Valmieras Ziņas

ReTV: Vidzemē gatavojas lielo vakcinācijas centru darbam

Lasīšanas laiks: 2 min

Daudzi gaida, kad atkal notiks koncerti, mēģinājumi un saviesīgi vakari ar groziņiem, taču tik drīz tas nebūs, jo tuvāko 5 mēnešu laikā Valmieras kultūras centra telpās notiks vakcinēšana.

Jau pēc 10 dienām Latvijas reģionos deviņiem lielajiem vakcinācijas centriem jābūt gataviem. Cēsīs un Valmierā norāda – šobrīd beidzot ir lielāka skaidrība.

Valmieras pašvaldības pārstāvis Ričards Gailums saka: “Pie ieejas sagaida arī zemessardzes pārstāvis. Persona dodas iekšā, personai tiek izmērīta temperatūra. Tālāk persona dodas uz reģistrāciju, tur pārbauda, vai viņa ir aicināta.”

Ja personas veselības stāvoklis nebūs atbilstošs (vai arī persona ieradusies nelaikā), kultūras centra telpas nāksies atstāt. Tam arī paredzēta atsevišķa izeja.

Centrā Valmierā to nodrošinās SIA “Vidzemes slimnīcas” ārsta palīgi un medmāsas, dienā vakcinējot ap 500 cilvēku. Šajā pašā zālē būs arī jāuzkavējas 15 minūšu novērošanai.

Līdz tam vēl pašvaldībām jānodrošina komunikācijas. Ēku īpašniekiem un apsaimniekotājiem vēl arī jāsagādā krēsli, galdi, starpsienas, aizsargstikli un atkritumu urnas.

Pašvaldībā vēl tikai tiek veikti centra uzturēšanas izdevumu aprēķini, tamdēļ summu ReTV Ziņām pagaidām nemin. Cēsīs, kur šāds vakcinācijas centrs būs slēgta lielveikala telpās, atzīst – finanses nebūs šķērslis.

Kārlis Pots, Cēsu novada pašvaldības pārstāvis, saka: “Paša centra īre, mums ir vienošanās ar “Rimi”, ļoti simbolisku samaksu – 400 eiro mēnesī, kas priekš 450 kvadrātmetru telpām ir adekvāti. Šāda izvēle tāpēc, ka šīm telpām jābūt vakcinācijas centram pieejamām telpām trīs mēnešus. Lai neradītu kaut kādas grūtības potenciālas sporta vai izglītības iestādēm.”

Cēsu pašvaldības pārstāvis saka – tur ir arī stāvlaukums, sabiedriskā transporta pieturas un rezerves izejas, kas par obligātu noteiktas arī Vakcinācijas projekta biroja vadlīnijās.

“Neziņa, salīdzinot ar pagājušo nedēļu, ir mazinājusies. Cēsu plānošanas reģionā šo te vakcinācijas pakalpojumu sniegs “Veselības centra 4” meitas uzņēmums “Vizuālā diagnostika”,” pauž Kārlis Pots.

Pakalpojuma sniedzēja “Vizuālā diagnostika” pārstāve Katrīna Priede atzīst – dokumenti ir gana detalizēti, tamdēļ to, kas ir uz papīra, iespējams realizēt atlikušajās 10 dienās. “Tā īstā pieredze un īstās procesa pareizības nāks, kad sāksim strādāt, bet lielos vilcienos viss ir skaidrs un īpaša satraukuma nav.”

Katrīne Priede piebilst – Eiropas pieredze rāda, ka šādos centros vidēji vienai personai no reģistrēšanās līdz potēšanas posmam nepieciešamas aptuveni 5 minūtes. Pēc tam jau injicēšana un novērošana. 

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri