Valmieras Ziņas

Romāns Naudiņš: Mums ir svarīga uzņēmēju “balss”

Saeimā drīzumā vērtēsim ieceri par Latvijas lielākās uzņēmēju organizācijas – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) likumu.

Šāds likums jau ir izstrādāts, un drīzumā to skatīsim Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā (Tautsaimniecības komisijā).

LTRK statusa nostiprināšana ir svarīga ne tikai valdībai, bet arī parlamentam. Tautsaimniecības komisija uz sēdēm parasti aicina kameras pārstāvjus, bet tam ir jākļūst par saistošu un reglamentētu pasākumu. Mums ir svarīga uzņēmēju “balss” un tas, lai viņus vienmēr uzklausītu.

Uzņēmumi ir Latvijas tautsaimniecības mugurkauls. Tie ir ne tikai nodokļu maksātāji, bet arī darba vietu nodrošinātāji un svarīgs atbalsts uzņēmējdarbības attīstībai. Bez uzņēmējdarbības nav iedomājama nevienas modernas valsts attīstība.

Kamera aizstāv uzņēmēju “balsi”, intereses un viedokli svarīgu lēmumu pieņemšanā valsts un pašvaldību institūcijās. Tā ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kura apvieno vairāk nekā 2300 visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazos, vidējos un lielos uzņēmumus. Katru gadu šie uzņēmumi valsts kasē nodokļos iemaksā miljonus eiro.

Patlaban kameras iesaiste balstās nevis uz likuma pamata, bet uz praksē pieņemto, turklāt ir reizes, kad uzņēmēji sūdzas, ka viņus nemaz nepiesaista tautsaimniecībai būtisku jautājumu sagatavošanā. Tieši tāpēc Latvijas lielākās uzņēmēju organizācijas statuss ir jānostiprina likumā, jānosaka tās tiesiskais pamats, principi, mērķi, tiesības un pienākumi.

Šāds likums ļaus vieglāk iegūt visaptverošu uzņēmēju viedokli, kā arī sekmēs sociāli atbildīgu uzņēmējdarbību. Ar šo likumu tiks arī pārņemta daudzu Eiropas valstu labā prakse. Kameru likumi ir absolūti lielākajā daļā Eiropas valstu – gan Vācijā, Francijā, Igaunijā, Lietuvā, Zviedrijā, Somijā, Spānijā, gan arī citviet.

Līdz ar jauno likumu kameras pienākumos ietilptu ne tikai tās biedru – uzņēmēju interešu pārstāvēšana un aizstāvēšana, bet arī apzināt un uzkrāt informāciju par komerciālajiem un ekonomiskajiem apstākļiem Latvijā un ārvalstīs, kā arī rūpēties par saimnieciskās darbības veicēju un mūsu valsts preču un pakalpojumu reputāciju un popularitāti.

Vēsturiski Latvijā no 1934. līdz 1940.gada vasarai ir bijis spēkā likums par tirdzniecības un rūpniecības kameru. Līdz ar šo likumu tiktu daļēji atjaunota Latvijas vēsturiskā pieredze.

Latvijas labklājības izaugsmei primārs uzdevums ir veicināt strauju un tajā pašā laikā ilgtspējīgu tautsaimniecības izaugsmi. Lai Latvijā būtu izcili uzņēmumi izcilā uzņēmējdarbības vidē!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pastnieks/-ce automobiļa vadītājs (slodze 0.7)  Darbavieta: Piegādes punkts Valmiera 1, Brēžas iela 3, Valmiera, LV-4201 Darba pienākumi: • kvalitatīva preses izdevumu un sūtījumu piegāde klientiem; • preses izdevumu abonementu un dažādu maksājumu noformēšana; • pensiju piegāde; • sadarbības partneru preču tirdzniecība; • klientu informēšana par "Latvijas Pasta" pakalpojumiem. Prasības kandidātiem: • valsts valodas zināšanas atbilstoši vidējā līmeņa B (1) pakāpei; • vēlme un spēja veidot pozitīvu komunikāciju ar klientiem; • atbildības sajūta un nopietna attieksme pret darba pienākumu izpildi; • laba teritorijas pārziņa; • B kategorijas autovadītāja apliecība un personīgais auto.  Piedāvājam: • stabilu atalgojumu no 304.50 EUR (Bruto); • papildus mainīgo algas daļu; • degvielas kompensāciju; • auto amortizācijas kompensāciju; • pieredzējušu kolēģu un vadības atbalstu; • veselības apdrošināšanas polisi. Darba laiks no 6:00-12:00. Papildu informācija:  CV ar norādi Pastnieks automobiļa vadītājs/- a PP Valmiera 1 sūtīt AS "Latvijas Pasta" Personāla vadības departamentam pa pastu vai e-pastu. Adrese: Ziemeļu iela 10, Lidosta Rīga, Mārupes novads, LV-1000; e-pasts: cv@pasts.lv; tālrunis informācijai: 22039501, 67608493 Profesija: AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Brēžas iela 3, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-07-20 Kontaktpersona: Nadežda Volosanova Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri