Valmieras Ziņas

Rūjienas novada augstie saslimstības rādītāji saistīti ar uzliesmojumu valsts sociālajā aprūpes centrā

Lasīšanas laiks: 2 min

Rūjienas novada relatīvi augstā saslimstība ar Covid-19 saistīta ar nesen atklātu uzliesmojumu pašvaldības teritorijā esošajā valsts sociālās aprūpes centrā “Rūja”, aģentūrai LETA pastāstīja Rūjienas novada domes priekšsēdētājs Guntis Gladkins.

Viņš skaidroja, ka novadā ir trīs sociālās aprūpes institūcijas – viena privātā, pašvaldības un valsts. Pēdējā nesen esot atklāts uzliesmojums, kā rezultātā saslimstības rādītājs novadā ir būtiski pieaudzis.

Lai gan priekšsēdētājs neminēja konkrētu saslimušo skaitu šajā sociālās aprūpes centrā, viņš atklāja, ka pansionātā ir noritējusi vakcinācija, kā rezultātā tur mītošie ir jau saņēmuši vienu vakcīnas pret Covid-19 devu, un patlaban slimo bez simptomiem.

Sociālās aprūpes centra “Rūja” vadītāja Ligita Kāsena aģentūrai LETA komentārus nesniedza, aicinot jautājumus adresēt valsts sociālās aprūpes centra “Zemgale” vadītājam Kristapam Keišam, jo “Rūja” ir šīs iestādes filiāle. Aģentūrai LETA līdz šim nav izdevies sazināties ar Keišu.

Vienlaikus Labklājības ministrijā aģentūrai LETA norādīja, ka informāciju par šo gadījumu varēs sniegt pirmdien.

Jau ziņots, ka, saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem, ceturtdien Rūjienas novadā atklāti 25 Covid-19 gadījumi. Vienlaikus pašvaldība ir ar vienu augstākajiem 14 dienu saslimušo skaitiem uz 100 000 iedzīvotāju, tomēr novadā arī ir relatīvi neliels iedzīvotāju skaits, kas var veicināt straujāku saslimstības rādītāja pieaugumu.

Tāpat novadā arī atrodas pašvaldības sociālās aprūpes centrs “Lode”. Labklājības ministre Ramona Petraviča (PCL; KPV LV) trešdien atklāja, ka šajā aprūpes centrā veiktie dažāda veida testi uzrādījuši pretrunīgus rezultātus. Ministres ieskatā, centrā potenciāli tika atklāti viltus pozitīvi Covid-19 gadījumi.

Petraviča skaidroja, ka “Lode” 18.martā tika nodoti 86 polimerāzes ķēdes reakcijas (PĶR) testi, no kuriem piecos gadījumos atklāts Covid-19, tomēr vēlāk veiktie eksprestesti uzrādīja, ka neviens nebija Covid-19 pozitīvs, turklāt līdzīgs rezultāts atkal uzrādīts PĶR testos.

SPKC epidemiologs Jurijs Perevoščikovs šajā sakarā iepriekš skaidroja, ka šie gadījumi joprojām tiek pieskaitīti statistikai līdz tiks galēji secināts, kurš no veiktajiem testiem uzrādījis nepareizu rezultātu.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri