Valmieras Ziņas

Romāns Naudiņš: Mums ir svarīga uzņēmēju “balss”

Saeimā drīzumā vērtēsim ieceri par Latvijas lielākās uzņēmēju organizācijas – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) likumu.

Šāds likums jau ir izstrādāts, un drīzumā to skatīsim Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā (Tautsaimniecības komisijā).

LTRK statusa nostiprināšana ir svarīga ne tikai valdībai, bet arī parlamentam. Tautsaimniecības komisija uz sēdēm parasti aicina kameras pārstāvjus, bet tam ir jākļūst par saistošu un reglamentētu pasākumu. Mums ir svarīga uzņēmēju “balss” un tas, lai viņus vienmēr uzklausītu.

Uzņēmumi ir Latvijas tautsaimniecības mugurkauls. Tie ir ne tikai nodokļu maksātāji, bet arī darba vietu nodrošinātāji un svarīgs atbalsts uzņēmējdarbības attīstībai. Bez uzņēmējdarbības nav iedomājama nevienas modernas valsts attīstība.

Kamera aizstāv uzņēmēju “balsi”, intereses un viedokli svarīgu lēmumu pieņemšanā valsts un pašvaldību institūcijās. Tā ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kura apvieno vairāk nekā 2300 visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazos, vidējos un lielos uzņēmumus. Katru gadu šie uzņēmumi valsts kasē nodokļos iemaksā miljonus eiro.

Patlaban kameras iesaiste balstās nevis uz likuma pamata, bet uz praksē pieņemto, turklāt ir reizes, kad uzņēmēji sūdzas, ka viņus nemaz nepiesaista tautsaimniecībai būtisku jautājumu sagatavošanā. Tieši tāpēc Latvijas lielākās uzņēmēju organizācijas statuss ir jānostiprina likumā, jānosaka tās tiesiskais pamats, principi, mērķi, tiesības un pienākumi.

Šāds likums ļaus vieglāk iegūt visaptverošu uzņēmēju viedokli, kā arī sekmēs sociāli atbildīgu uzņēmējdarbību. Ar šo likumu tiks arī pārņemta daudzu Eiropas valstu labā prakse. Kameru likumi ir absolūti lielākajā daļā Eiropas valstu – gan Vācijā, Francijā, Igaunijā, Lietuvā, Zviedrijā, Somijā, Spānijā, gan arī citviet.

Līdz ar jauno likumu kameras pienākumos ietilptu ne tikai tās biedru – uzņēmēju interešu pārstāvēšana un aizstāvēšana, bet arī apzināt un uzkrāt informāciju par komerciālajiem un ekonomiskajiem apstākļiem Latvijā un ārvalstīs, kā arī rūpēties par saimnieciskās darbības veicēju un mūsu valsts preču un pakalpojumu reputāciju un popularitāti.

Vēsturiski Latvijā no 1934. līdz 1940.gada vasarai ir bijis spēkā likums par tirdzniecības un rūpniecības kameru. Līdz ar šo likumu tiktu daļēji atjaunota Latvijas vēsturiskā pieredze.

Latvijas labklājības izaugsmei primārs uzdevums ir veicināt strauju un tajā pašā laikā ilgtspējīgu tautsaimniecības izaugsmi. Lai Latvijā būtu izcili uzņēmumi izcilā uzņēmējdarbības vidē!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā ir nepieciešama diennakts aptieka?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Sociālās korekcijas izglītības iestāde „Naukšēni” (reģ.Nr.4418000073) aicina pastāvīgā darbā internāta skolotāju. Pretendentiem izvirzītās prasības: Augstākā izglītība pedagoģijā vai augstākā izglītība citā nozarē un gatavība apgūt B programmu pedagoģijā 72 stundu apjomā; Komunikācijas un sadarbības prasmes, pozitīva attieksme; Spēja pieņemt lēmumus, risināt konfliktus un prasme rīkoties nestandarta situācijās. Galvenie amata pienākumi: Izglītojamo audzināšanas darba plānošana un īstenošana atbilstoši normatīvo aktu prasībām; Nodrošināt iekšējo kārtības noteikumu, dienas režīma ievērošanu un uzdoto pienākumu izpildes kvalitāti izglītojamajiem. Darba vietas adrese: Sociālās korekcijas izglītības iestāde „Naukšēni”, „Naukšēnu muiža”, Naukšēnu pagasts, Naukšēnu novads. Mēnešalga 975,00 EUR. Darbs maiņās. Stundu apmaksa. Pieteikumu un CV lūdzam sūtīt uz e-pastu info@skiinaukseni.lv vai iesniegt personīgi Sociālās korekcijas izglītības iestādē „Naukšēni”. Telefons papildus informācijai 292936360 (direktors). Profesija: INTERNĀTA, DIENESTA VIESNĪCAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Naukšēnu muiža, Naukšēni, Naukšēnu pag., Naukšēnu nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-08-30 Kontaktpersona: CV sūtīt uz info@skiinaukseni.lv vai iesniegt personīgi, t. 29293630

Darbs Valmierā, Voldemāra Baloža ielā 11 - elektroinstrumentu tirdzniecība Makita. Ja jums patīk pārdot, meklējat jaunus izaicinājumus, klienti ir svarīgi jums, un, ja jums ir izpalīdzoša un profesionāla attieksme pret klientiem - šis darbs ir domāts jums. Kā elektroinstrumentu Makita Tirdzniecības aģents būsiet atbildīgs par: - apgrozījuma mērķa sasniegšanu; - darbu ar jau esošajiem un jaunajiem klientiem. Prasības kandidātiem: - interese par elektroinstrumentiem; - dinamiska un izlēmīga lēmumu pieņemšana;  - fokuss uz mērķa sasniegšanu; - komunikācijas un organizatoriskas iemaņas; - datorprasme. Uzņēmums piedāvā:  - strādāt jaunā un dinamiskā komandā; - stabilu ilgtermiņa darbu; - labus darba apstākļus; - konkurētspējīgu atalgojumu; - sociālās garantijas. Jūs varat būt daļa no mūsu komandas un palīdzēt mums attīstīties. Izaugsmes iespējas. Gaidīsim Jūsu motivācijas vēstuli ar CV uz e-pastu info@tespars.lv ! Tālrunis informācijai: 29147247. Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kas tiks izvirzīti uz nākamo kārtu - interviju. Profesija: TIRDZNIECĪBAS AĢENTS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Voldemāra Baloža iela 11, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-08-25 Darba sākšanas datums: 2019-08-16 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri