna Ķibere pauž: “Šis ir lielisks sadarbības veids, jo iedzīvotāju grupas no sadraudzības pilsētām var kopīgi mācīties, darboties un sadraudzēties. Lai gan ir neliela valodas barjera, ir pieaicināti tulki. Turklāt ēst gatavošana ir tā darbība, kur bieži var iztikt ar smaidu un žestiem.”

Pieredzes apmaiņas laikā dalībnieces ne tikai dalās receptēs un tās arī gatavo, bet arī dodas pie vietējiem mājražotājiem, kuri iepazīstina ar savu produkciju, pastāsta par savu pieredzi uzņēmējdarbībā.

Šogad Šteinhāgenas lauku sieviešu apvienība pirmo reizi ir Rūjienā, savukārt nākamajā gadā Rūjienas amatnieku biedrības “Rūzele” dalībnieces ir uzaicinātas doties uz Šteinhāgenu, lai apgūtu dažādas ēdienu receptes, kā arī viesotos pie lauku sievietēm. Rūjienas amatnieku biedrība “Rūzele” ir iestājusies Eiropas kulinārā mantojuma tīklā un pārstāv Vidzemes reģionu, un popularizē Rūjienas ēdienus, turklāt plāno receptes apkopot  krājumā. Arī Šteinhāgenas lauku sieviešu apvienība ir izdevusi recepšu grāmatu, tādēļ šī tikšanās ir lieliska iespēja dalīties pieredzē.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri