Valmieras Ziņas

ReTV: Lietotne “Apturi Covid” brīdinājusi vairākus cilvēkus

Lasīšanas laiks: 2 min

Lietotne “Apturi Covid” darbojas vairāk nekā 40 dienas, un šobrīd tā brīdinājusi jau vairākas personas par to, ka tās bijušas ilgāk par 15 minūtēm divu metru attālumā no inficētas personas. Tieši cik – tas netiek atklāts. ReTV Ziņu dienesta jaunākā informācija liecina, ka šobrīd lietotni savā viedierīcē instalējuši vairāk nekā 85 tūkstoši lietotāju.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ReTV Ziņas gan informē, ka līdz šim nav konstatēti gadījumi, kad epidemiologi no mobilās lietotnes tālākai saziņai saņēmuši tālruņa numurus. Mobilā lietotne vien esot brīdinājusi tālruņa īpašniekus par iespējamu saskarsmi ar Covid-19 inficēto. Iemesls – personas, kurām ir lietotne, nav norādījušas sava tālruņa numuru, lai SPKC varētu informēt un sniegt padomus tālākai rīcībai. Brīdī, ja viedierīces saimnieks, kurā lejupielēdēta lietotne, vismaz 15 minūtes pavadīs kopā ar iespējamu inficētu personu, saņems paziņojumu savā telefonā.

Programmatūras izstrādātājs Mazens Zibara: “Pašā pirmajā ekrānā redzēs paziņojumu, kur tieši teikts, ka ir iespējama saskarsme, ko tad tagad darīt un, ja nav norādīts tālruņa numurs, tad būs aicinājums to ievadīt.”

Viņš stāsta – lai lietotne sevi pierādītu labāk, vajadzīgs krietni lielāks skaits telefonu – ap 380 000. 

SPKC pieļauj: pieaugot inficēto skaitam, palielināsies arī lietotnes lejupielāžu skaits. Tad epidemiologiem tas būs nozīmīgs atbalsts darbā.

SPKC pārstāve Elīna Dimdiņa: “Arī tad, ja saņem signālu, ka cilvēks bijusi kontaktpersona, kļūst atbildīgāks, tā ir viena lieta, jo negrib apdraudēt tuviniekus, otrs – jāatceras, ka var testēties tie, kuri vēlas.”

Tikmēr programmas izstrādātāji norāda: šobrīd matemātiskā varbūtība, ka lietotne fiksēs kontaktu ar Covid-19 inficēto, esot ļoti zema.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri