Valmieras Ziņas

ReTV: Pretēji Saeimas lēmumam, pašvaldības turpinās izdot “avīzītes”

Lasīšanas laiks: 3 min

Pašvaldībām aizliegts dibināt un izdot savas vietvarvēstis. Tā pirms mēneša ziņoja Saeima. Patiesībā tas nozīmē, ka pašvaldībām līdz gada beigām jāsteidz slēgt savus izdevumus no masu informācijas līdzekļu reģistra. To tās pašlaik arī dara, bet pārtraukt izdot avīzes pašvaldības tik un tā netaisās. Šobrīd reģistrēti 125 mediji, kam izdevēji vai īpašnieki ir pašvaldības un to iestādes.

Pašvaldību izdevumus jeb avīzītes turpina drukāt pilnā sparā. Saeimā šoruden lēma tos ļaut izdot ne biežāk kā reizi mēnesī. Nu tās aizliegts pārdot, kā arī tos vairs nedrīkst dēvēt par medijiem. Uzņēmumu reģistrā ReTV Ziņu dienests uzzināja, ka mēneša laikā no masu informācijas līdzekļu reģistra izslēgti 15 pašvaldību izdevumi. “Preiļu novada vēstis” ir viens no tiem.

Maija Paegle, Preiļu novada domes pārstāve: “Šobrīd Preiļu informatīvais izdevums ne ar ko neatšķirsies ar to, kā mēs to darījām iepriekš. Jo mēs to izdevām vienreiz mēnesī. Un šis izdevums visu laiku ir arī bez maksas.”

Citādāk ir Rēzeknē. Tur vēl nesen pašvaldību izdevums iznāca kā iknedēļas avīze. Tagad tas iznāk retāk – divas reizes mēnesī.

Kārlis Pozņakovs, Rēzeknes domes pārstāvis: “Attiecīgi viens “Rēzeknes Vēstneša” numurs, ja mēs to varam nosaukt par numuru, iznāk tīri kā skaidrojums domes pieņemtajiem lēmumiem. Savukārt, otrs numurs pilnā veidolā ar to informāciju, pie kā jau pieraduši gan iedzīvotāji, gan arī pašvaldība.”

Preiļu novada dome ik mēnesi par izdevuma drukāšanu “Latgales druka” un maketēšanu maksā 3403 eiro. Pašvaldības izdevumu veido sabiedrisko attiecību speciāliste. Rēzeknē tam tērē daudz lielākas summas.

“Vēstnesim kopējās izmaksas, kas bija trīs gadu budžetā, bija 144 tūkstoši eiro. Tas ir kopā ar visiem drukāšanas izdevumiem, šīs te redakcijas uzturēšanas izdevumiem. Un, jā, Rēzeknē ir izveidota atsevišķa redakcija, ja to var saukt par redakciju, sauksim viņus par speciālistiem, kas veido Rēzeknes informatīvo izdevumu,”

ReTV Ziņām saka K.Pozņakovs.

Avīzē šie speciālisti sevi gan dēvē par korespondentiem un redaktoriem. Ja laikrakstos ierasts, ka galveno viedokli slejā pauž redaktors, tad šeit to dara Rēzeknes mērs Aleksands Bartaševičs.

Situāciju kritiski vērtē reģionālo mediju asociācijā. “Savā absolūtā vairākumā pašvaldībās pie varas esošie deputāti un politiķi uzskata, ka šie izdevumi ir domāti tikai tāpēc, lai viņi nostiprinātu savu politisko varu. Tātad izmanto tos kā propagandas instrumentu,” uzskata Latvijas Reģionālo mediju asociācijas vadītāja Ivonna Plaude. Tāpēc asociācija uzstāj, ka ar pašvaldību izdevumu ierobežošanu nepietiks. Tos jāaizliedz izdot vispār.

“Mums nav vajadzīgi pašvaldībām šie mediju izstrādājumi, kā es savādāk viņus nosaukšu. Tie nav mediji, tie ir mediju izstrādājumi. Salīdzinot tieši tāpat kā ir krējums un krējuma izstrādājums, ir šie mediju izstrādājumi,”

saka I.Plaude.

Reģionālo mediju pārstāvjiem ir arī savi priekšlikumi, kā pašvaldībām iedzīvotājus informēt. Piemēram, publicēt tos tikai LVportālā vai “Latvijas Vēstnesī”. Vai arī maksāt komercmedijiem, kas to publicē kā apmaksātu informāciju. Vides aizsardzības un reģionālā ministrija to atbalsta, bet ne pilnībā. “Protams, ja mēs runājam par saimnieciski lietderīgāko risinājumu, mēs būtu par vispārēju aizliegumu, bet jārēķinās ar to, ka datorprasmes un interneta prasmes iedzīvotāju vidū nav pietiekami augstas, lai cilvēki varētu visi iegūt informāciju par pašvaldībā notiekošo. Līdz ar to vienmēr pastāvēs diskusija, ka kādai sabiedrības daļai būs nepieciešama drukāta informācija,” ReTV Ziņām atklāja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomnieks Madars Lasmanis.

Tomēr līdz ar jauno pašvaldību likumu VARAM virzīs stingrākus ierobežojumus pašvaldību izdevumiem. Kādi tie būs, plašāk šovakar ReTV Ziņās 19.00 un 21.00.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Nacionālie Bruņotie Spēki Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde (reģ.Nr. 90000040549) VALMIERĀ un GULBENES NOVADA STĀMERIENĀ aicina pieteikties pievienoties dienestam KAREIVJUS Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē tiek veidota jauna profesionālā dienesta apakšvienība. Apakšvienības sastāvs tiek komplektēts ar kandidātiem, kuri ir beiguši vismaz pamatizglītību, arodskolas un citas profesionālās izglītības iestādes bruņotajiem spēkiem nepieciešamajās specialitātēs. Latvijas armija aicina: Esi viens no mums - kļūsti karavīrs! PAMATPRASĪBAS: Latvijas Republikas pilsonis/-e vecumā no 18 līdz 40 gadiem; Valsts valodas zināšanas; Nav kriminālās sodāmības; Atbilstošs veselības stāvoklis un fiziskā sagatavotība; Vismaz pamatizglītība. PIEŅEMŠANA: Iesniedz atlasei nepieciešamos dokumentus; Nokārto atlasi (medicīnisko un fiziskās sagatavotības pārbaudes, psiholoģisko izpēti); Paraksti līgumu un uzsāc profesionālo dienestu. PIEDĀVĀJAM: Dažādu speciālistu amatus kareivju, instruktoru vai virsnieku profesijās; Bezmaksas apmācību un karjeras izaugsmi; GARANTIJAS: Motivējošu atalgojumu sākot no 900 EUR un piemaksas karavīrs saņem mēnešalgu atkarībā no viņa dienesta pakāpes, izdienas un militārās izglītības; mēnešalgu nosaka arī atbilstoša kvalifikācijas kategorija, kas to var palielināt līdz pat 30%; karavīrs saņem piemaksas par dienestu starptautiskajās operācijās, pedagoģisko darbu, par apmācību vadību, kā arī naudas balvas. Plašas sociālās garantijas Veselības aprūpi, zobārstniecības pakalpojumus, optisko redzes korekciju līdzekļu iegādes kompensāciju; Atvaļinājuma pabalstu, apmaksātu papildatvaļinājumu, apmaksātu mācību atvaļinājumu; Ar pārcelšanos saistīto izdevumu kompensāciju; Mantisko apgādi (formas tērpi, apavi un apakšveļa, speciālais apģērbs, apavi un aizsargierīces); Kompensāciju mācību izdevumu segšanai, ja karavīrs mācās valsts akreditētā izglītības iestādē; Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs; Garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma,  Atvaļināta karavīra veselības aprūpi, PIETEIKŠANĀS: Zvani – 26317364. Profesija: KAREIVIS /MATROZIS (JŪRAS SPĒKOS) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 54, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-09-12 Kontaktpersona: Zvani uz Zemessardzes 22.kaujas nodrošinājuma bataljonu – 26317364. Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola uz noteiktu laiku no 01.09.2022. aicina darbā sociālo pedagogu.   Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarbībā ar sociālajiem dienestiem, bāriņu un pagasttiesām, citām valsts un pašvaldību iestādēm sekmējot bērnu un jauniešu sociālo vajadzību nodrošināšanu; • sadarboties ar pedagogiem, izglītības iestādes vadību, izglītojamiem un izglītojamo vecākiem mācību darbā, kā arī komunicēt informāciju par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • darba samaksu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties izglītības iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • sociālās garantijas, tostarp darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus, atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV un motivācijas vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „Sociālā pedagoga amatam” līdz 2022.gada 31.augustam plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224237. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras sākumskola (turpmāk – Skola) uz noteiktu laiku no 01.09.2022. aicina darbā izglītības psihologu/-i uz 0.5 likmēm Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības un audzināšanas procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši Skolas mērķim un uzdevumiem; • veikt izglītojamo psiholoģisko izpēti, sagatavot atzinumus un ieteikumus izglītojamo atbalsta procesam mācībās un adaptācijas periodā; • plānot un realizēt Skolas atbalsta komandas darbu; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • zināšanas par izglītības jomas un psihologa darbības reglamentējošiem tiesību aktiem; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme strādāt komandā, atbildība, elastība un iniciatīva; mēs piedāvājam: • darba samaksu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties Skolas izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • sociālās garantijas, tostarp darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus, atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV un motivācijas vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vs@valmiera.edu.lv ar norādi „Psihologa/-es amatam” līdz 2022.gada 31.augustam plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 64224237. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 40A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-31

Mūsu partneri