Valmieras Ziņas

ReTV: Skolotāju slimošanas dēļ vietām apdraudētas arī attālinātās mācības

Lasīšanas laiks: 3 min

Strauji pieaugot pedagogu saslimstībai ar vīrusu, parādās reālas raizes, ka varētu pārtraukt ne tikai klātienes mācības, bet arī attālinātās, jo trūkst skolotāju. To ReTV Ziņu dienestam atzīst vairākās pašvaldībās, kuras gaida kādus rīcības soļus no Izglītības un zinātnes ministrijas. Bet tā problēmu nesaskata.

Lai mazinātu aizvien pieaugošo saslimstību ar kovidu, visa Valmieras sākumskola no šīs pirmdienas uz divām nedēļām mācības organizē attālināti. Skola katru dienu saņem jaunas ziņas par pozitīviem kovida gadījumiem bērnu vidū, kas vēl sāpīgāk – inficējušies jau vismaz astoņi pedagogi.

Mārtiņš Vētra, Valmieras sākumskolas direktors: “Šobrīd jau īstenībā pastāv draudi tam, ka būs iespējams nenoorganizēt mācības attālināti, tad piespiedu kārtā tas bija jādara.”

Direktors ReTV Ziņām uzsver, lai kā mācību iestādē ievēro visas prasības par masku nēsāšanu un dezinfekciju, klātienes procesā vīrusa izplatību nav iespējams ierobežot.

Mārtiņš Vētra: “Šobrīd skolotāji slimo, slimība ir ļoti agresīva, redzam, ka īsā laika periodā bērni, kuri bijuši kontaktā, arī saslimst. Tas vārds visu laiku pastāv, ka ir vieglāk, vieglāka saslimšana, bet es nepiekritīšu. Vismaz mūsu pieredzē – šiem cilvēkiem ir ļoti slikti, viņiem ir galvas sāpes, visi pārējie simptomi, līdz ar to kaut kāda strādāšana attālināti ir pilnībā izslēdzama.”

Saslimstība ar kovidu ļoti strauji izplatās arī Ogres novadā. Šeit karantīnā atrodas gandrīz 90 klases. Kā ReTV Ziņām uzsver Ogres novada Izglītības pārvaldes vadītāja, situācija mainās ik pa stundai, jau nākamnedēļ pedagogu trūkuma dēļ varētu būt problēmas nodrošināt mācības arī attālināti.

Inga Škapare, Ogres novada Izglītības pārvaldes pārstāve: “Katru dienu ir informācija par kādu atkal no jauna saslimušu pedagogu. Tā dalīšana pusei attālināti, pusei klātienē nu gandrīz vairs nav iespējama, jo skolotāji slimo.”

Tikmēr Liepājā attālinātais mācību darbs uz nedēļu noteikts divās skolās. Izglītības pārvaldes vadītāja ReTV skaidro – aizvien bēdīgāka aina iezīmējās tieši šīs nedēļas sākumā. Slimo gan bērni, gan arī pedagogi.

Kristīne Niedre-Lathere, Liepājas Izglītības pārvaldes vadītāja: “Ja ir saslimstība un arī pašsajūta ir slikta, tad nav variantu, tad ir darba nespējas lapa un skola meklē mācību priekšmetos aizvietojošo skolotāju, jebšu – uz kādu periodu konkrētais mācību priekšmets var izkrist no apguves zonas.”

Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībā ReTV Ziņām norāda – lai augstās saslimstības dēļ skolās mācību darbs neapstātos, nepieciešams pārskatīt šobrīd noteikto karantīnas laiku.

Inga Vanaga, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība vadītāja: “Kāds laiks ir nepieciešams, lai veselību atgūtu gan skolēniem dažādos vecuma posmos, gan izglītības darbiniekiem un, balstoties uz šiem datiem, pārskatītu karantīnas termiņu.”

Izglītības iestādes gaida kādu reakciju no Izglītības un zinātnes ministrijas, bet tur, ilgi gatavojot atbildi, ReTV Ziņām beigās norāda – saistībā ar pedagogu saslimstību būtisku problēmu pagaidām neesot. Ministre Anita Muižniece (JKP), apkopojot datus par attālināto mācību izmantošanu vēl aizvadītajā nedēļā, ReTV Ziņām rakstiski norāda – dažādos novados esot atšķirīgs saslimstības līmenis, un atbildība jāuzņemas pašvaldību iestādēm.

“Tas nozīmē, ka racionālākais risinājums ir ļaut pašvaldībām lemt, kontrolēt attiecīgā reģiona izglītības iestādes. Runājot par bažām, ka vīrusa izplatība varētu radīt pedagogu trūkumu, jau vairākkārt esmu uzsvērusi dažādus risinājumus, piemēram, pārplānojot mācību procesu, veidojot blokstundas, mācot skolēnus pēc moduļu sistēmas u. tml. Daudzas skolas to jau veiksmīgi ir darījušas un dara.”

No vienas puses skolās un pašvaldībās ministrijas sniegto brīvību šobrīd pašiem pieņemt lēmumus vērtē pozitīvi. Tomēr arī atzīst – krīzes situācijā, kāda veidojas arī šobrīd, vēlētos redzēt konkrētāku rīcības plānu.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat jauno "Valmiera 2027" vides objektu pilsētas centrā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Būvvaldes arhitektu/-i (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: - nodrošināt estētiskas un drošas vides veidošanas principu un būvniecības tiesiskuma ievērošanu Pašvaldības administratīvajā teritorijā; - pārraudzīt arhitektoniskās kvalitātes principa ievērošanu, ciktāl tas attiecas uz būves iekļaušanos ainavā un pilsētvidē; - izskatīt būvniecības ieceres, pārbaudīt lēmumos ietverto nosacījumu izpildi un iesniegto dokumentu saturu normatīvajos aktos noteiktajā apjomā; - organizēt būvniecības ieceru publisko apspriešanu; - strādāt ar “Būvniecības informācijas sistēmu” (BIS) un datu bāzēm; un ja Tev ir: - otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība arhitekta specialitātē; - arhitekta patstāvīgās prakses sertifikāts tiks uzskatīts par priekšrocību; - vismaz divu gadu darba pieredze arhitekta darbā, kas saistīta ar būvprojektu izstrādi un būvniecības normatīvo aktu pielietošanu; - būvniecības procesu regulējošo normatīvo aktu pārzināšana; - pieredze nozares terminoloģijas, ar būvniecības nozari saistīto normatīvo aktu un standartu pielietošanā; - labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību; - labas praktiskā pielietojuma prasmes darbam ar MS Office, BIS portālā vai BIS 2 profilā un biroja tehniku; - B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: - darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; - stabilu atalgojumu (atbilstoši 12.mēnešalgu grupai no 1535 EUR līdz 1645 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „ Arhitekta/-es amatam” līdz 2022.gada 27.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207124. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: ARHITEKTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 25C, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-05-27 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri