Valmieras Ziņas

ReTV: Pašvaldība pagaidām tikai sekos līdzi, kā attīstās situācija ar lapsu ģimeni Valmierā

Par lapsu ģimeni ziņas valmieriešu vidū strauji izplatījās aizvadītās nedēļas nogalē. Ne viens vien arī devās aplūkot mazos lapsēnus, kuri visai bezbailīgi rotaļājas cilvēku acu priekšā, kāds arī paguvis iemūžināt lapsēnu mammu, kura bieži manīta klīstam tuvākajā apkārtnē. Viņa arī jau paviesojusies kādā privātmājas pagalmā, vēl kādam izdevies nofilmēt, kā lapsa zobos nes vistu.

Tieši tas arī rada satraukumu daudzu valmieriešu vidū, ka, mazajiem lapsēniem pieaugot, šādas situācijas var būt ar vien biežāk.

Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa saka: “Patiesībā šis ir pirmais tāds gadījums, kad burtiski acu priekšā varam vērot lapsu ģimeni ar maziem lapsēniem. Līdz šim ir bijusi informācija, ka ir lapsas pilsētā, mēdzam saņemt informāciju par citiem dzīvniekiem. Protams, tā ir liela bebru populācijā, kas dzīvo Gaujā un Gaujas attekās. Tie arī citi dzīvnieki – stirnas, aļņi, pat lācis Valmieras tuvumā bijis.”

Lai arī ir bijis gadījums, kad lapsa no kādas privātmājas pagalma aiznesusi vistu, pagaidām gan pašvaldība neplāno iejaukties lapsu ģimenes ikdienā.

Līga Bieziņa pauž, ka, kamēr lapsēni ir vēl mazi, pašvaldība nekādas darbības saistībā ar ģimeni netiek plānotas veikt. Tas, kas tiek darīts, novēro situācijas attīstību un dzīvnieku uzvedību. Ar laiku situācija kļūs apgrūtinoša – būs jādomā par lapsu pārvietošanu.

Valsts meža dienesta (VMD) speciālists piebilst, ka, ja savvaļas dzīvnieks rada apgrūtinājumus, pašvaldība var lemt par to pārvietošanu ārpus pilsētas, bet visas darbības ir jāsaskaņo ar dienestu. Šajā gadījumā, ņemot vērā, ka lapsu ģimenes dzīvesvieta ir blakus mežam, pastāv arī iespēja, ka pēc laika tās pašas dosies prom – citas dzīves vides meklējumos. Pagaidām cilvēkiem ir ar tām jāsadzīvo. Galvenais – nesākt pašiem tās pieradināt pie šīs vietas.

Iedzīvotāji ir aicināti arī pieskatīt savus mājdzīvniekus, neļaut tiem brīvi klaiņot apkārt. Nevajadzētu arī atstāt brīvi pieejamu pārtiku, kā tas mēdz būt, piemēram, mājas pagalmā to atstājot savam sunim vai kaķim. Un ļoti svarīgi, lai cilvēki nemēģinātu paši lapsu ģimeni kaut kā dzīt prom, kā citādi tām nodarīt pāri. Pilsētā medības ir aizliegtas, jebkura medījamā dzīvnieka patvaļīga ķeršana, sagūstīšana vai tiek veiktas citas darbības, var tikt uzskatītas par nelikumīgām medībām, par ko pienākas administratīvā vai kriminālatbildība.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā uz nenoteiktu laiku Valmieras novada Izglītības pārvaldes METODISKĀ DIENESTA VADĪTĀJU! Ja Tev ir vēlme:   nodrošināt Metodiskā dienesta darbu: konsultēt, informēt un sniegt metodisko atbalstu Valmieras novada izglītības iestāžu pedagogiem, skolu vadības komandām, jomu koordinatoriem, mācīšanās konsultantiem; plānot un organizēt pētījumus, datu ievākšanu un analīzi par mācīšanas darba kvalitāti un tās uzlabošanas iespējām Pašvaldības izglītības iestādēs; · apkopot un publiskot metodiskos materiālus un labās prakses piemērus izglītības procesa kvalitātes pilnveidei, veicināt zināšanu pārnesi; · rosināt metodisko materiālu izstrādi un savstarpējo mācīšanos; · piedalīties ar izglītību saistītu inovāciju un investīciju projektu izstrādāšanā un ieviešanā; · veidot aptaujas par izglītības jautājumiem, analizēt aptauju rezultātus un sniegt priekšlikumus izglītības kvalitātes celšanai;  un ja Tev ir: · otrā līmeņa augstākā izglītība pedagoģijā vai izglītības vadībā; · darba pieredze pedagoģijā, metodiskajā darbā vai izglītības vadībā ne mazāk kā 3 gadi; · valsts valodas prasme augstākajā līmenī un vismaz vienas Eiropas Savienības oficiālās valodas prasmes profesionālajai darbībai nepieciešamajā apjomā; · zināšanas jomu reglamentējošo normatīvo aktu normu piemērošanā; · labas prasmes darbā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģijām; · kompetences: labas komunikācijas, prezentācijas un saskarsmes prasmes; prasme analizēt situācijas, atrast piemērotākos risinājumus; spēja analizēt liela apjoma datus; precizitāte un augsta atbildības sajūta; vēlme strādāt komandā; izvirzīt un sasniegt mērķus; mēs piedāvājam: labus darba apstākļus sakārtotā darba vidē; stabilu atalgojumu (atbilstoši 12.mēnešalgu grupai no 1195 EUR līdz 1400 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); profesionālās pilnveidošanās iespējas; sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. Motivācijas vēstuli, CV, augstākās izglītības dokumenta kopiju, kā arī redzējumu par Metodiskā dienesta darbības principiem un attīstības vīziju līdz divām A4 lapām datorrakstā, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads ar norādi „Metodiskā centra vadītāja/-as amatam”, līdz 2021.gada 4.oktobrim plkst.12:00. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 26121155. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: GALVENAIS SPECIĀLISTS METODIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-10-04

Sociālās korekcijas izglītības iestāde „Naukšēni” (reģ.nr.4418000073), sākot ar 2021./2022. mācību gadu piedāvā darbu IZGLĪTĪBAS PSIHOLOGAM Darba slodze: 15 stundas nedēļā. Mēnešalga 540,00 EUR. Pretendentiem izvirzītās prasības: Izglītības atbilstība MK noteikumiem Nr.569 ,,Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” Galvenie amata pienākumi: Veikt psiholoģisko izpēti un sniegt atbalstu izglītojamajiem Veikt izglītojamo audzināšanas apstākļu izpēti un piedalīties konfliktsituāciju risināšanā Analizēt ar izglītojamo izglītošanu, attīstību saistītās problēmas, piedāvāt risinājumus Darba vietas adrese: Sociālās korekcijas izglītības iestādē „Naukšēni”, „Naukšēnu muiža”, Naukšēnu pagasts, Valmieras novads. Pieteikumu un CV uz sūtīt uz e-pastu info@skiinaukseni.lv vai pieteikties personīgi pie direktora (tālrunis 29293630) līdz 2021.gada 15.oktobrim Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Naukšēnu muiža, Naukšēni, Naukšēnu pag., Valmieras nov. Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-10-15 Kontaktpersona: Pieteikumu un CV sūtīt uz info@skiinaukseni.lv vai iesniegt personīgi, t. 29293630 (direktors). Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri