Valmieras Ziņas

ReTV: Valmierā divi mākslas kolektīvi pārstāj darbošanos nevakcinēta vadītāja dēļ (4)

Lasīšanas laiks: 2 min

Diviem ilggadējiem mākslas kolektīviem vismaz pagaidām būs jāpārtrauc sava darbība, jo to vadītāji nav izšķīrušies par labu vakcinācijai pret Covid-19. Valmieras Kultūras centrs nav tiesīgs atlaist nevakcinēto mākslas kolektīvu vadītājus, vērtēs situācijas atrisinājumu.

Vakar, 11. oktobrī, Valmieras Kultūras centra bigbendam “Valmieras puikas” apritēji 29 darbības gadi, bet šodien kolektīva vadītājs Gunārs Geduševs ReTV Ziņām atzina, ka vismaz pagaidām tas pārtrauc savu darbību. Iemesls – Geduševs ir viens no tiem, kurš atsakās vakcinēties. “Es neticu, tas tāpat kā plikpaurim frizieris nav vajadzīgs, arī šiem neesmu vajadzīgs kā vesels cilvēks. Ar dziedniekiem esmu ticies, neviens neatbalsta ideju vakcinēties,” pauž Gunārs Geduševs, bigbenda “Valmieras puikas” vadītājs.

No šīs nedēļas amatieru un mākslas kolektīvi drīkst organizēt savu darbību zaļajā jeb drošajā režīmā. Jābūt vakcinētiem kolektīvu vadītājiem, kā arī tās dalībniekiem. Taču pagaidām bigbenda vadītājs neplāno saņemt poti pret Covid-19. Geduševam par šo ir sarūgtinājums. “Diemžēl gan bigbends, gan “Signāls” savu darbību pārtrauc vismaz uz trim mēnešiem, bet domājam, ka ilgāk. Pēc tam, kas to lai zina, kā tas būs.”

Pedagogs strādā arī Valmieras Mūzikas skolā, kur saņēmis no pašvaldības tiešas norādes – jādodas vakcinēties, lai turpinātu darbu. Līdzīgā situācijā ir Valmieras Kultūras centra pūtēju orķestris “Signāls”, kura vadītājs Mārtiņš Birnis ir nogaidošā pozīcijā, tomēr šajā gadījumā vīrietis tomēr pieļauj, ka dosies saņemt vakcīnu. “Ir kolektīvu vadītāji, kuri nav izšķīrušies par soli vakcinēties, tā ir mūsu kā iestādes realitāte. Šobrīd sarunas ar vadītājiem, kādā veidā organizēt darbu, ņemot vērā sadarbības formu ar iestādi,” pauž Toms Upners, Valmieras Kultūras centra direktors.

Kultūras centrā aicina vakcinēties gan štata, gan ārštata darbiniekus, lai, ievērojot noteikumus, tie varētu turpināt strādāt. “Šī situācija un valdības lēmumi pamudinājusi daļēji spiestā kārtā, izšķiroties par labu darbam, tomēr veikt vakcināciju,” atzīst Toms Upners.

Abi kolektīvi pavisam savu darbību nepārtrauc, tikai ietur pārtraukumu līdz situācijas atrisinājumam. Valmieras Kultūras centrā nav vakcinējušies tikai trīs darbinieki un divi kolektīvu vadītāji. Tomēr jautājums par vakcinēšanos kļūs arvien aktuālāks, pretējā gadījumā būs jāizšķiras – vai strādāt pašreizējā darbā. 

  Inga - 13.10.2021

  Gunār! Dziednieki? Prātiņ, nāc mājās! Jums taču Valmierā bija viens kriminālais dakterītis, kas sertifikātus tirgoja. Naudiņas nebija?

   Mario - 13.10.2021

   Ko Tu muldi!!!! Pati esi kriminālākā rakstītāja!!!!

   Inga - 13.10.2021

   Es nemuldu! Vai tad Valmierā nenomira skolotāja, kurai dēls sertifikātu uzdāvināja? To taču visa Latvija zin, ka tagad notiek kriminālizmeklšana.

  Klausītājs - 13.10.2021

  Vai pēc “pandēmiiijas nau” dziednieki būs ieteikuši un bigbenda izpildījuma varēsim klausīties tikai “Tūdadliņ, tāgadiņ?”

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri