Valmieras Ziņas

Rīga-Valmiera autobusu maršrutos konstatēti pasažieri ar apstiprinātu Covid-19 infekciju

Lasīšanas laiks: < 1 min

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, noskaidrojuši, ka divi pasažieri, kuriem apstiprināta Covid-19 infekcija, 6. un 7.septembrī braukuši ar vairākiem Rīga-Valmiera autobusiem, aģentūru LETA informēja SPKC.

Epidemiologi konstatējuši, ka 6.septembrī pasažieris braucis ar autobusu Valmiera-Rīga, plkst.7.40 izbraucot no Valmieras uz Rīgu. Viens pasažieris 7.septembrī braucis ar autobusu Rīga-Valmiera-Mazsalaca-Rūjiena. Pasažieris brauca plkst.15.05 no Rīgas uz Valmieru, bet otrs pasažieris braucis ar autobusu Rīga-Valmiera-Rūjiena-Naukšēni-Rūjiena plkst.18.20 no Rīgas uz Valmieru.

Visiem pasažieriem, kuri brauca minētajos datumos šajos maršrutos, ieteicams novērot savu veselības stāvokli. Ja tiek novēroti Covid-19 infekcijai raksturīgi simptomi ieteicams palikt mājās, sazināties ar savu ģimenes ārstu, lai izvērtētu veselības stāvokli.

SPKC atgādina, ka šādos gadījumos ātrāk uzzināt, ka persona bijusi kontaktā ar Covid-19 slimnieku, var palīdzēt lietotne “Apturi Covid”. Izmantojot lietotni, varēs savlaicīgāk izolēties, lai neapdraudētu ģimeni, kolēģus, draugus un pārējos iedzīvotājus.

Ja parādījušies slimības simptomi, piemēram, akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums, Covid-19 testu var veikt bez maksas ar ārsta nosūtījumu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri