“Riga” sagādā “Valmierai” trešo neveiksmi šosezon

“Riga” svētdien “Optibet” Latvijas futbola virslīgas devītās kārtas mačā izcīnīja uzvaru, turpinot deviņu nezaudēto spēļu sēriju.

“Riga” savā laukumā ar rezultātu 3:0(2:0) pārspēja “Valmieru“, sagādājot pretiniekiem trešo neveiksmi šosezon.

Rīgas vienība izvirzījās vadībā pēc spēlētām sešām minūtēm, kad Usejnu Njangs piespēlēja uz Valmieras vārtu priekšu Marko Regžam, kurš vienā pieskārienā palīdzēja bumbai atrast ceļu viesu vārtos.

Vēl pēc 17 minūtēm rezultāts kļuva 2:0 Rīgas komandas labā, jo pēc Njanga piespēles Regža vēlreiz bija gatavs izcelties ar precīzu sitienu, taču bumbai vēl pieskārās valmierietis Kristers Čudars, raidot to savos vārtos.

Otrā puslaika pirmajā pusē trešos rīdzinieku vārtus guva Njangs.

Piektdien Salaspils “Super Nova” mājās piekāpās “Liepājai” ar 2:6 un “Daugavpils” savā laukumā ar 0:2 atzina “Auda” pārākumu, bet sestdien neizšķirti spēlēja “Jelgava” ar “Tukums 2000″/”Telms” (2:2) un “Metta” – ar RFS (0:0).

Turnīra tabulas augšgalā ar 23 punktiem deviņās spēlēs ir “Riga”, otro vietu ar 19 punktiem deviņās cīņās ieņem RFS, 16 punkti ir “Liepājai”, bet 14 – “Valmierai“. 12 punkti deviņas spēlēs ir “Auda”, 11 punkti deviņās cīņās ir “Jelgavai”, desmit punktus astoņās spēlēs sakrājusi “Metta”, bet septiņi punkti deviņās spēlēs ir “Tukums 2000″/”Telms” komandai. Sešus punktus deviņos mačos iekrājusi Salaspils “Super Nova” deviņās cīņās, bet “Daugavpils” deviņos dueļos tikusi pie pieciem punktiem.

Iepriekšējā sezonā pirmo reizi vēsturē par čempioniem kļuva valmierieši, sudrabu izcīnīja “Riga”, bet bronzu – RFS, kamēr Latvijas kausa izcīņā uzvarēja “Auda”.

Čempions noskaidrosies pēc četros riņķos aizvadītām 36 spēļu kārtām. Kopumā notiks 180 spēles.

2023.gada sezonā Latvijā pirmo reizi tiek izmantota video tiesneša asistenta (VAR) sistēma.