Valmieras Ziņas

Rūjienas un tās apkārtnes iedzīvotājus aicina iesaistīties grāmatas veidošanā

Rūjienas amatnieku biedrība “Rūzele” plāno izdot jaunu grāmatu un lūdz palīdzību ikvienam, kurš vēlas dalīties savās atmiņās un pastāstīt savu ēdiena stāstu. Izrādīta vēlme apkopot tradicionālas receptes, kuras ir raksturīgas Rūjienai un tās apkārtnei. Tām nav jābūt receptēm no pavārgrāmatām, bet gan tieši no virtuvēm laukos un pilsētā. Aicina atcerieties, ko gatavoja vecāki un vecvecāki, pajautāt veciem ļaudīm vai atcerēties savu bērnību – ar ko cienāja vecmāmiņa, kas ir katra bērnības garša, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Rūjienas amatnieku biedrība “Rūzele”.

Rūjienas un tās apkārtnes ēdienu stāsti.

Latvijā ēšanas tradīcijas ir ļoti bagātīgas. Mūsu virtuve ir izteikti sezonāla, jo mums ir četri gadalaiki, un katrs no tiem piedāvā savus īpašus produktus. Mums ir ļoti paveicies, ka pie mums ir tīra daba, varam produktus ievākt mežos un pļavās, audzēt tos savos dārzos.

Rūjiena atrodas tuvu Igaunijai, kas atstājusi savu ietekmi uz mūsu ēdienu gatavošanas tradīcijām un produktu izvēli. Tāpat manāmas citu tautu vēsturiskās ietekmes no zviedru, krievu un vācu laiku virtuvēm. Dažādos laikmeta griežos mūsu lieliskās saimnieces ir spējušas izveidot daudz un dažādas ēdienu receptes, lai pabarotu savu saimi gan labākos, gan sliktākos laikos, klātu viesību un godu galdus.

Ar šo grāmatu vēlas godā celt Rūjienas un tās apkārtnes tradicionālo, atšķirīgo, vienreizējo un daudzpusīgo recepšu klāstu. Priecēs, ja kāda no šīm receptēm turpmāk atradīs vietu saimnieču virtuvēs un dzīvos tālāk, stāstot savu garšas stāstu.

Ēdiena nosaukums

Stāsts par ēdienu: kad un kā šo ēdienu parasti gatavoja, kurā gadalaikā. Varbūt ir zināms cilvēka vārds, kurš šo recepti izdomāja. Varbūt ir zināms kāds atgadījums saistībā ar šo ēdienu.

Ēdiena sastāvdaļas: produktu nosaukums un daudzums.

Ēdiena pagatavošana: gaita, specifika un ar kādiem citiem ēdieniem tas tika kopā baudīts.

Ēdiena receptes stāstnieks: vārds, uzvārds un no kuras vietas. 

Rūjienas un tās apkārtnes iedzīvotāji aicināti rakstīt uz e-pastu: guna.kibere@rujiena.lv vai zvanīt pa tālr.29464888

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri