Valmieras Ziņas

Reportieris: “Latvijas Grāmatu izstāde 2017” Ķīpsalā

No 24.februāra līdz 26.februārim Rīgā, Starptautiskajā izstāžu centrā, Ķīpsalā notika gada nozīmīgākais grāmatniecības pasākums – “Latvijas Grāmatu izstāde 2017”, kurā daudzveidīgu grāmatu klāstu piedāvāja Latvijas un ārvalstu izdevniecības. Kā viesu valsts bija Krievija.

Izstādē bija pārstāvētas šādas izdevniecības un apgādi no Latvijas – “Zvaigzne ABC”, “Pētergailis”, “Liels un Mazs”, “Latgolys Studentu centrs”, “Dienas grāmata”, “Zinātne”, “Annele”, Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūts, “Neputns”, Latviešu valodas valsts aģentūra, “Mansards”, “Avots”, “RaKa”, “Modris”, “Prometejs”, “Jāņa Sēta” un citi.

Izstādē darbojās grāmatu apmaiņas punkts. Izstādi papildināja daudzveidīga kultūras pasākumu programma lieliem un maziem lasītājiem. Pirmsskolas un jaunāko klašu vecuma bērnus uz darbošanos aicināja Zeķu Zaķis un Līne Ivanova. Notika grāmatas “Zeķu Zaķa dzimšanas diena” atvēršana. “Jautrajā lasītavā” vēl gaidīja “Lielais grāmatu ceļojums” uz dažādiem kontinentiem kopā ar mazo Biti un rakstnieku Juri Zvirgzdiņu. Bērniem un vecākiem bija iespēja izspēlēt erudīcijas spēli,kuras uzvarētājs balvā saņēma ceļojumu no IMPRO.

Uz lielās skatuves bija tikšanās ar profesoru Anatoliju Danilānu. Viņš stāstīja par sevi un par to, kā tapa grāmata “Anatolijs Danilās. Dakteris ar atvērtu sirdi”.

“Vīrieša sirds” – tikšanās ar Jāni Lejiņu par viņa jauno romānu, kas vēsta par Latviju pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu beigām, kad gaisā virmoja Pasaules kara nojausma.

Valda Celma grāmatas “Baltu dievestības pamati” prezentāciju vadīja Eva Mārtuža. Tikšanās bija arī ar dzejnieku Knutu Skujenieku, dzejnieku un mūziķi Guntaru Raču un vēl ar citiem māksliniekiem.

Daudz klausītājus pulcēja vokālās studijas “Knīpas un knauķi” prezentācijas koncertā, kurā skanēja dziesmas no leļļu teātra izrādēm un dziesmas no krājuma “Ar vilciņu Rīgā braucu”. Uzstājās arī Rīgas Doma kora skolas audzēkņi.

Rakstnieku darbistabā bija tikšanās ar valmierieti, rakstnieku un tulkotāju Jāni Siliņu. Aizrautīgs bija viņa stāsts par savu drauga drauga Jura Līņa grāmatu “Zem skorpiona zīmes”.

Pasākumā varēja iegādāties dažādus lauku labumus – “Latgolys Golds” ar smeķīgo gaļu un desām, “Done” ar garšīgo maizi un konditorejas izstrādājumiem.

Tika piedāvāti arī dažādi veselības uzlabošanas līdzekļi.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri