Valmieras Ziņas

ReTV: Pretēji Saeimas lēmumam, pašvaldības turpinās izdot “avīzītes”

Lasīšanas laiks: 3 min

Pašvaldībām aizliegts dibināt un izdot savas vietvarvēstis. Tā pirms mēneša ziņoja Saeima. Patiesībā tas nozīmē, ka pašvaldībām līdz gada beigām jāsteidz slēgt savus izdevumus no masu informācijas līdzekļu reģistra. To tās pašlaik arī dara, bet pārtraukt izdot avīzes pašvaldības tik un tā netaisās. Šobrīd reģistrēti 125 mediji, kam izdevēji vai īpašnieki ir pašvaldības un to iestādes.

Pašvaldību izdevumus jeb avīzītes turpina drukāt pilnā sparā. Saeimā šoruden lēma tos ļaut izdot ne biežāk kā reizi mēnesī. Nu tās aizliegts pārdot, kā arī tos vairs nedrīkst dēvēt par medijiem. Uzņēmumu reģistrā ReTV Ziņu dienests uzzināja, ka mēneša laikā no masu informācijas līdzekļu reģistra izslēgti 15 pašvaldību izdevumi. “Preiļu novada vēstis” ir viens no tiem.

Maija Paegle, Preiļu novada domes pārstāve: “Šobrīd Preiļu informatīvais izdevums ne ar ko neatšķirsies ar to, kā mēs to darījām iepriekš. Jo mēs to izdevām vienreiz mēnesī. Un šis izdevums visu laiku ir arī bez maksas.”

Citādāk ir Rēzeknē. Tur vēl nesen pašvaldību izdevums iznāca kā iknedēļas avīze. Tagad tas iznāk retāk – divas reizes mēnesī.

Kārlis Pozņakovs, Rēzeknes domes pārstāvis: “Attiecīgi viens “Rēzeknes Vēstneša” numurs, ja mēs to varam nosaukt par numuru, iznāk tīri kā skaidrojums domes pieņemtajiem lēmumiem. Savukārt, otrs numurs pilnā veidolā ar to informāciju, pie kā jau pieraduši gan iedzīvotāji, gan arī pašvaldība.”

Preiļu novada dome ik mēnesi par izdevuma drukāšanu “Latgales druka” un maketēšanu maksā 3403 eiro. Pašvaldības izdevumu veido sabiedrisko attiecību speciāliste. Rēzeknē tam tērē daudz lielākas summas.

“Vēstnesim kopējās izmaksas, kas bija trīs gadu budžetā, bija 144 tūkstoši eiro. Tas ir kopā ar visiem drukāšanas izdevumiem, šīs te redakcijas uzturēšanas izdevumiem. Un, jā, Rēzeknē ir izveidota atsevišķa redakcija, ja to var saukt par redakciju, sauksim viņus par speciālistiem, kas veido Rēzeknes informatīvo izdevumu,”

ReTV Ziņām saka K.Pozņakovs.

Avīzē šie speciālisti sevi gan dēvē par korespondentiem un redaktoriem. Ja laikrakstos ierasts, ka galveno viedokli slejā pauž redaktors, tad šeit to dara Rēzeknes mērs Aleksands Bartaševičs.

Situāciju kritiski vērtē reģionālo mediju asociācijā. “Savā absolūtā vairākumā pašvaldībās pie varas esošie deputāti un politiķi uzskata, ka šie izdevumi ir domāti tikai tāpēc, lai viņi nostiprinātu savu politisko varu. Tātad izmanto tos kā propagandas instrumentu,” uzskata Latvijas Reģionālo mediju asociācijas vadītāja Ivonna Plaude. Tāpēc asociācija uzstāj, ka ar pašvaldību izdevumu ierobežošanu nepietiks. Tos jāaizliedz izdot vispār.

“Mums nav vajadzīgi pašvaldībām šie mediju izstrādājumi, kā es savādāk viņus nosaukšu. Tie nav mediji, tie ir mediju izstrādājumi. Salīdzinot tieši tāpat kā ir krējums un krējuma izstrādājums, ir šie mediju izstrādājumi,”

saka I.Plaude.

Reģionālo mediju pārstāvjiem ir arī savi priekšlikumi, kā pašvaldībām iedzīvotājus informēt. Piemēram, publicēt tos tikai LVportālā vai “Latvijas Vēstnesī”. Vai arī maksāt komercmedijiem, kas to publicē kā apmaksātu informāciju. Vides aizsardzības un reģionālā ministrija to atbalsta, bet ne pilnībā. “Protams, ja mēs runājam par saimnieciski lietderīgāko risinājumu, mēs būtu par vispārēju aizliegumu, bet jārēķinās ar to, ka datorprasmes un interneta prasmes iedzīvotāju vidū nav pietiekami augstas, lai cilvēki varētu visi iegūt informāciju par pašvaldībā notiekošo. Līdz ar to vienmēr pastāvēs diskusija, ka kādai sabiedrības daļai būs nepieciešama drukāta informācija,” ReTV Ziņām atklāja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomnieks Madars Lasmanis.

Tomēr līdz ar jauno pašvaldību likumu VARAM virzīs stingrākus ierobežojumus pašvaldību izdevumiem. Kādi tie būs, plašāk šovakar ReTV Ziņās 19.00 un 21.00.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība Dienesta viesnīca (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz noteiktu laiku (1 slodze - 40 stundas nedēļā) apkopēju (darba vietas adrese: Ausekļa iela 25B, Valmiera, Valmieras novads). Ja Tev ir vēlme: • uzkopt ar rokām Iestādes telpas; • uzkopt ar grīdas mazgāšanas mašīnu Iestādes koplietošanas telpas; • mazgāt grīdas, mazgāt logus un to rāmjus, palodzes, spoguļus, radiatoru virsmas, slaucīt putekļus; • veikt sanitāro mezglu un citu telpu uzkopšanu saskaņā ar higiēnas prasībām un telpu uzkopšanas plānu; • papildināt personīgās higiēnas līdzekļu daudzumu koplietošanas tualetēs; • kopt Iestādes telpaugus; • veikt telpu sagatavošanu un uzkopšanu īrnieku /viesu uzņemšanai Iestādē; un ja Tev ir: • vispārējā vidējā vai pamatizglītība; • valsts valodas prasmes augstākā līmenī; • kompetences: pozitīva, atbildīga un rūpīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība, sadarbības prasmes un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • pamatalgu 700 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. CV un pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2024.gada 4.jūlijam pl.12.00 personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā (adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: personals@valmierasnovads.lv. Tālrunis informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: APKOPĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 25B, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-07-04 Kontaktpersona: personals@valmierasnovads.lv 64207148 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā sporta centra “Kaimiņi” administratoru/-i uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • piedalīties sporta centra darba organizēšanā un koordinēšanā; • koordionēt sporta centra telpu un āra laukuma izmantošanas laiku, nodrošināt apmeklētājus ar nepieciešamo informāciju un tehniskajiem līdzekļiem; • organizēt telpu nomas līgumu parakstīšanu; • piedalīties projektu izstrādāšanā un koordinēšanā; • piedalīties sporta, izklaides un kultūras pasākumos, nodrošināt sabiedrisko kārtību; • plānot un izpildīt sporta pasākumu budžetu un tāmes; • nodrošināt sporta centra inventāra iegādi un uzturēšanu; • piedalīties teritorijas labiekārtošanas darbos; ja Tev ir: • pamata vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • kompetences: iniciatīva, spēja patstāvīgi organizēt savu darbu un strādāt komandā; labas komunikācijas un sadarbības prasmes; augsta atbildības sajūta pret uzdotajiem pienākumiem un precizitāte to izpildē; • labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office) un biroja tehniku; mēs piedāvājam: • normālo darba laiku 40 stundas nedēļā (pēc saskaņota grafika no pl.9:00 līdz pl.18:00, vai no pl.15:00 līdz pl.21:00); • pamatalgu pārbaudes laikā 700 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 711 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Motivācijas vēstuli, CV, izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu: bktapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienības pārvaldē, adrese: “Kaimiņi”, Brenguļi, Brenguļu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienības pārvaldes sporta centra “Kaimiņi” administratora/-es amatam”, līdz 2024.gada 5.jūlijam. Papildu informācija, zvanot pa tālruni: 25748882 vai 20364827. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: ADMINISTRATORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Kaimiņi, Brenguļi, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-07-05 Kontaktpersona: bktapvieniba@valmierasnovads.lv 25748882 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri