Valmieras Ziņas

ReTV: Pasaules līmeņa standarta stadionā Valmierā atlēti gatavojas iekštelpu vieglatlētikas sacensībām

Lasīšanas laiks: 3 min

Latvijas vieglatlēti atkal var trenēties augsta līmeņa iekštelpu manēžā, nevis braukt uz ārzemēm. Jāņa Daliņa stadionā Valmierā šobrīd trenējas gandrīz 90 atlēti, kuri gatavojas iekštelpu vieglatlētikas sacensībām nākamā gada sākumā. Jaunos sportistus trenē bijušie un arī pašreizējie vieglatlētikas sportisti.

Jāņa Daliņa stadiona sporta manēža daudzi pašreizējie un bijušie atlēti gaidīja ilgi. Galvaspilsētā vieglatlētiem bija iespēja trenēties Rīgas Nacionālajā sporta manēžā, taču Valmierā iekštelpu manēža ir modernāka un atbilst pasaules līmeņa standartiem. “Es gaidīju visu sporta mūžu. Tad, kad tuvojas lēnām uz beigām, tad beidzot manēža parādījusies, bet tas ir ļoti labi, ka ir viena ļoti laba manēža, cerams būs vairāk,” saka Mareks Ārents, vieglatlēts, kārtslēcējs.

Kārtslēcējs Mareks Ārents paralēli profesionālajam sportam uzsācis arī trenera darbu un skolo jaunos vieglatlētus. “Fiziski vieglāk, bet psiholoģiski grūtāk, jo trenēt ir grūtāk, nekā pašam lekt. Kārtslēkšana ir sporta veids, kur jāpavada daudz gadi treniņos. Tas nav tik vienkārši savienot mācības ar treniņiem, augstskolas ar treniņiem, arī finansiālais jautājums, ko darīt pēc augstskolas – vai trenēties un kas tevi atbalstīs.”

Divās Olimpiskajās spēlēs startējušais kārtslēcējs turpina trenēties, pagaidām sportista karjerai punktu negrasās likt. Šogad sportists bija iecerējis kvalificēties vasaras Olimpiskajām spēlēm Tokijā, pietrūka nostartēt tikai vienās augsta līmeņa sacensībās, taču traumas neļāva to sekmīgi izdarīt. Treniņu apjoms 35 gadus vecajam sportistam ir samazinājies, jo pirmajā vietā ir saudzēt veselību. “Mērķus var izvirzīt ļoti lielus, bet, ja nevar izpildīt, tad bezjēdzīgi viņus izvirzīt. Mērķi varbūt ir tikt uz Parīzi, bet redzēs, kā būs ar veselību, lai nebūtu traumas,” pauž Mareks Ārents, vieglatlēts, kārtslēcējs.

Pirms astoņiem gadiem karjeru noslēgušais sprinteris Staņislavs Olijars kopā ar mammu Ludmilu trenē jaunos sportistus vecumā no 11 līdz 20 gadiem. Īsu laika periodu Olijars bija fiziskās sagatavotības treneris futbola klubam “Liepāja” un Latvijas futbola izlasei, bet sporta komandas bijušais barjerskrējējs vairs netrenē. “Sporta komandas fiziskās sagatavotības trenerim nav tik lielas ietekmes. Ir treneri, kas atbalsta manas idejas, bet viņiem arī ir spiediens no augšas, viņiem ir savs plāns, ne visi grib uzticēties, kad es saku, ka puiši var būt vēl labāki, ja viņi būs labākie, tad arī tehniskajā jomā. Es nevaru tur sevi realizēt kā vieglatlētikas treneris, man patīk, kad es redzu sava darba rezultātu,” norāda Staņislavs Olijars, vieglatlētikas treneris.

Vairāk nekā 18 gadus profesionālajā sportā pavadījušais Olijars atzīmē, ka pandēmija stingri ietekmēja vieglatlētiku un vismaz pagaidām sprintā nav augsta mēroga sportisti. “Iepriekšējā ziemā, kad nevarēja trenēties iekšā, tad vieglatlētikā zaudējām veselu sezonu, tas, protams, ietekmēja arī masveidību,” saka Staņislavs Olijars, vieglatlētikas treneris.

Līdz gada beigām Jāņa Daliņa stadionā trenēsies 85 sportisti, no kuriem mazāk nekā puse ir Latvijas izlases vieglatlēti, bet pārējie ir dažādu sporta klubu atlēti. Pēc Jaunā gada uz sporta manēžu trenēties brauks Lietuvas, Igaunijas un Somijas sportisti.

Aktuālais jautājums

Kā vērtē Valmieras apzaļumošanu, puķu dobes, rotācijas apļu stādījumus vasaras sezonā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS” aicina savā komandā kolēģi uz nenoteiktu laiku  SANTEHNIĶI Galvenie darba pienākumi: • ūdensvadu un kanalizācijas tīklu, siltumapgādes sistēmu apkalpošana • sanitārtehnisko iekārtu uzstādīšana un apkalpošana • ūdens skaitītāju nomaiņa, ierīkošana un uzstādīšana • citu santehnisko darbu veikšana Prasības kandidātiem: • vēlama praktiska darba pieredze santehniķa darbā, būvniecībā • profesionālās kvalifikācijas apliecība vai cits specialitāti apliecinošs izglītības dokuments tiks uzskatīts par priekšrocību • izpratne par ēku tehnisko aprīkojumu (siltumapgāde, ūdensvads un kanalizācija) • prasme kontaktēties ar cilvēkiem • B kategorijas autovadītāja apliecība • valsts valodas zināšanas ne mazākas kā pamata līmenī (A2) Piedāvājam: • dinamisku darbu vienā no lielākajiem namu pārvaldīšanas uzņēmumiem Vidzemē • stabilu atalgojumu no EUR 1290 – 1595 (bruto) mēnesī atkarībā no paveiktā darba, pieredzes un prasmēm • piemaksas par darbu dežūrā • veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem • nelaimes gadījumu apdrošināšanu pēc nostrādātiem 3 mēnešiem • labumu grozu atbilstoši koplīgumam • līdzmaksājumu sporta aktivitātēm • nepieciešamības gadījumā uzņēmums var nodrošināt īres tiesības darbiniekam uzņēmuma īpašumā esošajos īres namos Pieteikties līdz 2026.gada 31.augustam, sūtot CV elektroniski uz Personals@v-nami.lv vai uz adresi: Sabiedrība ar ierobežotu atbildību “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Tālrunis informācijai: 28329013. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir Sabiedrība ar ierobežotu atbildību “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: SANTEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-08-31 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e- pastu: personals@v-nami.lv

Draudzīgā veikala Humana komanda Valmierā, Rīgas ielā 32, aicina pievienoties pozitīvi noskaņotu, smaidīgu un aktīvu Pārdevēju. Būsim priecīgi, ja darbu veikalā varēsi uzsākt pēc iespējas drīzāk. Galvenie darba pienākumi: – apkalpot klientus tirdzniecības zālē; – apkalpot pircējus pie kases un strādāt ar kases aparātu; – uzturēt kārtību tirdzniecības zālē, izkārtot preces; – šķirot preci noliktavā; – atbalstīt un novadīt uzņēmuma mārketinga aktivitātes; – uzkopt telpas un veikt citus pienākumus veiksmīga pārdošanas procesa nodrošināšanai. No savas puses garantējam: – darba vietu draudzīgā komandā, kolēģu atbalstu un apmācību; – darbu pēc slīdošā grafika ar summēto darba laiku; – visas sociālās garantijas un savlaicīgu atalgojuma izmaksu; – garantētu pamatalgu EUR 996 bruto sākumā un EUR 1039 bruto pēc trim nostrādātiem mēnešiem; – darba līgumu uz nenoteiktu laiku; – “pirmās rokas” iespēju un atlaides, iepērkoties mūsu veikalā; – bezmaksas tēju un kafiju. Pievienojies mūsu komandai, ja: – esi pilngadīgs/-a un vēlies strādāt stabilā starptautiskā uzņēmumā; – vari strādāt pilnas slodzes darbu pēc darba grafika ar summēto darba laiku; – labprāt darba dienu pavadi aktīvi; – esi komunikabls/-a. Sūti savu pieteikumu ar CV uz e-pasta adresi cv@humanalatvia.lv vai WhatsApp 27788452. Tavs jaunais darbs un kolēģi Tevi jau gaida. Atbildi par konkursa rezultātiem sniegsim kandidātiem, kuri tiks uzaicināti uz darba interviju klātienē. Informējam, ka iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat, ka Jūsu personas dati tiks apstrādāti, lai izvērtētu pieteikumu SIA Humana Latvia personāla atlases procesa gaitā, saskaņā ar SIA Humana Latvia Personāla atlases privātuma politiku, ar kuras pilnu versiju varat iepazīties SIA Humana Latvia mājas lapā sadaļā Politikas.

Būvniecības uzņēmums SIA "SAIMNIEKS", vienotais reģistrācijas Nr. 44103051139 aicina darbā PALĪGSTRĀDNIEKU Pienākumi: Dažādu palīgdarbu veikšana celtniecībā atbilstoši iemaņām: sienu sagatavošana, attīrīšana, gruntēšana, grīdu slīpēšana, caurumu urbšana mūrī, mūra caurumu aizmūrēšana, labiekārtošanas darbi, demontāžas darbi, dažāda veida zemes rakšanas darbi; iekraut, izkraut, pārnēsāt dažāda veida lietas, materiālus un citas materiālās vērtības.  Prasības: Spēja laikā un pēc norādījumiem precīzi veikt uzdotos darba uzdevumus ātri un kvalitatīvi; Vēlama B kategorijas autovadītāja apliecība. Fiziskā izturība; Spēja strādāt gan patstāvīgi, gan komandā. Būvniecības objekti Valmieras un Valkas novadā Mēs nodrošinām: · Iespēju apmesties (dzīvot) uzņēmuma naktsmītnē. · Tiek nodrošināts transports no Valmieras līdz darba vietai. Šobrīd ļoti aktuāli objekti Valkā un Valmieras novadā. CV lūdzam sūtīt uz siasaimnieks@gmail.com Lūdzam ievērot, ka sazināsimies un informēsim par rezultātiem tikai uz interviju uzaicinātos Pretendentus. Tālrunis informācijai: 24422216. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ozoli, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 12 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-09-15 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: siasaimnieks@gmail.com

Mūsu partneri