Valmieras Ziņas

Rūjienas un tās apkārtnes iedzīvotājus aicina iesaistīties grāmatas veidošanā

Rūjienas amatnieku biedrība “Rūzele” plāno izdot jaunu grāmatu un lūdz palīdzību ikvienam, kurš vēlas dalīties savās atmiņās un pastāstīt savu ēdiena stāstu. Izrādīta vēlme apkopot tradicionālas receptes, kuras ir raksturīgas Rūjienai un tās apkārtnei. Tām nav jābūt receptēm no pavārgrāmatām, bet gan tieši no virtuvēm laukos un pilsētā. Aicina atcerieties, ko gatavoja vecāki un vecvecāki, pajautāt veciem ļaudīm vai atcerēties savu bērnību – ar ko cienāja vecmāmiņa, kas ir katra bērnības garša, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Rūjienas amatnieku biedrība “Rūzele”.

Rūjienas un tās apkārtnes ēdienu stāsti.

Latvijā ēšanas tradīcijas ir ļoti bagātīgas. Mūsu virtuve ir izteikti sezonāla, jo mums ir četri gadalaiki, un katrs no tiem piedāvā savus īpašus produktus. Mums ir ļoti paveicies, ka pie mums ir tīra daba, varam produktus ievākt mežos un pļavās, audzēt tos savos dārzos.

Rūjiena atrodas tuvu Igaunijai, kas atstājusi savu ietekmi uz mūsu ēdienu gatavošanas tradīcijām un produktu izvēli. Tāpat manāmas citu tautu vēsturiskās ietekmes no zviedru, krievu un vācu laiku virtuvēm. Dažādos laikmeta griežos mūsu lieliskās saimnieces ir spējušas izveidot daudz un dažādas ēdienu receptes, lai pabarotu savu saimi gan labākos, gan sliktākos laikos, klātu viesību un godu galdus.

Ar šo grāmatu vēlas godā celt Rūjienas un tās apkārtnes tradicionālo, atšķirīgo, vienreizējo un daudzpusīgo recepšu klāstu. Priecēs, ja kāda no šīm receptēm turpmāk atradīs vietu saimnieču virtuvēs un dzīvos tālāk, stāstot savu garšas stāstu.

Ēdiena nosaukums

Stāsts par ēdienu: kad un kā šo ēdienu parasti gatavoja, kurā gadalaikā. Varbūt ir zināms cilvēka vārds, kurš šo recepti izdomāja. Varbūt ir zināms kāds atgadījums saistībā ar šo ēdienu.

Ēdiena sastāvdaļas: produktu nosaukums un daudzums.

Ēdiena pagatavošana: gaita, specifika un ar kādiem citiem ēdieniem tas tika kopā baudīts.

Ēdiena receptes stāstnieks: vārds, uzvārds un no kuras vietas. 

Rūjienas un tās apkārtnes iedzīvotāji aicināti rakstīt uz e-pastu: guna.kibere@rujiena.lv vai zvanīt pa tālr.29464888

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA "Ēdiens.lv" STEIDZAMI aicina darbā VECĀKO PAVĀRU pirmsskolas iestādes „Burtiņš“ ēdnīcā Ozolu ielā 2A, Valmiermuižā, Valmieras pagastā, Burtnieku novadā. Darba pienākumi: Ēdiena gatavošana atbilstoši uzņēmuma standartiem; Sagatavot pamatprodukciju, kura iekļauta ēdienkartē; Ēdienu kvalitātes sistemātiska kontrole; Ievērot tehnoloģisko procesu atbilstoši noteiktajām receptēm; Ēdiena pasniegšana skolēniem. No Jums sagaidām: Atbilstošu izglītību (pārtikas jomā); Darba pieredzi sabiedriskās ēdināšanas jomā. Vēlama pieredze ēdināšanas pakalpojuma nodrošināšanā līdzīgā iestādē (piemēram, izglītības iestāde, medicīnas iestāde, sociālās aprūpes centrs); Spēja organizēt savu darbu; Augsta atbildības sajūta; Higiēnas un paškontroles normu ievērošana; Latviešu valodas zināšanas. Mēs piedāvājam: Bezmaksas pusdienas; Stabilu atalgojumu; Draudzīgu kolektīvu; Sociālās garantijas. Darba laika veids un režīms: normālais darba laiks, darba dienās no plkst. 7:00 līdz 15:00, sestdienas, svētdienas un svētku dienas brīvas. Alga (BRUTO): stundas tarifa likme 2.80 EUR/stundā. Pieteikties, sūtot CV ar norādi „Vecākais pavārs Valmieras pagastā“ uz e-pastu info.riga@ediene.lv vai zvanot uz tālruni 26406262. Profesija: VECĀKAIS PAVĀRS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Ozolu iela 2A, Valmiermuiža, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-18 Kontaktpersona: CV ar norādi „Vecākais pavārs Valmieras pag.“ sūtīt uz info.riga@ediene.lv vai zvanīt 26406262.

Vidzemes slimnīca aicina savā komandā INTERNISTU Terapijas nodaļā Galvenie amata pienākumi: veikt internā profila pacienta saslimšanu diagnostiku, ārstēšanu saskaņā ar profesionālo asociāciju vadlīnijām, Slimnīcas iekšējiem standartiem, instrukcijām; analizēt ārstnieciskā procesa dinamiku un pēctecību, ieviest jauninājumus ārstniecības uzlabošanai; sniegt pacientiem un to tuviniekiem saprotamā veidā informāciju par slimības diagnozi, izmeklēšanas un ārstēšanas plānu; aizpildīt medicīnisko dokumentāciju atbilstoši Slimnīcas iekšējiem un ārējiem normatīviem aktiem un lietvedības prasībām. Prasības kandidātiem: augstākā medicīniskā izglītība (internista sertifikāts); reģistrācija ārstniecības personu reģistrā; spēja strādāt patstāvīgi un komandā; spēja ātri reaģēt un rīkoties neatliekamās situācijās; precizitāte un atbildība; zināšanas darbā ar datoru; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; veselīgas profesionālās ambīcijas. Jaunā kolēģa ieguvumi: darba līgums uz nenoteiktu laiku; summētais darba laiks; atbildīgs, dinamisks un interesants darbs profesionāļu komandā; stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas (no 1500 EUR); papildus piemaksas un kompensācijas; darba devēja apmaksātas profesionālās izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanas polise (pēc viena nostrādāta gada); iespēja pretendēt uz kompensāciju atbilstoši Veselības Ministrijas Eiropas Savienības fonda projektam; stabila, droša un sakārtota darba vide; iespēja īrēt dzīvesvietu Valmieras pašvaldības īres namos; Darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli ar norādi "Internists" uz e-pastu darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie ārstnieciskās direktores I.Ozoliņas pa tālr.29337763. Pamatojoties uz Vispārīgās datu aizsardzības regulas 13.pantu, SIA“Vidzemes slimnīca” informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs pretendentu atlases norisi; 2) Jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir SIA“Vidzemes slimnīca”, kontaktinformācija: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201, tālrunis 29443898. Sīkāka informācija: https://vidzemesslimnica.lv/par-slimnicu/privatuma-politika/informacija-par-personala-atlases-funkcijas-nodrosinasanu/ Profesija: INTERNISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jumaras iela 195, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-18 Kontaktpersona: CV un motivācijas vēstuli sūtīt uz uz darbs@vidzemesslimnica.lv, t. 29337763.

Mūsu partneri