Valmieras Ziņas

Recepte: Šokolādes rulete ar piparmētru garšas pildījumu

Lasīšanas laiks: 3 min

Laikā, kad jādomā par Ziemassvētku galda klāšanu, piedāvājam šokolādes ruletes recepti no portāla “Simplyrecipes.com” svētku garšas dažādošanai.

Sastāvdaļas:

Šokolādes kūkai

 • 40 g miltu
 • 30 g kakao pulvera (mazliet būs nepieciešams arī kaisīšanai uz pannas)
 • Šķipsniņa sāls
 • 6 lielas olas
 • 85-90 g cukura
 • 1 tējkarote vaniļas ekstrakta
 • 4 ēdamkarotes nesālīta, izkausēta un atdzesēta, bet šķidra sviesta

Putukrējuma pildījumam ar piparmētru

 • 280 ml saldā krējuma
 • 2 ēdamkarotes cukura
 • 1 tējkarote piparmētru ekstrakta

Dekorēšanai

 • 40 g saldā krējuma
 • 100 g smalki sakapātas šokolādes
 • 30 g smalki sakapātu piparmētru konfekšu

Pagatavošana:

 1. Uzsilda cepeškrāsni līdz 230° C temperatūrai.
 2. Ar izsmidzināmo eļļu nopūš cepampannu. Tad tajā ieklāj cepamo papīru un no jauna uzpūš izsmidzināmo eļļu. Mazliet nokaisa ar kakao pulveri. To noliek malā.
 3. Bļodā sajauc miltus ar kakao pulveri un sāli. Noliek malā.
 4. Katliņā ielej aptuveni 5 cm ūdens un liek sildīties uz vidēji lielas uguns. Ūdenī ievieto par katliņu lielāku siltumizturīgu bļodu. Tajā sāk pakāpeniski sajaukt olas ar cukuru un vaniļas ekstraktu. Visu silda, kamēr cukurs ir izkusis un masa kļuvusi viegli dzeltena. Noņem no uguns.
 5. Ar mikseri sakuļ olu masu līdz tā kļuvusi pavisam gaiša. Šis process varētu ilgt 5 – 10 minūtes, atkarīgs no miksera.
 6. Olu masā iejauc pusi no miltu un kakako pulvera masas, visu kārtīgi iecilā. To atkārto ar atlikušo pusi.
 7. Pievieno izkausētu un atdzesētu sviestu. Lēni iemaisa.
 8. Ātri ieklāj visu masu cepampannā, ar lāpstiņu izlīdzinot mīklu tā, lai tā būtu līdzena.
 9. Cep aptuveni 6 – 7 minūtes, līdz kūka mazliet atrāvusies no cepampannas malām.
 10. Kamēr kūka cepas, atrod palielu, tīru virtuves dvieli uz kura varēs novietot kūku, lai to sarullētu. Dvieli nokaisa ar nelielu daudzumu kakao pulvera.
 11. Kad kūka atrāvusies no pannas malām, to ņem ārā un atdzesē 2 – 3 minūtes, taču ne ilgāk.
 12. Apgāžot pannu, novieto kūku uz dvieļa. Saņemot vienu dvieļa malu, uzmanīgi sāk rullēt kūku. To liek nostāvēties uz stundu vai mazliet ilgāk.
 13. Kamēr kūka atdziest, sāk gatavot putukrējuma pildījumu. Nedaudz saputo saldo krējumu, tad pievieno cukuru un piparmētru ekstraktu. Turpina kult, kamēr izveidojusies viendabīga putukrējuma masa. Jāuzmanās, lai nepārkultu!
 14. Kad kūka kārtīgi atdzisusi, to uzmanīgi atrullē vaļā. Tās pamatni vienmērīgi noklāj ar putukrējuma masu, atstājot aptuveni 2,5 cm no visām malām. No jauna sarullē kūku, šoreiz neizmantojot dvieli. Ja gadās, ka putukrējums pārtek pāri malām, tas jānoņem.
 15. Kūku ietin pārtikas plēvē vismaz divās kārtās un liek ledusskapī uz 30 minūtēm, bet var arī ilgāk.
 16. Kad kūka paredzēta pasniegšanai, pagatavo dekorēšanai paredzēto masu. Silta ūdens peldē ievieto par katliņu lielāku bļodu. Tajā ielej saldo krējumu, 2/3 sakapātās šokolādes un mazliet sāls. Visu maisa, līdz šokolāde izkususi. Noņem no uguns un turpina maisīt, pievienojot atlikušo šokolādi. Ja ir, var pievienot kādu sīrupu pēc pašu izvēles.
 17. Attin kūku no pārtikas plēves. Pārlej kūku ar šokolādes masu tā, lai tā ir vienmērīgi noklāta. Pārkaisa ar smalki sakapātām piparmētru konfektēm.
 18. Liek kūku ledusskapī uz 20 minūtēm.
 19. Pēc tam tā ir gatava pasniegšanai!

 

Lai labi garšo!

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Kafejnīca “Panda Sushi” Valmierā aicina pievienoties komandai kārtīgu, strādīgu un atbildīgu VIRTUVES PALĪGSTRĀDNIEKU - TRAUKU MAZGĀTĀJU Darba vieta: Dārza iela 4, Valmiera, Valmieras novads. Darbs laika veids un režīms: 3-4 dienas nedēļā – piektdienās, sestdienās un svētdienās no plkst.11:30-12:00 līdz plkst. 21:00-22:00 un pēc vajadzības ceturtdienās no plkst. 16:00 līdz plkst. 21:00-22:00. Darba samaksa: stundas tarifa likme 4.00 EUR/h (bruto). PIENĀKUMI: veikt trauku mazgāšanu (darbs ar trauku mazgājamo mašīnu) un savas darba vietas uzkopšanu atbilstoši sanitārajām un higiēnas prasībāM. PRASĪBAS: Sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; Iespēja uzsākt darbu nekavējoties. CV ar norādi “Virtuves palīgstrādnieks Valmierā” sūtīt uz e-pastu vitalijs@pandasushi.lv Kontakttālrunis uzziņām 26070811. Priecāsimies savā komandā redzēt studentus un pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēkus. Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Profesija: VIRTUVES DARBINIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Dārza iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-24 Kontaktpersona: CV ar vakances norādi sūtīt uz e-pastu vitalijs@pandasushi.lv, tālr.uzziņām 26070811.

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (turpmāk – Iestāde) aicina darbā PSIHOLOGU uz nenoteiktu laiku pilnai darba likmei (30 stundas nedēļā). Ja Tev ir vēlme un Tu spēj: • sniegt psiholoģisku palīdzību izglītojamiem (individuāli un grupā); • veikt izglītojamo psiholoģisko izvērtēšanu un atzinumu sagatavošanu; • aktīvi iesaistīties Iestādes Atbalsta komandas darbā; • konsultēt un izglītot par psiholoģijas jautājumiem Iestādes darbiniekus un izglītojamo vecākus; • kā arī veikt citus pienākumus psihologa amata ietvaros; un ja Tev ir: • tiesības veikt psihologa profesionālo darbību atbilstoši Psihologu likuma 3.pantam; • atbilstība Bērnu tiesību aizsardzības likuma 72.panta prasībām; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; spēja analizēt un cieņpilni risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; • prasmes darbā ar datoru; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • atalgojumu 1032,70 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • sociālās garantija, darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli, izglītības dokumenta un citu dokumentu, kas apliecina tiesības veikt psihologa profesionālo darbību, kopijas lūdzam līdz 2022.gada 4.februārim iesniegt e-pastā: vgv@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 28388112. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-04

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (turpmāk – Iestāde) (adrese: Leona Paegles iela 5, Valmiera, Valmieras novads) aicina darbā ANGĻU VALODAS skolotāju 7.-9.klašu skolēniem uz nenoteiktu laiku 7 stundas nedēļā. Ja Tev ir vēlme: īstenot izglītības programmas apguvi skolēniem ar speciālajām vajadzībām (izglītības programmas kods 21015811) atbilstoši Valsts izglītības standartam; plānot un organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķiem un uzdevumiem; un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām; valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: atalgojumu 219 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Pretendentiem profesionālās darbības aprakstu (CV) un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2022. gada 4.februārim e-pastā vgv@valmiera.edu.lv. Tālrunis uzziņai: 26564092. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SPECIĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-04

Mūsu partneri