Valmieras Ziņas

Recepte: Šokolādes pekanriekstu tarte

Lasīšanas laiks: 2 min

Šokolādes un riekstu mīļiem piedāvājam gardu tartes recepti no portāla Simplyrecipes.com.

Sastāvdaļas:

 • 1 pagatavota mīklas pamatne (var pagatavot pats vai nopirkt jau gatavu)
 • 230 g pekanrieksti
 • 8 ēdamkarotes sviesta, sagriezts gabalos
 • 50 g granulēta cukura
 • 50 g brūnā cukura
 • 85 g labas kvalitātes tumšās šokolādes (60-70%), sasmalcinātas (apmēram 2 -2,5 cm gabalos)
 • 4 lielas olas
 • 150 ml kukurūzas sīrupu
 • 2 tējkarotes vaniļas ekstrakta
 • Pūdercukurs dekorēšanai

Pagatavošana:

 1. Uzkarsē krāsni līdz 190 C grādiem. Tartes pamatnes mīklu izrullē apmēram 30 cm diametrā. Pirms rullēšanas vajag galda virsmu nokaisīt ar miltiem.
 2. Mīklu noceļ no galda virsmas, liek virsū tartes pamatnes formai. Ar miltos apsmērētiem pirkstiem viegli piespiež mīklu pie apakšas un cepamās formas malām. Ar nazi vai virtuves šķērēm nogriež pāri palikušās mīklas malas. Ar dakšiņu dažās vietās sadursta mīklas pamatni.
 3. Mīklas pamatni liek atdzesēties saldētavā aptuveni uz 15 minūtēm, vai ledusskapī vismaz uz 30 minūtēm. Kamēr mīkla ir sastingusi un kļuvusi auksta, bet nav sasalusi.
 4.  Pāri mīklas pamatnei liek folija loksni ar spīdīgo pusi uz leju un foliju piespiež pie mīklas pamatnes un malām. Foliju piepilda ar kaltētām pupiņām. Mīklu liek cepties uz aptuveni 15 minūtēm, kamēr mīklas malas sāk palikt viegli brūnas. Uzmanīgi izceļ foliju ar pupiņām un mīklas pamatni cep vēl aptuveni 5 minūtes vai nedaudz vairāk, kamēr izskatās, ka mīkla sāk palikt gatava.
 5.  Tarti izņem no krāsns un liek atdzesēties, bet krāsni ārā vēl neslēdz.
 6.  Uz cepamās pannas liek riekstus un tos liek cepties cepeškrāsnī aptuveni uz 8 minūtēm, ik pa laikam apmaisot, lai no tiem sāktu izdalīties patīkams aromāts. 
 7.  Lielāka izmēra pannā uz lēnas uguns izkausē sviestu. Sviestu nedrīkst pārsildīt, tas nedrīkst mainīt krāsu. Pievieno abu veidu cukurus. Gatavo, nepārtraukti maisot, kamēr cukurs izkusis un kopā ar sviestu veido viendabīgu masu. Pievieno šokolādi un visu maisa, kamēr šokolāde izkususi. Pannu noņem no uguns un ļauj masai atdzist līdz remdenai temperatūrai.
 8. Atdzisušai šokolādes masai pievieno olas, kukurūzas sīrupu un vaniļu. Visu kārtīgi izmaisa.
 9.  Tartes pamatnē izkaisa pekanriekstus, pāri lej šokolādes masu un visu vienmērīgi izlīdzina.
 10. Visu cep aptuveni 25 minūtes, kamēr tartes pildījums ir izcepies un ir viegli “pufīgs” viducī, mīklas maliņas kļūst brūnas.
 11.  Kad tarte izcepusies, to atdzesē. Vēlāk uzmanīgi noņem apkārtesošās cepamās formas malas un ar divām lāpstiņām uzmanīgi tarti noceļ no cepamās formas pamatnes. Pāri pārkaisa pūdercukuru un tā ir gatava pasniegšanai! 

Labu apetīti!

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Kafejnīca “Panda Sushi” Valmierā aicina pievienoties komandai kārtīgu, strādīgu un atbildīgu VIRTUVES PALĪGSTRĀDNIEKU - TRAUKU MAZGĀTĀJU Darba vieta: Dārza iela 4, Valmiera, Valmieras novads. Darbs laika veids un režīms: 3-4 dienas nedēļā – piektdienās, sestdienās un svētdienās no plkst.11:30-12:00 līdz plkst. 21:00-22:00 un pēc vajadzības ceturtdienās no plkst. 16:00 līdz plkst. 21:00-22:00. Darba samaksa: stundas tarifa likme 4.00 EUR/h (bruto). PIENĀKUMI: veikt trauku mazgāšanu (darbs ar trauku mazgājamo mašīnu) un savas darba vietas uzkopšanu atbilstoši sanitārajām un higiēnas prasībāM. PRASĪBAS: Sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; Iespēja uzsākt darbu nekavējoties. CV ar norādi “Virtuves palīgstrādnieks Valmierā” sūtīt uz e-pastu vitalijs@pandasushi.lv Kontakttālrunis uzziņām 26070811. Priecāsimies savā komandā redzēt studentus un pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēkus. Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Profesija: VIRTUVES DARBINIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Dārza iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-24 Kontaktpersona: CV ar vakances norādi sūtīt uz e-pastu vitalijs@pandasushi.lv, tālr.uzziņām 26070811.

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (turpmāk – Iestāde) aicina darbā PSIHOLOGU uz nenoteiktu laiku pilnai darba likmei (30 stundas nedēļā). Ja Tev ir vēlme un Tu spēj: • sniegt psiholoģisku palīdzību izglītojamiem (individuāli un grupā); • veikt izglītojamo psiholoģisko izvērtēšanu un atzinumu sagatavošanu; • aktīvi iesaistīties Iestādes Atbalsta komandas darbā; • konsultēt un izglītot par psiholoģijas jautājumiem Iestādes darbiniekus un izglītojamo vecākus; • kā arī veikt citus pienākumus psihologa amata ietvaros; un ja Tev ir: • tiesības veikt psihologa profesionālo darbību atbilstoši Psihologu likuma 3.pantam; • atbilstība Bērnu tiesību aizsardzības likuma 72.panta prasībām; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; spēja analizēt un cieņpilni risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; • prasmes darbā ar datoru; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • atalgojumu 1032,70 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • sociālās garantija, darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli, izglītības dokumenta un citu dokumentu, kas apliecina tiesības veikt psihologa profesionālo darbību, kopijas lūdzam līdz 2022.gada 4.februārim iesniegt e-pastā: vgv@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 28388112. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-04

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (turpmāk – Iestāde) (adrese: Leona Paegles iela 5, Valmiera, Valmieras novads) aicina darbā ANGĻU VALODAS skolotāju 7.-9.klašu skolēniem uz nenoteiktu laiku 7 stundas nedēļā. Ja Tev ir vēlme: īstenot izglītības programmas apguvi skolēniem ar speciālajām vajadzībām (izglītības programmas kods 21015811) atbilstoši Valsts izglītības standartam; plānot un organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķiem un uzdevumiem; un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām; valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: atalgojumu 219 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Pretendentiem profesionālās darbības aprakstu (CV) un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2022. gada 4.februārim e-pastā vgv@valmiera.edu.lv. Tālrunis uzziņai: 26564092. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SPECIĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-04

Mūsu partneri