Valmieras Ziņas

ReTV: Pašvaldība pagaidām tikai sekos līdzi, kā attīstās situācija ar lapsu ģimeni Valmierā

Lasīšanas laiks: 2 min

Par lapsu ģimeni ziņas valmieriešu vidū strauji izplatījās aizvadītās nedēļas nogalē. Ne viens vien arī devās aplūkot mazos lapsēnus, kuri visai bezbailīgi rotaļājas cilvēku acu priekšā, kāds arī paguvis iemūžināt lapsēnu mammu, kura bieži manīta klīstam tuvākajā apkārtnē. Viņa arī jau paviesojusies kādā privātmājas pagalmā, vēl kādam izdevies nofilmēt, kā lapsa zobos nes vistu.

Tieši tas arī rada satraukumu daudzu valmieriešu vidū, ka, mazajiem lapsēniem pieaugot, šādas situācijas var būt ar vien biežāk.

Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa saka: “Patiesībā šis ir pirmais tāds gadījums, kad burtiski acu priekšā varam vērot lapsu ģimeni ar maziem lapsēniem. Līdz šim ir bijusi informācija, ka ir lapsas pilsētā, mēdzam saņemt informāciju par citiem dzīvniekiem. Protams, tā ir liela bebru populācijā, kas dzīvo Gaujā un Gaujas attekās. Tie arī citi dzīvnieki – stirnas, aļņi, pat lācis Valmieras tuvumā bijis.”

Lai arī ir bijis gadījums, kad lapsa no kādas privātmājas pagalma aiznesusi vistu, pagaidām gan pašvaldība neplāno iejaukties lapsu ģimenes ikdienā.

Līga Bieziņa pauž, ka, kamēr lapsēni ir vēl mazi, pašvaldība nekādas darbības saistībā ar ģimeni netiek plānotas veikt. Tas, kas tiek darīts, novēro situācijas attīstību un dzīvnieku uzvedību. Ar laiku situācija kļūs apgrūtinoša – būs jādomā par lapsu pārvietošanu.

Valsts meža dienesta (VMD) speciālists piebilst, ka, ja savvaļas dzīvnieks rada apgrūtinājumus, pašvaldība var lemt par to pārvietošanu ārpus pilsētas, bet visas darbības ir jāsaskaņo ar dienestu. Šajā gadījumā, ņemot vērā, ka lapsu ģimenes dzīvesvieta ir blakus mežam, pastāv arī iespēja, ka pēc laika tās pašas dosies prom – citas dzīves vides meklējumos. Pagaidām cilvēkiem ir ar tām jāsadzīvo. Galvenais – nesākt pašiem tās pieradināt pie šīs vietas.

Iedzīvotāji ir aicināti arī pieskatīt savus mājdzīvniekus, neļaut tiem brīvi klaiņot apkārt. Nevajadzētu arī atstāt brīvi pieejamu pārtiku, kā tas mēdz būt, piemēram, mājas pagalmā to atstājot savam sunim vai kaķim. Un ļoti svarīgi, lai cilvēki nemēģinātu paši lapsu ģimeni kaut kā dzīt prom, kā citādi tām nodarīt pāri. Pilsētā medības ir aizliegtas, jebkura medījamā dzīvnieka patvaļīga ķeršana, sagūstīšana vai tiek veiktas citas darbības, var tikt uzskatītas par nelikumīgām medībām, par ko pienākas administratīvā vai kriminālatbildība.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

4 GRAIN ir pasaules vadošā, lielākā un inovatīvākā graudu pirmapstrādes iekārtu ražotāja GSI (ASV) oficiālais pārstāvis Baltijā. Esam strauji augošs uzņēmums, kas nodarbojas ar graudu pirmapstrādes iekārtu tirdzniecību, montāžu un servisu. Uzņēmums savus pakalpojumus nodrošina ne vien Baltijas valstīs, bet arī Eiropā un NVS valstīs. Aicinām savā komandā MONTĀŽAS DARBU ATSLĒDZNIEKU (Darbam Valmieras rajonā) TAVI PIENĀKUMI Veikt graudu pirmapstrādes iekārtu montāžu, tas ir, metāla konstrukciju montāža, iekārtu, iekārtu mezglu un ierīču montāža un demontāža. Veikt griešanas, urbšanas, pielāgošanas, liekšanas, slīpēšanas, taisnošanas, vītņgriešanas, mērīšanas u.c. darbus. Strādāt ar dažādiem montāžas instrumentiem (elektriskiem, pneimatiskiem u.t.ml. instrumentiem), izmantot mērīšanas instrumentus. Veikt citus ar iekārtu montāžu saistītus darba uzdevumus. PAR TEVI Interese un vēlme jaunu prasmju apgūšanā. Vidējā, vidējā speciālā izglītība (vidējā tehniskā un augstākā izglītība tiks uzskatīta par priekšrocību, bet nav obligāta). Pieredzi līdzīgā amatā uzskatīsim par priekšrocību. Vēlamas krievu valodas zināšanas. Vēlama B kategorijas vadītāja apliecība. Fiziskā izturība. Tehniskā domāšana – spēja lasīt rasējumus un montāžas shēmas. Spēja strādāt komandā un patstāvīgi. Augsta atbildības sajūtu. Derīgs Covid-19 sertifikāts. MĒS PIEDĀVĀJAM Profesionālus un atsaucīgus darba vadītājus augošā uzņēmumā ar attīstības un izaugsmes iespējām. Nodrošinām visu darbam nepieciešamo - kvalitatīvu darba apģērbu, dzīvesvietu, transportu un ēdināšanu. Stabilu darbu visās sezonās – Latvijā un ārpus tās. Nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanas polisi. Saliedēšanas pasākumus. Izaugsmes iespējas un apmācības. Atalgojums sākot no (bruto) 6.30 EUR/stundā. Atalgojums var tikt pārskatīts, balstoties uz kandidāta pieredzi un motivāciju. Ja esat montāžas darbu komanda (brigāde) ar vēlmi strādāt kopā, gaidīsim ziņu no Jums! CV ar norādi “Montāžas darbu atslēdznieks” sūti uz e-pastu darbs@4grain.lv. Jautājumu gadījumā lūdzam zvanīt +371 26133475, darba dienās no 09:00 -17:00 Mēs novērtējam katru pieteikumu, bet lūdzu ņemiet vērā, ka sazināsimies tikai ar tiem kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Informējam, ka Jūsu personas dati tiks apstrādāti, lai veiktu kandidātu atlasi. Profesija: MONTĀŽAS DARBU ATSLĒDZNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Burtnieku pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 10 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-18 Kontaktpersona: Līga Zvagule

Mūsu partneri