Valmieras Ziņas

ReTV: Pasaules līmeņa standarta stadionā Valmierā atlēti gatavojas iekštelpu vieglatlētikas sacensībām

Lasīšanas laiks: 3 min

Latvijas vieglatlēti atkal var trenēties augsta līmeņa iekštelpu manēžā, nevis braukt uz ārzemēm. Jāņa Daliņa stadionā Valmierā šobrīd trenējas gandrīz 90 atlēti, kuri gatavojas iekštelpu vieglatlētikas sacensībām nākamā gada sākumā. Jaunos sportistus trenē bijušie un arī pašreizējie vieglatlētikas sportisti.

Jāņa Daliņa stadiona sporta manēža daudzi pašreizējie un bijušie atlēti gaidīja ilgi. Galvaspilsētā vieglatlētiem bija iespēja trenēties Rīgas Nacionālajā sporta manēžā, taču Valmierā iekštelpu manēža ir modernāka un atbilst pasaules līmeņa standartiem. “Es gaidīju visu sporta mūžu. Tad, kad tuvojas lēnām uz beigām, tad beidzot manēža parādījusies, bet tas ir ļoti labi, ka ir viena ļoti laba manēža, cerams būs vairāk,” saka Mareks Ārents, vieglatlēts, kārtslēcējs.

Kārtslēcējs Mareks Ārents paralēli profesionālajam sportam uzsācis arī trenera darbu un skolo jaunos vieglatlētus. “Fiziski vieglāk, bet psiholoģiski grūtāk, jo trenēt ir grūtāk, nekā pašam lekt. Kārtslēkšana ir sporta veids, kur jāpavada daudz gadi treniņos. Tas nav tik vienkārši savienot mācības ar treniņiem, augstskolas ar treniņiem, arī finansiālais jautājums, ko darīt pēc augstskolas – vai trenēties un kas tevi atbalstīs.”

Divās Olimpiskajās spēlēs startējušais kārtslēcējs turpina trenēties, pagaidām sportista karjerai punktu negrasās likt. Šogad sportists bija iecerējis kvalificēties vasaras Olimpiskajām spēlēm Tokijā, pietrūka nostartēt tikai vienās augsta līmeņa sacensībās, taču traumas neļāva to sekmīgi izdarīt. Treniņu apjoms 35 gadus vecajam sportistam ir samazinājies, jo pirmajā vietā ir saudzēt veselību. “Mērķus var izvirzīt ļoti lielus, bet, ja nevar izpildīt, tad bezjēdzīgi viņus izvirzīt. Mērķi varbūt ir tikt uz Parīzi, bet redzēs, kā būs ar veselību, lai nebūtu traumas,” pauž Mareks Ārents, vieglatlēts, kārtslēcējs.

Pirms astoņiem gadiem karjeru noslēgušais sprinteris Staņislavs Olijars kopā ar mammu Ludmilu trenē jaunos sportistus vecumā no 11 līdz 20 gadiem. Īsu laika periodu Olijars bija fiziskās sagatavotības treneris futbola klubam “Liepāja” un Latvijas futbola izlasei, bet sporta komandas bijušais barjerskrējējs vairs netrenē. “Sporta komandas fiziskās sagatavotības trenerim nav tik lielas ietekmes. Ir treneri, kas atbalsta manas idejas, bet viņiem arī ir spiediens no augšas, viņiem ir savs plāns, ne visi grib uzticēties, kad es saku, ka puiši var būt vēl labāki, ja viņi būs labākie, tad arī tehniskajā jomā. Es nevaru tur sevi realizēt kā vieglatlētikas treneris, man patīk, kad es redzu sava darba rezultātu,” norāda Staņislavs Olijars, vieglatlētikas treneris.

Vairāk nekā 18 gadus profesionālajā sportā pavadījušais Olijars atzīmē, ka pandēmija stingri ietekmēja vieglatlētiku un vismaz pagaidām sprintā nav augsta mēroga sportisti. “Iepriekšējā ziemā, kad nevarēja trenēties iekšā, tad vieglatlētikā zaudējām veselu sezonu, tas, protams, ietekmēja arī masveidību,” saka Staņislavs Olijars, vieglatlētikas treneris.

Līdz gada beigām Jāņa Daliņa stadionā trenēsies 85 sportisti, no kuriem mazāk nekā puse ir Latvijas izlases vieglatlēti, bet pārējie ir dažādu sporta klubu atlēti. Pēc Jaunā gada uz sporta manēžu trenēties brauks Lietuvas, Igaunijas un Somijas sportisti.

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Būvvaldes arhitektu/-i (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: - nodrošināt estētiskas un drošas vides veidošanas principu un būvniecības tiesiskuma ievērošanu Pašvaldības administratīvajā teritorijā; - pārraudzīt arhitektoniskās kvalitātes principa ievērošanu, ciktāl tas attiecas uz būves iekļaušanos ainavā un pilsētvidē; - izskatīt būvniecības ieceres, pārbaudīt lēmumos ietverto nosacījumu izpildi un iesniegto dokumentu saturu normatīvajos aktos noteiktajā apjomā; - organizēt būvniecības ieceru publisko apspriešanu; - strādāt ar “Būvniecības informācijas sistēmu” (BIS) un datu bāzēm; un ja Tev ir: - otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība arhitekta specialitātē; - arhitekta patstāvīgās prakses sertifikāts tiks uzskatīts par priekšrocību; - vismaz divu gadu darba pieredze arhitekta darbā, kas saistīta ar būvprojektu izstrādi un būvniecības normatīvo aktu pielietošanu; - būvniecības procesu regulējošo normatīvo aktu pārzināšana; - pieredze nozares terminoloģijas, ar būvniecības nozari saistīto normatīvo aktu un standartu pielietošanā; - labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību; - labas praktiskā pielietojuma prasmes darbam ar MS Office, BIS portālā vai BIS 2 profilā un biroja tehniku; - B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: - darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; - stabilu atalgojumu (atbilstoši 12.mēnešalgu grupai no 1535 EUR līdz 1645 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „ Arhitekta/-es amatam” līdz 2022.gada 27.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207124. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: ARHITEKTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 25C, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-05-27 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri