Valmieras Ziņas

Reportāža: Valmierā sāk darbu masu vakcinācijas centrs

Lasīšanas laiks: 7 min

Jau ziņots, ka sestdien, 3.aprīlī, Latvijā sāka darbu pirmie masu vakcinācijas centri. Viens no šiem centriem izveidots Valmieras Kultūras centra telpās. Portāls “Valmieras Ziņas” bija klāt centra darbības uzsākšanas brīdī pulksten 9:00 un sagaidīja pirmos vakcinējamos.

Jau sen gaidīju vakcīnu!

Ieejot caur galvenajām durvīm kultūras centra vestibilā, apmeklētājus sagaida zemessargu postenis, kur vakcinējamajiem tiek izmērīta ķermeņa temperatūra, kā arī jāuzrāda personas dokumenti. Pēc tam pacienti dodas uz reģistrēšanos, kam seko pirmsvakcinācijas pārbaude, tad notiek vakcinācija un pēcvakcinācijas uzgaidīšana.

Uz vakcināciju var ierasties tikai pēc uzaicinājuma, kā arī noteiktā laikā, kas tiek paziņots katram individuāli pa telefonu. Taču jau pirmajā vakcinācijas stundā šajā ziņā radās sarežģījumi, jo kāda kundze bija pārpratusi radio dzirdēto informāciju un bija ieradusies bez ielūguma domādama, ka, izstāvot “dzīvo” rindu, tiks pie potes. Lai gan viņa atbilda prioritārajai grupai 70+, taču darbiniekiem nācās skaidrot, ka vakcinācija tiek veikta tikai pēc uzaicinājuma saņemšanas.

Pirmais vakcinētais sestdienas rītā, valmierietis Artis Jēkabsons atzina, ka vienmēr ir bijis vakcināciju piekritējs un viņš netic nekādām sazvērestības teorijām. “Es nekādā gadījumā nevakcinētos ar “Sputnik”, pat ja man piemaksātu. Taču visām Rietumvalstu vakcīnām es uzticos. Man nav starpības, kura no tām man tiks.

Jo ātrāk mēs visi izvakcinēsimies, jo ātrāk mēs tiksim vaļā no šī draņķa!”

Pēc vakcīnas saņemšanas cilvēki tiek aicināti pasēdēt un uzgaidīt 15 minūtes turpat vakcināciju zālē, lai pārliecinātos, ka viņiem nav spēcīgas alerģiskas reakcijas, kas var radīt veselības traucējumus. Artis Jēkabsons atzina, ka iepriekš saņemtās potes bijušas sāpīgākas, nekā Covid-19 vakcīna. Šo viņš gandrīz nav jutis. Pasēdējis vien piecas minūtes, viņš jūtas labi un nolemj doties savās gaitās.

Par to, ka vakcinēties vajag, ir pārliecināts arī valmierietis Andris. “Es jau sen gaidījumi iespēju vakcinēties. Manā vecumā un ar tām slimībām, kas man ir, citu variantu nav. Kā esmu dzirdējis, pēc Covid-19 izslimošanas ir dažādas smagas komplikācijas un ir ļoti grūti atkopties.”

Andris iepriekš nav noskaidrojis, kura ražotāja vakcīna tiks piedāvāta. Par to viņš uzzinājis tieši pirms potes. Lai gan par “Astra Zeneca” vakcīnu ir pretrunīga informācija, tomēr no potes nav atteicies, jo nevēlas ilgāk gaidīt, kad iegūs aizsardzību pret vīrusu.

“Ja es ilgāk gaidīšu, pa to laiku varu saķert vīrusu. Tādēļ labāk ātrāk sapotēties.”

Andris pastāstīja, ka pēdējā gada laikā bijis ļoti piesardzīgs, lai izsargātos no vīrusa, tādēļ pārsvarā pavada laiku mājās un ne ar vienu nekonstatējas. Viņš kopā ar domubiedriem muzicē klasiskā roka grupā, taču pēdējais mēģinājums klātienē noticis aizvadītajā vasarā. Vakcinēšanās dod cerību, ka drīzumā grupa atkal varēs tikties un muzicēt.

Sadarbojas mediķi, kultūras nozares ļaudis un zemessargi

Vidzemes slimnīcas ambulatorās daļas vadītāja Liene Melbārde atzina, ka pats vakcinācijas process mediķiem nav jauns, jo slimnīcā tas notiek jau kopš pērnā gada decembra. Taču galvenais izaicinājums bijis, kā organizēt pacientu plūsmu telpās ārpus medicīnas iestādes. Pirmajās vakcinācijas dienās tiks apzināts, kā veidot precīzu laika intervālu starp pacientiem un citas nianses.

Vakcinācijas centra izveidē mediķiem bijusi lieliska sadarbība ar pašvaldību, kura atvēlējusi kultūras centra telpas un sniegusi visu nepieciešamo atbalstu. Valmieras Kultūras centra speciāliste Līga Kokorēviča stāsta: “Ja mediķiem vakcinācijas process nav nekas jauns, mums kultūras centrā tas ir kas pavisam jauns un nebijis. Kā jau zināms, šajā epidemioloģiskajā situācijā visā valstī kultūras pasākumi nenotiek, tādēļ mēs varam palīdzēt mediķiem, atvēlot savas telpas vakcinācijas procesa nodrošināšanai. Mēs labprāt sniedzam palīdzību, iekārtojot telpas un sniedzot visu nepieciešamo atbalstu. Pielāgojot telpas, pārsvarā varējām iztikt ar saviem līdzekļiem, taču bija nepieciešama arī citu pašvaldības iestāžu palīdzība. Piemēram, vakcinācijas centrā nedrīkst lietot ar audumu apvilktus krēslus, lai varētu nodrošināt dezinfekciju, tādēļ aizņēmāmies tos no Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas.”

Kā jau minēts, vakcinācijas centra darbības nodrošināšanā iesaistīti zemessargi, kuriem tas arī ir jaunums. Taču visas iesaistītās puses darbojas saskaņoti un vēlas panākt maksimāli labāko rezultātu.

“Problēmas un kļūdas pirmajās dienās ir pašsaprotamas, jo nevienai no pusēm līdz šim nav bijusi šādas sadarbības pieredze,”

uzsver Liene Melbārde.

Citi ierodas bez uzaicinājuma, tikmēr daudzi nevar vai negrib vakcinēties

Vidzemes slimnīcas pārstāve kā vienu no problēmām izcēla to, ka cilvēki ierodas uz vakcināciju bez uzaicinājuma. Ja pacients atbilst prioritārās grupas kritērijiem, viņam tiek lūgts atstāt savu telefona numuru un piedāvāts sazināties gadījumā, ja kāds nav ieradies uz plānoto vakcināciju, lai saņemtu vakcīnu jau tās pašas dienas pēcpusdienā.

Mediķe skaidro, ka nav iespējams vakcinēt tos, kuri ieradušies bez uzaicinājuma, jo katru dienu tiek pasūtīts noteikts vakcīnu skaits. Centrā nav krājumā lieku vakcīnu, kuras varētu izmantot neparedzētos gadījumos. Tāpat pacientu plūsmu nosaka epidemioloģiskās drošības pasākumi. Tā kā kultūras centrā nav piespiedu ventilācijas sistēmas, reizi divās stundās vakcinācijas process tiek pārtraukts uz 15 minūtēm, lai varētu izvēdināt telpas, veiktu virsmu dezinfekciju un dotu iespēju darbiniekiem nedaudz atpūsties. Līdz ar to nav iespējams apkalpot vairāk pacientu, nekā tas ir paredzēts grafikā.

Kā vēl vienu problēmu vakcinācijas centra vadītāja minēja E-veselības lēno darbību. Taču tam nevajadzētu ietekmēt pacientu plūsmu, jo dati par vakcināciju ir jāievada E-veselības sistēmā 48 stundu laikā pēc vakcīnas saņemšanas.

Liene Melbārde stāsta, ka Vidzemes slimnīcas rīcībā bija dati no Nacionālā veselības dienesta par 560 vakcinējamajiem, tādēļ pirms 3.aprīļa tika pasūtīts šāds vakcīnu skaits. Taču, sazinoties ar cilvēkiem, daudzi no vakcinējamo saraksta atkrita. Daļai no cilvēkiem nebija laikus sagādājuši ārsta nosūtījumu, ko svētku dienās nebija iespējams steidzami saņemt. Daļa pacientu norādīja, ka vēlas vakcinēties pie sava ģimenes ārsta, daļa cilvēku vēlas vai nevēlas vakcinēties ar kādu konkrētu vakcīnu, vēl dažiem ir hronisku slimību saasinājumi, kad nav vēlams veikt vakcināciju, kāds ir izbraucis no Valmieras, tādēļ nevar ierasties.

Vidzemes slimnīcas pārstāve uzsvēra, ka vakcinācija ir brīvprātīga, tādēļ cilvēkiem ir brīva izvēle, kad ierasties uz vakcināciju un kādu vakcīnu izvēlēties. Viņa aicināja visus neskaidros jautājumus uzdot ģimenes ārstiem, lai varētu izdarīt apzinātu izvēli.

Jaudas pietiks arī lielākam vakcīnu apjomam

Pirmajā dienā masu vakcinācijas centrā Valmierā strādāja divas medicīnas personāla brigādes, no plkst. 9:00 līdz 17:00 izvakcinējot 180 cilvēkus. Plānots, ka vajadzības gadījumā vakcinācijas centra maksimālā kapacitāte būs līdz 500 iedzīvotāju vakcināciju dienā, līdz 3000 iedzīvotāju nedēļā. Vidzemes slimnīcas pārstāve gan uzsvēra, ka šādu jaudu būtu iespējams nodrošināt īslaicīgi, iesaistot četras brigādes un strādājot no plkst. 7:00 līdz 23:00. Taču ilgtermiņā tas nebūtu iespējams. Par laimi, Valmierā ir liela atsaucība no ģimenes ārstiem, darbu turpina arī divi vakcinācijas kabineti, tādēļ, apvienojot visu mediķu spēkus, varētu uzturēt augstu vakcinācijas tempu, kad Latvija saņems solītās liela apjoma vakcīnu piegādes.

Liene Melbārde atklāja, ka konkursā uz vakcinācijas centra darbinieku vakancēm atsaucība bijusi liela, tādēļ viņa ir pārliecināta, ka varēs piesaistīt pietiekami daudz darbinieku, lai nodrošinātu papildspēkus vakcinācijas procesa nodrošināšanai Valmierā.

Vakcinācijas centrs turpina darbu no 6. līdz 8.aprīlim

Daļa no lielajiem vakcinācijas centriem, tajā skaitā arī Valmierā, turpinās darbu no 6. līdz 8. aprīlim, lai varētu nodrošināt iespēju vakcinēties tiem iedzīvotājiem, kuri saņēma uzaicinājumu, bet nevarēja Lieldienu brīvdienu plānu dēļ ierasties vai nebija vajadzīgā ārsta nosūtījuma un turpinātu prioritāro iedzīvotāju grupu vakcināciju.

Valmieras masu vakcinācijas centra darba laiks atkarīgs no vakcīnu pieejamības un vakcinējamo personu skaita.

Atver jaunas prioritārās grupas

Liela mēroga centros vakcīnu pret Covid-19 pagaidām var saņemt seniori vecumā virs 70 gadiem, iedzīvotāji ar hroniskām saslimšanām, personas, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā ar hroniski slimiem bērniem un bērniem ar imūnsupresiju, kā arī no 4.aprīļa atvērta jauna prioritārā grupa – iedzīvotāji vecumā no 60 līdz 70 gadiem, kas pakāpeniski tiek uzrunāti un aicināti vakcinēties. Savukārt no 12.aprīļa plānots atvērt nākamo prioritāro grupu – pedagogi.

Uz vakcināciju masu vakcinācijas centrā ierodas tikai manavakcina.lv vai pa tālruni 8989, vai pie ģimenes ārstiem pieteikušies iedzīvotāji, kuri saņēmuši uzaicinājumu īsziņas, e-pasta vai reģistratora zvana veidā un ir vienojušies par vakcinācijas datumu un laiku.

Iedzīvotāji, kuri joprojām nav reģistrējušies vakcinācijai, tai var pieteikties:

  • Manavakcina.lv (autorizējoties Latvija.lv);
  • zvanot pa tālruni 8989;
  • pie saviem ģimenes ārstiem;
  • ja ģimenes ārsts nav pieteicies vakcinācijai, Vidzemes slimnīcas un Valmieras Veselības centra vakcinācijas kabinetos.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat autovadītāju braukšanas kultūru Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Vairāk par mums uzzināsi šeit: https://www.vid.gov.lv VALSTS IEŅĒMUMU DIENESTS (reģ.Nr.90000069281) izsludina konkursu uz Nodokļu un muitas policijas pārvaldes Izmeklēšanas reģionālās daļas Vidzemes izmeklēšanas nodaļas vecākā izmeklētāja ierēdņa amatu (vakance uz nenoteiktu laiku) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes (turpmāk – Pārvalde) kompetencē ir Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) pamatdarbības un atbalsta funkcijas īstenošana noziedzīgu nodarījumu atklāšanā un novēršanā valsts ieņēmumu un muitas lietu jomā. Ja Tev ir: akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība; pieredze noziedzīgo nodarījumu atklāšanas un novēršanas jomā ne mazāka kā divi gadi; zināšanas noziedzīgo nodarījumu atklāšanas un novēršanas jomas tiesību aktos; izpratne par nodokļu un muitas darbības jomu; labas komunikācijas un sadarbības prasmes; prasme strādāt paaugstinātas intensitātes apstākļos ar liela apjoma un daudzveidīgu informāciju, prasme to analizēt; atbilstība likuma “Par Valsts ieņēmumu dienestu” 17.panta pirmās daļas un Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām, kā arī pēdējo trīs gadu laikā neesi pārcelts (ar pamatojumu, lai nodrošinātu sabiedrības uzticību civildienestam) citā amatā; nevainojama reputācija. Ja vēlies ieguldīt savas zināšanas un prasmes interesantā un dinamiskā darbā un: veikt izmeklēšanu kriminālprocesos par noziedzīgiem nodarījumiem valsts ieņēmumu un muitas lietu jomā; izskatīt iesniegtās ziņas, kuras norāda uz iespējami noziedzīga nodarījumu izdarīšanu, un uzsākt kriminālprocesu, tiklīdz konstatēts likumā noteiktais iemesls un pamats, vai atteikt uzsākt kriminālprocesu; pirmstiesas kriminālprocesā izmeklēt noziedzīgus nodarījumus (t.sk. īpaši sarežģītās un liela apjoma lietās; nodrošināt tiesas, prokurora un citu kompetento iestāžu un amatpersonu procesuālo uzdevumu un norādījumu izpildi. Pievienojies mūsu kolektīvam, jo mēs piedāvājam: mēnešalgu no 1195 līdz 1811 EUR (bruto); personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu; iespēju piedalīties dažādās apmācību programmās; sociālās garantijas; veselības apdrošināšanas polisi; elastīgu darba laiku; papildatvaļinājuma dienas atbilstoši darba rezultātiem. Priekšrocības pretendentiem ar: akadēmisko vai otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību tiesību zinātnē, ekonomikā vai komerczinībās un administrēšanā (finansēs, banku lietās un apdrošināšanā, grāmatvedībā un nodokļos). Ierēdņa dienesta vieta: Mūrmuižas iela 5, Valmiera Pieteikuma vēstuli, dzīvesgaitas aprakstu (Curriculum Vitae (CV)), izglītību apliecinoša dokumenta kopiju 10 dienu laikā no šī sludinājuma publicēšanas dienas Nodarbinātības valsts aģentūras vakanču portālā lūdzam nosūtīt Valsts ieņēmumu dienestam, Talejas ielā 1, Rīgā, LV-1978, vai uz e-pasta adresi VID.konkursi@vid.gov.lv ar norādi “Konkurss uz NMPP_IRD_VIN_VI_Vards_Uzvards”. Pretendentiem, kuri izglītību ir ieguvuši ārvalstīs, lūdzam pievienot dokumentu par tās akadēmisko atzīšanu Latvijā. Sazināsimies ar tiem pretendentiem, kuri tiks izvirzīti personāla atlases otrajai kārtai. Piesakot savu kandidatūru vakantajam ierēdņa amatam, pretendents apliecina, ka atbilst likuma “Par Valsts ieņēmumu dienestu” 17.panta pirmās daļas un Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām. Pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši normatīvajiem aktiem nodarbinātības jomā. Personas datu apstrādes pārzinis ir VID Talejas ielā 1, Rīgā, LV-1978, tālr.+371 67122630. Papildu informāciju par personas datu apstrādi VID var iegūt tīmekļa vietnē Privātuma politika. Ja Tev ir neskaidrības par konkursu, zvani uz tālruņa numuru +371 67122630 vai uzdod savu jautājumu, rakstot uz e-pasta adresi VID.konkursi@vid.gov.lv ar norādi “Jautājums par konkursu”.  Profesija: IZMEKLĒTĀJS (VALSTS IEŅĒMUMU UN MUITAS JOMĀ) Darba vietas adrese: LATVIJA, Mūrmuižas iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-12 Kontaktpersona: e-pasts: vid.konkursi@vid.gov.lv; tālr.: 67122630

