Valmieras Ziņas

Rubenes pamatskolai un Valmieras sākumskolai piešķirts finansējums ventilācijas sistēmu izbūvei

Lasīšanas laiks: 2 min

Lai uzlabotu iekštelpu gaisa kvalitāti, vienlaikus mazinot Covid-19 inficēšanās risku, Rubenes pamatskolai un Valmieras sākumskolai piešķirts valsts budžeta finansējums ventilācijas sistēmu izbūvei. Tas atbilstoši 18.maijā valdībā apstiprinātajiem grozījumiem Ministru kabineta (MK) rīkojumā bija pieejams augstas gatavības pašvaldību investīciju projektiem, saistītiem ar izglītības iestāžu ventilācijas sistēmu uzlabošanu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Rubenes pamatskolas ēkā, kuras energoefektivitātes uzlabošanas projekts tika īstenots 2005. gadā bez ventilācijas ar rekuperāciju ierīkošanas, mācību procesa kvalitatīvai apgūšanai visās mācību un koplietošanas telpās plānota mehāniskās ventilācijas sistēmas izbūve, lai nodrošinātu piespiedu svaigā gaisa pieplūdi telpās, kā arī piespiedu ventilāciju izlietotā gaisa savākšanai. Rezultātā tiks nodrošināts atbilstošs mikroklimats (gaisa kvalitāte, temperatūra, mitrums, plūsmas ātrums) epidemioloģisko norāžu ievērošanai, veselībai drošas vides nodrošināšanai mācību procesa laikā.  

Projekta “Ventilācijas sistēmas izbūve Rubenes pamatskolā” plānotās kopējās izmaksas ir 139 276 EUR, no kuriem 118 385 EUR ir valsts budžeta finansējums un 20 891 EUR – pašvaldības līdzfinansējums. 30.jūnijā izsludināts iepirkums “Rubenes pamatskolas ventilācijas sistēmas izbūve”, pretendentu piedāvājumu iesniegšanas termiņš ir 16. jūlijs.

2010.gada 1.septembrī ekspluatācijā nodotajā jaunajā Valmieras sākumskolā pēc projekta autoru sniegtā risinājuma un izstrādātā būvprojekta, mehāniskā ventilācija tika izbūvēta daļā skolas telpu: tualetēs, sporta un sarīkojumu zālēs, kā arī ēdināšanas blokā. Taču klašu telpās ventilāciju projekta autora ieskatā (atbilstoši normatīvajām prasībām) tika paredzēts nodrošināt ar vēdināšanu, atverot logus. Konstatējot gaisa apmaiņas uzlabošanas vajadzību, skolai izstrādāts būvprojekts mehāniskās pieplūdes–nosūces ventilācijas sistēmas ar rekuperāciju izbūvei.

Atbilstoši kontroltāmei, ietverot būvuzraudzību un autoruzraudzību, projekta “Valmieras sākumskolas ventilācijas sistēmu izbūve Leona Paegles ielā 40A, Valmiera” provizoriskās izmaksas ir 590 090 EUR, no kuriem valsts budžeta finansējums – 400 000 EUR un nepieciešamais pašvaldības līdzfinansējums – 190 090 EUR. 22.jūnijā noslēdzās pretendentu piedāvājumu iesniegšana iepirkumam “Valmieras sākumskolas ventilācijas sistēmu izbūve Leona Paegles ielā 40A, Valmiera”. Šobrīd notiek saņemto trīs piedāvājumu izvērtēšana saskaņā ar konkursa nolikuma prasībām.

 Valsts budžeta līdzfinansējuma saņemšanai Valmieras novada pašvaldībai līdz šī gada 16.jūlijam jāslēdz vienošanās ar Valsts reģionālās attīstības aģentūru par projektu īstenošanu. Atbilstoši MK rīkojumam projektu īstenošana ir jāsāk ne vēlāk kā šī gada 1.augustā un jāīsteno līdz 2022.gada beigām. Lai nodrošinātu projektu īstenošanai nepieciešamo pašvaldības budžeta līdzfinansējumu, pašvaldība abu projektus plāno īstenot pakāpeniski – daļu darbu veicot 2021.gadā, daļu – 2022.gadā.

2020./2021.mācību gadā Rubenes pamatskolā mācījās 111 skolēni, Valmieras sākumskolā – 555 skolēni.

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

GRĀMATVEDI (profesiju klasifikatora koda Nr. 3313 01) uz nenoteiktu laiku Piedāvājam: · 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā · Stabilu atalgojumu (no 1071 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas, ar iespēju papildus iesaistīties projektos) · Sociālās garantijas (veselības apdrošināšanas polise, papildatvaļinājums) · Apmaksātu profesionālo pilnveidi · Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā · Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Galvenie darba pienākumi: · Atlīdzības, avansa norēķinu, stipendiju, bezskaidras naudas darījumu un krājumu grāmatvedības uzskaite, aprēķināšana un pārskaitīšana · Grāmatvedības uzskaite finanšu vadības resursu sistēmā Horizon · Ceļazīmju pārbaude un kontrole · Pilnīgu un daļēju inventarizāciju veikšana · Pārskatu sagatavošana un iesniegšana EDS un Centrālās statistikas pārvaldē · Dalība mēneša, ceturkšņa un gada pārskata sastādīšanā Prasības pretendentam: · Izglītība ekonomikā vai grāmatvedībā · Praktiskā darba pieredze grāmatveža amatā vismaz 2 gadi · Iemaņas darbā ar finanšu vadības resursu sistēmu Horizon · Par priekšrocību tiks uzskatīta pieredze darbā ar dokumentu vadības sistēmu “Namejs” · Labas zināšanas darbā ar datoru (Ms Office) un biroja tehniku · Spēja operatīvi apstrādāt liela apjoma informāciju · Labas komunikācijas prasmes Tālrunis informācijai: Galvenā grāmatvede Madara Vilne T:28678088 CV, pieteikumu un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Grāmatveža vakancei” līdz 2023.gada 12.jūnijam plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē.

Mūsu partneri