Valmieras Ziņas

ReTV: Veidojas garas rindas pēc friziera, manikīra un podologa pakalpojumiem

Lasīšanas laiks: 2 min

Ik stundu šajās dienās frizētavas vadītāja Evita Strādere pieņem zvanus no potenciālajiem klientiem, sastādot precīzu grafiku, kad un kādā secībā pieņemt klientus. Kalendārā rinda nākamajam klientam ir vien marta beigās.

Skaistumkopšanas salona “Dīva” īpašniece un vadītāja Evita Strādere saka: “Esam sastādījuši grafiku, ka meistari ar ilgāku stāžu, kuriem ir izveidojusies maksimāli liela klientūra, šos meistarus mēs liekam kā prioritāti, un šie meistari strādās, varētu teikt, pilnā darba režīmā, ierastajā režīmā; attiecīgi pēc šīs klientu noslodzes meistari tiek sadalīti. Cik kuram tas klientu loks ir liels, jo lielāks loks jo lielāka prioritāte attiecībā uz darba dienu noslodzi.”

Uz to norāda arī Frizieru un kosmetologu asociācijā. Vija Krūmiņa pauž: “Uz doto brīdi pieprasījums būs lielāks nekā piedāvājums, jo ir strikti noteikumi, kā mēs šo darbu varam atsākt. Limitētas šīs te iespējas.”

Jārēķinās arī, ka cenas pakalpojumiem pieaugs. Ierobežojumu dēļ nepieciešami dažādi aizsarglīdzekļi, taču speciālisti mierina, šīs cenas nebūs milzīgas.

Frizieri ReTV Ziņām saka – būs grūtāk strādāt, jo mati meistaram ir jāsajūt ar rokām, taču gumijas cimdi, ar kuriem no 1.marta būs jāstrādā, to neļaus. Arī respiratori situāciju nepadarīs vieglāku, taču fakts, ka atkal varēs strādāt, mazina pārbaudījumu smagumu.

“Protams, ka cilvēkiem Dievs ir devis spēju pielāgoties pilnīgi visiem apstākļiem. Un mēs uz to ceram, ka kaut kādā lēnā veidā ieiesies. Līdz ar to, katram klientam plānojam garāku šo apkalpošanas laiku, vismaz sākumā, nezinot to, cik tas prasīs papildus laiku, lai piešautos pie šiem paņēmieniem jaunajiem. Tas ir izaicinājums, godīgi,” atzīst Evita Strādere.

Frizieru un kosmetologu asociācijas valdes priekšsēdētājas vietniece Vija Krūmiņa skaidro: “Fiziski dienā tas iznāk meistars var apkalpot mazāk kā līdz šim, jo visu laiku ir jāievēro intervāls starp klientiem, vēdināšana, dezinfekcija. Dezinfekcija jau vienmēr mums ir bijusi, tur nekas jauns mums nav. Instrumentu, telpu dezinfekcija utml. Bet šobrīd ir papildus prasības.”

Skaistumkopšanas nozarē strādājošie atklāti atzīst – visu šo laiku daudzi strādāja nelegāli. Lēmums daļai ļaut strādāt tomēr kaut kā situāciju risina. Tomēr ir vēl problēmas, kas izgaismojas šajā laikā – fakts, ka jaunieši netiek pie kosmetologiem, var radīt neatgriezeniskas sekas ādas veselībā.

Valdība lēmumu par vēl plašāku skaistumkopšanas nozares atvēršanu tuvākajā laikā nelems, kas nozīmē, ka pārējie pakalpojumi, kā masāžas, kosmetologi, citas skaistumkopšanas procedūras, šobrīd notikt nedrīkst.

Aktuālais jautājums

Kā vērtē aizvadīto 2022. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā Digitālo mācību projektu speciālists (profesiju klasifikatora kods 2424 02)  uz noteiktu laiku (līdz 2025.gada 31.maijam) Mēs piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 1200 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Tavā pārziņā būs: Sagatavot pieaugušo izglītības (pilnveides, tālākizglītības, neformālās izglītības) programmas ievietošanai e-apmācību platformā Nodrošināt metodisko palīdzību e - apmācību platformā pieaugušo izglītības procesā iesaistītajiem Inovatīvu apmācības metožu ieviešana iesaistīto darbinieku darbā Plānot un veikt izglītības iestādes pieaugušo izglītības programmu satura ievietošanu e -apmācību platformā Nodrošināt pieaugušo izglītības programmu īstenošanu e-apmācību vidē Tev nepieciešams : Pirmā līmeņa augstākā profesionālā vai augstākā izglītība (vēlams IT, komunikāciju vai sociālo zinātņu jomā) Pieredze e-apmācību vai līdzīgas sistēmas/ platformas administrēšanā Teicamas prasmes darbā ar biroja tehniku, MS Office programmām un vizuālā materiāla apstrādes programmām (vizualizācijas, video) Zināšanas par interaktīvā e-apmācību vizuālā satura veidošanu un noformēšanu Redaktora prasmes saturam latviešu valodā Atbildības sajūta un precizitāte, ļoti labas organizatora prasmes un komunikācijas spējas Elastība, spēja uzņemties iniciatīvu savas kompetences ietvaros, strādāt individuāli un komandā Valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī Ļoti labas angļu valodas zināšanas Tālrunis informācijai: Attīstības nodaļas vadītāja Dace Careva T:28656012 Lūdzu, sūtīt CV un pieteikuma vēstuli uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv Var pievienot arī sociālo tīklu saites, ja tur redzams Jūsu radīts saturs. Pieteikumu lūdzam sūtīt uz e-pastu ar norādi “Digitālo mācību projektu speciālists” līdz 2023.gada 10.februārim plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: MĀCĪBU PROJEKTA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: Dace Careva

Mūsu partneri