Vairāk par mums uzzināsi šeit: https://www.vid.gov.lv VALSTS IEŅĒMUMU DIENESTS (reģ. Nr. 90000069281) izsludina konkursu uz Nodokļu nomaksas veicināšanas pārvaldes Pirmās juridisko personu parādu atgūšanas daļas Pirmās nodaļas galvenā jurista ierēdņa amatu (vakance uz nenoteiktu laiku) Ar iespēju strādāt: Rīgā, Valmierā, Balvos, Bauskā vai Saldū Nodokļu nomaksas veicināšanas pārvaldes kompetencē ir Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) pamatdarbības un atbalsta funkcijas īstenošana labprātīgas nodokļu, nodevu, citu valsts noteikto obligāto maksājumu un tieši piemērojamos Eiropas Savienības normatīvajos aktos par muitas lietām noteikto maksājumu saistību izpildes, aprēķināšanas un maksāšanas pareizības kontroles, atbalsta un nodokļu parādu piedziņas jomā. Ja Tev ir: akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība tiesību zinātnē; zināšanas nodokļu normatīvajos aktos; prasme vienlaikus strādāt ar liela apjoma dažāda veida informāciju, pieņemt atbilstošus lēmumus; labas prasmes darbā ar MS Outlook, Word, Excel; atbilstība likuma “Par Valsts ieņēmumu dienestu” 17.panta pirmās daļas un Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; nevainojama reputācija. Ja vēlies ieguldīt savas zināšanas un prasmes interesantā un dinamiskā vidē un: izskatīt iesniegumus un sagatavot lēmumu projektus par nodokļu maksāšanas termiņa pagarināšanu, kavēto nodokļu maksājumu labprātīgu izpildi un kontrolēt to izpildi; sagatavot lēmumu projektus par nodrošinājuma līdzekļu piemērošanu; kontrolēt nodokļu nomaksas termiņu ievērošanu un veikt darbu ar nodokļu maksātājiem par labprātīgu parādu samaksu līdz bezstrīda piedziņas uzsākšanai; veikt nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu bezstrīda piedziņu (t.sk. sarežģītās lietās) no iekšzemes un citu valstu nodokļu maksātājiem valsts vai Eiropas Savienības budžetam; izskatīt iesniegumus/jautājumus, apkopot informāciju un sagatavot atbilžu projektus (t.sk. sarežģītos jautājumos) nodokļu maksātājiem, iestādēm un organizācijām pēc pieprasījuma. Pievienojies mūsu kolektīvam, jo mēs piedāvājam: Stabilu atalgojumu, mēnešalga no 1000 līdz 1160 EUR (bruto). Tev būs sociālās garantijas. Apdrošināšanas polisi. Brīvas papildus dienas (papildatvaļinājuma dienas). Iespēju strādāt daļēji attālināti. Labas izaugsmes iespējas. Ieguldīt savas zināšanas un prasmes. Tavs darbs būs novērtēts no kolēģu un vadības puses. Ātri apgūt darba pienākumus. Teicamu kolektīvu. Elastīgu un ērtu darba laiku. Ierēdņa dienesta vieta: Beātes iela 49, Valmiera; Brīvības iela 81, Balvi; Talejas iela 1, Rīga; Pasta iela 11, Bauska; Striķu iela 16, Saldus. Pieteikuma vēstuli, dzīvesgaitas aprakstu (Curriculum Vitae (CV)), izglītību apliecinoša dokumenta kopiju 20 dienu laikā no šī sludinājuma publicēšanas Nodarbinātības valsts aģentūras vakanču portālā lūdzam nosūtīt Valsts ieņēmumu dienestam, Talejas ielā 1, Rīgā, LV-1978, vai uz e-pasta adresi VID.konkursi@vid.gov.lv ar norādi “Konkurss uz NNVP_1JPPAD_1N_GJ_Rīga_Vards_Uzvards vai NNVP_1JPPAD_1N_GJ_Balvi_Vards_Uzvards vai NNVP_1JPPAD_1N_GJ_Valmiera_Vards_Uzvards, vai NNVP_1JPPAD_1N_GJ_Bauska_Vards_Uzvards, vai NNVP_1JPPAD_1N_GJ_Saldus_Vards_Uzvards. Pretendentiem, kuri izglītību ir ieguvuši ārvalstīs, lūdzam pievienot dokumentu par tās akadēmisko atzīšanu Latvijā. Sazināsimies ar tiem pretendentiem, kuri tiks izvirzīti personāla atlases otrajai kārtai. Piesakot savu kandidatūru vakantajam ierēdņa amatam, pretendents apliecina, ka atbilst likuma “Par Valsts ieņēmumu dienestu” 17.panta pirmās daļas un Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām. Pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši normatīvajiem aktiem nodarbinātības jomā. Personas datu apstrādes pārzinis ir VID Talejas ielā 1, Rīgā, LV-1978, tālr.+ 371 67122633. Papildu informāciju par personas datu apstrādi VID var iegūt tīmekļa vietnē Privātuma politika. Jautājumos par amata pienākumiem zvani uz tālruņa numuru +371 67121701. Ja Tev ir neskaidrības par konkursu, zvani uz tālruņa numuru +371 67122633 vai uzdod savu jautājumu, rakstot uz e-pasta adresi VID.konkursi@vid.gov.lv ar norādi “Jautājums par konkursu”. Profesija: JURISKONSULTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 49, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Jurisprudence / Tieslietas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-21 Kontaktpersona: Tālrunis: 67122633 E-pasts: vid.konkursi@vid.gov.lv

Mūsu partneri