Valmieras Ziņas

Rudenī namus Valmiermuižā pieslēgs Valmieras centralizētajai ūdensapgādes sistēmai

“Valmieras ūdens” vasaras mēnešos aktīvi izmanto būvniecībai labvēlīgus laikapstākļus, lai atjaunotu esošos un izbūvētu jaunus ūdensapgādes un kanalizācijas tīklus. Viens no vērienīgākajiem projektiem tiek realizēts Burtnieku novada Valmiermuižā. Līdz rudenim tiks izbūvēts savienojums starp Valmiermuižas lokālajiem tīkliem un “Valmieras ūdens” ūdensapgādes sistēmu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja “Valmieras ūdens” sabiedrisko attiecību speciāliste Ingrīda Kraukle. 

Ūdensapgādes sistēmas savienojuma izveide notiek vairākos etapos. Proti, daļēju ūdensvada izbūvi saskaņā ar noslēgto vienošanos veic SIA “Woltec”, lai to izdarītu paralēli kanalizācijas tīkla izbūvei Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta “Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Valmieras aglomerācijā, 3.kārta” (Nr.5.3.1.0/16/I/013) ietvaros. “Woltec” veic arī ūdensapgādes tīkla izbūvi Burtnieku ielā no Nameja alejas 570 metru garumā līdz Birzītes ielai. Savukārt turpinājuma izbūvi pašu spēkiem veic SIA “Valmieras ūdens”, no jauna izbūvējot ūdensvadu Alejas, Krasta, Birzītes, kā arī Ābeļu ielā vairāk nekā 800 metru garumā. Jaunizveidotās komunikācijas tiks pievienotas Valmiermuižā jau esošajam ūdensvadam Ābeļu un Krasta ielās, veidojot vienotu sistēmu. 

Paredzēts, ka līdz šī gada rudens sākumam tiks pabeigta apakšzemes komunikāciju savienojuma izbūve, un Valmiermuižas nami tiks pievienoti “Valmieras ūdens” centralizētās ūdensapgādes sistēmai. Jāatzīmē, ka Valmieras un Valmiermuižas kanalizācijas sistēmas jau ir apvienotas, un no mājsaimniecībām savāktie notekūdeņi pa kanalizācijas tīklu tiek nogādāti uz attīrīšanas iekārtām, Grīšļu ielā 6, Valmierā. Esošos ūdensapgādes un kanalizācijas tīklus Valmiermuižā Burtnieku novada pašvaldība ieguldīs “Valmieras ūdens” pamatkapitālā, palielinot savu kapitāldaļu apjomu uzņēmumā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri