Valmieras Ziņas

Reportāža: Valmiera ievēl jauno Saeimu

Šodien no plkst.7 līdz 20 Latvijā notiek 13.Saeimas vēlēšanas. Valmierā atvērti septiņi vēlēšanu iecirkņi.

910. VALMIERAS KULTŪRAS CENTRS Rīgas iela 10
911. SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS” Semināra iela 2A
912. PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS IESTĀDE “KĀRLIENA” Rūpniecības iela 16A
913. VALMIERAS SKOLU DIENESTA VIESNĪCA Ausekļa iela 25C
914. VALMIERAS 5. VIDUSSKOLA Raiņa iela 3
915. VALMIERAS 2. VIDUSSKOLA Raiņa iela 11
916. VALMIERAS PĀRGAUJAS SĀKUMSKOLA Meža iela 12A

Visu vēlēšanu iecirkņu sarakstu var aplūkot Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā.

“Valmieras Ziņas” viesojās trijos no iecirkņiem. Pārgaujas sākumskolā no rīta puses bija izveidojusies rinda, taču tā visai ātri virzījās uz priekšu. Vēlētājiem nebija jāgaida ilgāk par 5 minūtēm. Taču daži balsotāji, ieraugot rindu, devās prom, lai atgrieztos vēlāk vai dotos uz citu iecirkni, kur nav tika daudz apmeklētāju.

Iecirkņa darbinieki  lielo aktivitāti Pārgaujas sākumskolā skaidroja ar to, ka šogad nedarbojas iecirknis blakus – Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā. Daudzi balsotāji nezina, ka tas ir pārcelts uz pirmsskolas izglītības iestādi “Kārliena”. Darbinieki arī pastāstīja, ka vēlēšanas iecirknī norit mierīgi, bez starpgadījumiem. Kā novērojām, kādam vīrietim gan neizdevās nobalsot, jo viņa pasei bija beidzies derīguma termiņš. Pie iecirkņa darbojās arī vairāki socioloģisko pētījumu veicēji, kuri aicināja vēlētājus aizpildīt anonīmas anketas par izdarīto izvēli vēlēšanās.

Arī Valmieras Kultūras centrā, pilsētas lielākajā iecirknī, kā ierasts bija daudz vēlētāji. Iecirkņa vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Vija Kuģe pastāstīja, ka cilvēku plūsma ir pastāvīga kopš iecirkņa atklāšanas. Kā novērojām, starp balsotājiem ir gan jaunieši, gan pusmūža cilvēki, gan arī pensionāri. Arī Kultūras centrā pie ieejas darbojās sabiedriskās domas aptauju veicēji.

Valmieras 5.vidusskola bija vienīgais dežurējošais iecirknis, kurā varēja nodot balsis glabāšanā pirms vēlēšanu dienas. Šādu iespēju bija izmantojuši 783 vēlētāji. Arī šodien lielā vēlēšanu urna pildījās visai raiti. Uzturoties iecirknī, gandrīz visu laiku ieradās jauni apmeklētāji. Šeit sastapām kolēģi žurnālistu no Igaunijas sabiedriskās televīzijas, kurš veido reportāžu par vēlēšanām Latvijā.

Pēc Centrālās vēlēšanu komisijas datiem, Valmierā sestdien līdz plkst. 12 bija nobalsojuši 5021 vēlētājs jeb  26,82%. Ieskaitot glabāšanā nodotās balsis – 5804 jeb 31% balsstiesīgo.

Kopumā Latvijā 13.Saeimas vēlēšanās līdz plkst.12, ņemot vērā arī tos iedzīvotājus, kuri balsi nodeva glabāšanā iepriekšējās dienās, Latvijā nobalsojuši 335,8 tūkstoši vēlētāju jeb 21,69% balsstiesīgo iedzīvotāju. Tostarp sestdien no plkst.7 līdz 12 nobalsojuši 302 tūkstoši vēlētāju jeb 19,51% balsstiesīgo iedzīvotāju.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pastnieks/-ce automobiļa vadītājs/-a (0.8 slodze) Darbavieta: Strenču pasta nodaļa, Pulkveža Zemitāna iela 5, Strenči, LV-4730 Darba pienākumi: • kvalitatīva preses izdevumu un sūtījumu piegāde klientiem; • preses izdevumu abonementu un dažādu maksājumu noformēšana; • pensiju piegāde; • sadarbības partneru preču tirdzniecība; • klientu informēšana par "Latvijas Pasta" pakalpojumiem. Prasības kandidātiem: • valsts valodas zināšanas atbilstoši vidējā līmeņa B (1) pakāpei; • vēlme un spēja veidot pozitīvu komunikāciju ar klientiem; • atbildības sajūta un nopietna attieksme pret darba pienākumu izpildi; • laba teritorijas pārziņa; • B kategorijas autovadītāja apliecība un personīgais auto.  Piedāvājam: • stabilu atalgojumu no 348.00 EUR (Bruto) par 0.8 slodzi; • papildus mainīgo algas daļu; • degvielas kompensāciju; • auto amortizācijas kompensāciju; • pieredzējušu kolēģu un vadības atbalstu; • darba laiku no 07:30-14:20.   Papildu informācija:  CV ar norādi Pastnieks automobiļa vadītājs/- a Strenču pasta nodaļā sūtīt AS "Latvijas Pasta" Personāla vadības departamentam pa pastu vai e-pastu. Adrese: Ziemeļu iela 10, Lidosta Rīga, Mārupes novads, LV-1000; e-pasts: cv@pasts.lv; tālrunis informācijai: 22039507, 67608493 Profesija: AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Pulkveža Zemitāna iela 5, Strenči, Strenču nov. Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-09-30 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt pa pastu vai uz cv@pasts.lv, Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri