Valmieras Ziņas

ReTV: Vidzemē gatavojas lielo vakcinācijas centru darbam

Daudzi gaida, kad atkal notiks koncerti, mēģinājumi un saviesīgi vakari ar groziņiem, taču tik drīz tas nebūs, jo tuvāko 5 mēnešu laikā Valmieras kultūras centra telpās notiks vakcinēšana.

Jau pēc 10 dienām Latvijas reģionos deviņiem lielajiem vakcinācijas centriem jābūt gataviem. Cēsīs un Valmierā norāda – šobrīd beidzot ir lielāka skaidrība.

Valmieras pašvaldības pārstāvis Ričards Gailums saka: “Pie ieejas sagaida arī zemessardzes pārstāvis. Persona dodas iekšā, personai tiek izmērīta temperatūra. Tālāk persona dodas uz reģistrāciju, tur pārbauda, vai viņa ir aicināta.”

Ja personas veselības stāvoklis nebūs atbilstošs (vai arī persona ieradusies nelaikā), kultūras centra telpas nāksies atstāt. Tam arī paredzēta atsevišķa izeja.

Centrā Valmierā to nodrošinās SIA “Vidzemes slimnīcas” ārsta palīgi un medmāsas, dienā vakcinējot ap 500 cilvēku. Šajā pašā zālē būs arī jāuzkavējas 15 minūšu novērošanai.

Līdz tam vēl pašvaldībām jānodrošina komunikācijas. Ēku īpašniekiem un apsaimniekotājiem vēl arī jāsagādā krēsli, galdi, starpsienas, aizsargstikli un atkritumu urnas.

Pašvaldībā vēl tikai tiek veikti centra uzturēšanas izdevumu aprēķini, tamdēļ summu ReTV Ziņām pagaidām nemin. Cēsīs, kur šāds vakcinācijas centrs būs slēgta lielveikala telpās, atzīst – finanses nebūs šķērslis.

Kārlis Pots, Cēsu novada pašvaldības pārstāvis, saka: “Paša centra īre, mums ir vienošanās ar “Rimi”, ļoti simbolisku samaksu – 400 eiro mēnesī, kas priekš 450 kvadrātmetru telpām ir adekvāti. Šāda izvēle tāpēc, ka šīm telpām jābūt vakcinācijas centram pieejamām telpām trīs mēnešus. Lai neradītu kaut kādas grūtības potenciālas sporta vai izglītības iestādēm.”

Cēsu pašvaldības pārstāvis saka – tur ir arī stāvlaukums, sabiedriskā transporta pieturas un rezerves izejas, kas par obligātu noteiktas arī Vakcinācijas projekta biroja vadlīnijās.

“Neziņa, salīdzinot ar pagājušo nedēļu, ir mazinājusies. Cēsu plānošanas reģionā šo te vakcinācijas pakalpojumu sniegs “Veselības centra 4” meitas uzņēmums “Vizuālā diagnostika”,” pauž Kārlis Pots.

Pakalpojuma sniedzēja “Vizuālā diagnostika” pārstāve Katrīna Priede atzīst – dokumenti ir gana detalizēti, tamdēļ to, kas ir uz papīra, iespējams realizēt atlikušajās 10 dienās. “Tā īstā pieredze un īstās procesa pareizības nāks, kad sāksim strādāt, bet lielos vilcienos viss ir skaidrs un īpaša satraukuma nav.”

Katrīne Priede piebilst – Eiropas pieredze rāda, ka šādos centros vidēji vienai personai no reģistrēšanās līdz potēšanas posmam nepieciešamas aptuveni 5 minūtes. Pēc tam jau injicēšana un novērošana. 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pilsētas 2.pirmsskolas izglītības iestāde “Ezītis” steidzami aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (darba vietas adrese: Rubenes iela 38, Valmiera) uz noteiktu laiku pilnai darba likmei (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likmes). Ja Tev ir vēlme: veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; nodrošināt pedagoģisko procesu grupā; sadarboties ar izglītojamo vecākiem un kolēģiem; plānot savu darbību, sagatavot amata veikšanai nepieciešamo dokumentāciju; iesaistīties iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569); valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: atalgojumu 790 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021. gada 7.maijam e-pastā: ezitis@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 29446642 Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rubenes iela 38, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-05-07

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Valkas iela 2, Strenči,Strenču novadā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 590-650 (bruto). Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs STRENČOS. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 2, Strenči, Strenču nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-06 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri