Valmieras Ziņas

Reportāža: Valmierā sāk darbu masu vakcinācijas centrs

Lasīšanas laiks: 7 min

Jau ziņots, ka sestdien, 3.aprīlī, Latvijā sāka darbu pirmie masu vakcinācijas centri. Viens no šiem centriem izveidots Valmieras Kultūras centra telpās. Portāls “Valmieras Ziņas” bija klāt centra darbības uzsākšanas brīdī pulksten 9:00 un sagaidīja pirmos vakcinējamos.

Jau sen gaidīju vakcīnu!

Ieejot caur galvenajām durvīm kultūras centra vestibilā, apmeklētājus sagaida zemessargu postenis, kur vakcinējamajiem tiek izmērīta ķermeņa temperatūra, kā arī jāuzrāda personas dokumenti. Pēc tam pacienti dodas uz reģistrēšanos, kam seko pirmsvakcinācijas pārbaude, tad notiek vakcinācija un pēcvakcinācijas uzgaidīšana.

Uz vakcināciju var ierasties tikai pēc uzaicinājuma, kā arī noteiktā laikā, kas tiek paziņots katram individuāli pa telefonu. Taču jau pirmajā vakcinācijas stundā šajā ziņā radās sarežģījumi, jo kāda kundze bija pārpratusi radio dzirdēto informāciju un bija ieradusies bez ielūguma domādama, ka, izstāvot “dzīvo” rindu, tiks pie potes. Lai gan viņa atbilda prioritārajai grupai 70+, taču darbiniekiem nācās skaidrot, ka vakcinācija tiek veikta tikai pēc uzaicinājuma saņemšanas.

Pirmais vakcinētais sestdienas rītā, valmierietis Artis Jēkabsons atzina, ka vienmēr ir bijis vakcināciju piekritējs un viņš netic nekādām sazvērestības teorijām. “Es nekādā gadījumā nevakcinētos ar “Sputnik”, pat ja man piemaksātu. Taču visām Rietumvalstu vakcīnām es uzticos. Man nav starpības, kura no tām man tiks.

Jo ātrāk mēs visi izvakcinēsimies, jo ātrāk mēs tiksim vaļā no šī draņķa!”

Pēc vakcīnas saņemšanas cilvēki tiek aicināti pasēdēt un uzgaidīt 15 minūtes turpat vakcināciju zālē, lai pārliecinātos, ka viņiem nav spēcīgas alerģiskas reakcijas, kas var radīt veselības traucējumus. Artis Jēkabsons atzina, ka iepriekš saņemtās potes bijušas sāpīgākas, nekā Covid-19 vakcīna. Šo viņš gandrīz nav jutis. Pasēdējis vien piecas minūtes, viņš jūtas labi un nolemj doties savās gaitās.

Par to, ka vakcinēties vajag, ir pārliecināts arī valmierietis Andris. “Es jau sen gaidījumi iespēju vakcinēties. Manā vecumā un ar tām slimībām, kas man ir, citu variantu nav. Kā esmu dzirdējis, pēc Covid-19 izslimošanas ir dažādas smagas komplikācijas un ir ļoti grūti atkopties.”

Andris iepriekš nav noskaidrojis, kura ražotāja vakcīna tiks piedāvāta. Par to viņš uzzinājis tieši pirms potes. Lai gan par “Astra Zeneca” vakcīnu ir pretrunīga informācija, tomēr no potes nav atteicies, jo nevēlas ilgāk gaidīt, kad iegūs aizsardzību pret vīrusu.

“Ja es ilgāk gaidīšu, pa to laiku varu saķert vīrusu. Tādēļ labāk ātrāk sapotēties.”

Andris pastāstīja, ka pēdējā gada laikā bijis ļoti piesardzīgs, lai izsargātos no vīrusa, tādēļ pārsvarā pavada laiku mājās un ne ar vienu nekonstatējas. Viņš kopā ar domubiedriem muzicē klasiskā roka grupā, taču pēdējais mēģinājums klātienē noticis aizvadītajā vasarā. Vakcinēšanās dod cerību, ka drīzumā grupa atkal varēs tikties un muzicēt.

Sadarbojas mediķi, kultūras nozares ļaudis un zemessargi

Vidzemes slimnīcas ambulatorās daļas vadītāja Liene Melbārde atzina, ka pats vakcinācijas process mediķiem nav jauns, jo slimnīcā tas notiek jau kopš pērnā gada decembra. Taču galvenais izaicinājums bijis, kā organizēt pacientu plūsmu telpās ārpus medicīnas iestādes. Pirmajās vakcinācijas dienās tiks apzināts, kā veidot precīzu laika intervālu starp pacientiem un citas nianses.

Vakcinācijas centra izveidē mediķiem bijusi lieliska sadarbība ar pašvaldību, kura atvēlējusi kultūras centra telpas un sniegusi visu nepieciešamo atbalstu. Valmieras Kultūras centra speciāliste Līga Kokorēviča stāsta: “Ja mediķiem vakcinācijas process nav nekas jauns, mums kultūras centrā tas ir kas pavisam jauns un nebijis. Kā jau zināms, šajā epidemioloģiskajā situācijā visā valstī kultūras pasākumi nenotiek, tādēļ mēs varam palīdzēt mediķiem, atvēlot savas telpas vakcinācijas procesa nodrošināšanai. Mēs labprāt sniedzam palīdzību, iekārtojot telpas un sniedzot visu nepieciešamo atbalstu. Pielāgojot telpas, pārsvarā varējām iztikt ar saviem līdzekļiem, taču bija nepieciešama arī citu pašvaldības iestāžu palīdzība. Piemēram, vakcinācijas centrā nedrīkst lietot ar audumu apvilktus krēslus, lai varētu nodrošināt dezinfekciju, tādēļ aizņēmāmies tos no Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas.”

Kā jau minēts, vakcinācijas centra darbības nodrošināšanā iesaistīti zemessargi, kuriem tas arī ir jaunums. Taču visas iesaistītās puses darbojas saskaņoti un vēlas panākt maksimāli labāko rezultātu.

“Problēmas un kļūdas pirmajās dienās ir pašsaprotamas, jo nevienai no pusēm līdz šim nav bijusi šādas sadarbības pieredze,”

uzsver Liene Melbārde.

Citi ierodas bez uzaicinājuma, tikmēr daudzi nevar vai negrib vakcinēties

Vidzemes slimnīcas pārstāve kā vienu no problēmām izcēla to, ka cilvēki ierodas uz vakcināciju bez uzaicinājuma. Ja pacients atbilst prioritārās grupas kritērijiem, viņam tiek lūgts atstāt savu telefona numuru un piedāvāts sazināties gadījumā, ja kāds nav ieradies uz plānoto vakcināciju, lai saņemtu vakcīnu jau tās pašas dienas pēcpusdienā.

Mediķe skaidro, ka nav iespējams vakcinēt tos, kuri ieradušies bez uzaicinājuma, jo katru dienu tiek pasūtīts noteikts vakcīnu skaits. Centrā nav krājumā lieku vakcīnu, kuras varētu izmantot neparedzētos gadījumos. Tāpat pacientu plūsmu nosaka epidemioloģiskās drošības pasākumi. Tā kā kultūras centrā nav piespiedu ventilācijas sistēmas, reizi divās stundās vakcinācijas process tiek pārtraukts uz 15 minūtēm, lai varētu izvēdināt telpas, veiktu virsmu dezinfekciju un dotu iespēju darbiniekiem nedaudz atpūsties. Līdz ar to nav iespējams apkalpot vairāk pacientu, nekā tas ir paredzēts grafikā.

Kā vēl vienu problēmu vakcinācijas centra vadītāja minēja E-veselības lēno darbību. Taču tam nevajadzētu ietekmēt pacientu plūsmu, jo dati par vakcināciju ir jāievada E-veselības sistēmā 48 stundu laikā pēc vakcīnas saņemšanas.

Liene Melbārde stāsta, ka Vidzemes slimnīcas rīcībā bija dati no Nacionālā veselības dienesta par 560 vakcinējamajiem, tādēļ pirms 3.aprīļa tika pasūtīts šāds vakcīnu skaits. Taču, sazinoties ar cilvēkiem, daudzi no vakcinējamo saraksta atkrita. Daļai no cilvēkiem nebija laikus sagādājuši ārsta nosūtījumu, ko svētku dienās nebija iespējams steidzami saņemt. Daļa pacientu norādīja, ka vēlas vakcinēties pie sava ģimenes ārsta, daļa cilvēku vēlas vai nevēlas vakcinēties ar kādu konkrētu vakcīnu, vēl dažiem ir hronisku slimību saasinājumi, kad nav vēlams veikt vakcināciju, kāds ir izbraucis no Valmieras, tādēļ nevar ierasties.

Vidzemes slimnīcas pārstāve uzsvēra, ka vakcinācija ir brīvprātīga, tādēļ cilvēkiem ir brīva izvēle, kad ierasties uz vakcināciju un kādu vakcīnu izvēlēties. Viņa aicināja visus neskaidros jautājumus uzdot ģimenes ārstiem, lai varētu izdarīt apzinātu izvēli.

Jaudas pietiks arī lielākam vakcīnu apjomam

Pirmajā dienā masu vakcinācijas centrā Valmierā strādāja divas medicīnas personāla brigādes, no plkst. 9:00 līdz 17:00 izvakcinējot 180 cilvēkus. Plānots, ka vajadzības gadījumā vakcinācijas centra maksimālā kapacitāte būs līdz 500 iedzīvotāju vakcināciju dienā, līdz 3000 iedzīvotāju nedēļā. Vidzemes slimnīcas pārstāve gan uzsvēra, ka šādu jaudu būtu iespējams nodrošināt īslaicīgi, iesaistot četras brigādes un strādājot no plkst. 7:00 līdz 23:00. Taču ilgtermiņā tas nebūtu iespējams. Par laimi, Valmierā ir liela atsaucība no ģimenes ārstiem, darbu turpina arī divi vakcinācijas kabineti, tādēļ, apvienojot visu mediķu spēkus, varētu uzturēt augstu vakcinācijas tempu, kad Latvija saņems solītās liela apjoma vakcīnu piegādes.

Liene Melbārde atklāja, ka konkursā uz vakcinācijas centra darbinieku vakancēm atsaucība bijusi liela, tādēļ viņa ir pārliecināta, ka varēs piesaistīt pietiekami daudz darbinieku, lai nodrošinātu papildspēkus vakcinācijas procesa nodrošināšanai Valmierā.

Vakcinācijas centrs turpina darbu no 6. līdz 8.aprīlim

Daļa no lielajiem vakcinācijas centriem, tajā skaitā arī Valmierā, turpinās darbu no 6. līdz 8. aprīlim, lai varētu nodrošināt iespēju vakcinēties tiem iedzīvotājiem, kuri saņēma uzaicinājumu, bet nevarēja Lieldienu brīvdienu plānu dēļ ierasties vai nebija vajadzīgā ārsta nosūtījuma un turpinātu prioritāro iedzīvotāju grupu vakcināciju.

Valmieras masu vakcinācijas centra darba laiks atkarīgs no vakcīnu pieejamības un vakcinējamo personu skaita.

Atver jaunas prioritārās grupas

Liela mēroga centros vakcīnu pret Covid-19 pagaidām var saņemt seniori vecumā virs 70 gadiem, iedzīvotāji ar hroniskām saslimšanām, personas, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā ar hroniski slimiem bērniem un bērniem ar imūnsupresiju, kā arī no 4.aprīļa atvērta jauna prioritārā grupa – iedzīvotāji vecumā no 60 līdz 70 gadiem, kas pakāpeniski tiek uzrunāti un aicināti vakcinēties. Savukārt no 12.aprīļa plānots atvērt nākamo prioritāro grupu – pedagogi.

Uz vakcināciju masu vakcinācijas centrā ierodas tikai manavakcina.lv vai pa tālruni 8989, vai pie ģimenes ārstiem pieteikušies iedzīvotāji, kuri saņēmuši uzaicinājumu īsziņas, e-pasta vai reģistratora zvana veidā un ir vienojušies par vakcinācijas datumu un laiku.

Iedzīvotāji, kuri joprojām nav reģistrējušies vakcinācijai, tai var pieteikties:

  • Manavakcina.lv (autorizējoties Latvija.lv);
  • zvanot pa tālruni 8989;
  • pie saviem ģimenes ārstiem;
  • ja ģimenes ārsts nav pieteicies vakcinācijai, Vidzemes slimnīcas un Valmieras Veselības centra vakcinācijas kabinetos.

Aktuālais jautājums

Vai Jūs šķirojat bioloģiskos atkritumus

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā apkopēju (1 likme – 40 stundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • uzturēt un rūpēties par Iestādes koplietošanas telpu tīrību un kārtību, saskaņā ar higiēnas prasībām un telpu uzkopšanas plānu; • kopt telpaugus koplietošanas telpās; un ja Tev ir: • vismaz pamata izglītība; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: pozitīva un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu 740,00 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu: spriditis@valmiera.edu.lv ar norādi “Apkopēja vakance” līdz 2025.gada 26.septembrim plkst.17:00. Tālrunis papildu informācijai: 64231434. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-09-26 Kontaktpersona: spriditis@valmiera.edu.lv 64231434

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai uz nenoteiktu laiku: uzkopšanas dienesta darbinieku/-ci Mēs sagaidām: Augstu atbildības izjūtu un precizitāti darbā; Spēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; Labas latviešu valodas zināšanas; Pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Tavi pienākumi: Nodrošināt tīrību un kārtību viesnīcas numuros, manēžā un koplietošanas telpās; Veikt uzkopšanas darbus viesnīcas numuros pēc viesu aizbraukšanas; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu. Mēs piedāvājam: Darbu draudzīgā un profesionālā kolēģu komandā; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Atalgojums: stundas tarifa likme – 5.50 €/h (pārbaudes laikā 4,80 €/h), svētku dienās atalgojums atbilstoši Darba likumam; apmācības darbu uzsākot; Summēto darba laiku, darbu maiņās (5:30-14:00; 12:30-21:00); Dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; Veselības apdrošināšanu pēc 6 nostrādātiem mēnešiem; Darba vieta: “Jāņa Daliņa sporta komplekss”, J.Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras novads. CV lūdzu sūtīt uz e-pastu – solvita.einberga@valmierasoc.lv , sīkāka informācija pa tālr.27079858 Informācija par Jāņa Daliņa sporta kompleksu: www.janadalinastadions.lv Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Pārzinis SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”, reģistrācijas Nr. 54103025871, adrese: Čempionu iela 2, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: VIESNĪCAS ISTABENIS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-09-30 Darba sākšanas datums: 2025-09-16 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā pamatizglītība

SIA “Padtex Insulation” aicina savā komandā NOLIKTAVAS DARBINIEKU! Mēs meklējam atbildīgu un enerģisku noliktavas darbinieku, kurš piedalīsies noliktavas darbu organizēšanu dinamiskā un augošā uzņēmumā. Ja esi gatavs izaicinājumiem un vēlies pievienoties stabilai un profesionālai komandai, tad šī ir TAVA iespēja! Tava darba apraksts: ikdienas noliktavas darbu organizēšana un uzraudzība; preču saņemšana un pārbaude pēc pavaddokumentiem; preču izvietošana un uzglabāšana atbilstoši noliktavas kārtībai un noteikumiem; materiālu uzskaite un kontrole; preču komplektēšana un sagatavošana izsniegšanai vai nosūtīšanai; noliktavu uzturēšana kārtībā. Prasības kandidātam: iepriekšēja pieredze darbā noliktavā vai loģistikā tiks uzskatīta par priekšrocību; vēlama derīga autoiekrāvēja un B kategorijas vadītāja apliecība; labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office); spēja strādāt kā individuāli, tā arī komandā; laba fiziskā forma; precizitāte, atbildība un augsta darba disciplīna; spēja mācīties un pielāgoties mainīgiem darba apstākļiem. Ko piedāvājam: konkurētspējīgu atalgojumu pārbaudes laikā 1400 EUR pirms nodokļu nomaksas; darba laiku no pirmdienas līdz piektdienai no 8.00 līdz 17.00; apmācības no pieredzējuša vadītāja; sociālās garantijas un veselības apdrošināšanu. Ja esi gatavs pievienoties mūsu komandai, PIESAKIES, sūtot savu pieteikumu (CV un motivācijas vēstuli) ar norādi "Noliktavas darbinieks", e-pastā alise.zvirbule@padtex.lv. Papildus informācija pa tālruni 22418808! Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat personas datu apstrādei konkrētajā atlases procesā. Pārzinis: SIA “Padtex Insulation”, reģ. nr. LV44103028772 Profesija: NOLIKTAVAS DARBINIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 27, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-10-03 Darba sākšanas datums: 2025-10-13 Kontaktpersona: Alise Zvirbule Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri