Valmieras Ziņas

Raitis Ravinskis – Valmieras novada Goda pilsonis

Lasīšanas laiks: 3 min

Viņš zina vērtību. Milimetrā slēpjas skrejceliņa nebeidzamie apļi, sekundes simtdaļā – neskaitāmu stundu darbs. Nogurumam ir vērtība, līdzijušanā sažņaugtām dūrēm arī, pacietībai un iecietībai – tas viss saka, ka ir tā vērts. Viņš zina vērtību.

19. novembrī Valmieras novada pašvaldības apbalvojumu “Valmieras novada Goda pilsonis” saņēma vieglatlētikas treneris Raitis Ravinskis, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

“Sports ir mana izvēle jau kopš bērnības. Skolā bija labi rezultāti, vidusskolas laikā biju Latvijas izlasē. Tā vienmēr bijusi vieglatlētika. Līdz ar to arī trenera darbs ir secīga izvēle. Šobrīd darbs notiek ar vidusskolas vecuma jauniešiem, kuri ir motivēti trenēties. Liels prieks par visiem audzēkņiem, jo īpaši par Agati Cauni. Viņa ir kā dimantiņš, jo sākums nebija tik spožs, bet Agates mērķtiecība, lielais darbs un talants aizveda līdz panākumiem. Un viss turpinās. Lai gan treneris esmu jau 47 gadus, joprojām ir uztraukums sacensībās. Tas, protams, sportistam un trenerim ir arī psiholoģisks darbs gan treniņos, gan sacensībās,” stāsta Raitis Ravinskis.

Par sportu kā dzīvesveidu un profesiju treneris pateicas saviem sporta skolotājiem Gaujienas vidusskolā, Raunas pamatskolā un Cēsu 1. vidusskolā. Padevušās visas vieglatlētikas disciplīnas, taču vislabāk kārtslēkšana. “PSRS čempionātā Ļeņingradā, kur pārvarēju latiņu 3.20 augstumā un 19 dalībnieku konkurencē izcīnīju 13. vietu, lēcām ar metāla kārtīm. Mani rezultāti visās disciplīnās auga, treneris saskatīja kā daudzcīņnieku. Pirmās daudzcīņas sacensības bija Latvijas jaunatnes čempionāts, kur 60 dalībnieku konkurencē ierindojos devītajā vietā. Vidusskolā jau biju viens no vadošajiem daudzcīņniekiem Latvijā. Latvijas Jaunatnes izlases sastāvā piedalījos Vissavienības skolēnu spartakiādē Ļeņinakanā (Armēnijā), kur 38 dalībnieku konkurencē ierindojos 15. vietā.”

Studējot Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūtā, trenēties sācis pie viena no labākajiem Latvijas treneriem Imanta Liepiņa. 1973. gadā Raitis Ravinskis kļuvu par Latvijas čempionu desmitcīņā. Trīs gadus vēlāk pieņemts uzaicinājums sākt trenera darbu Valmierā. “30. jūnijā ierados Valmierā, jau nākamajā dienā devos uz Brenguļu pamatskolu, kur tika rīkota vasaras sporta nometne četros sporta veidos: vieglatlētikā, riteņbraukšanā, cīņas sportā un svarcelšanā. Sporta biedrībā “Vārpa” biju atbildīgs arī par pieaugušo sportu, tāpēc visu šo laiku ir sanācis vadīt vieglatlētikas dzīvi gan toreizējā rajonā, gan pilsētā.”

Raitis Ravinskis trenējis daudzus Latvijas čempionātu godalgoto vietu ieguvējus un Latvijas izlases dalībniekus. Individuāli darbs turpināts ar sportistiem, kuri izcīnīja tiesības pārstāvēt Latviju Eiropas un Pasaules čempionātos, jaunatnes olimpiādēs. “Domāju, ka Valmieru var dēvēt par Latvijas vieglatlētikas galvaspilsētu. Te ir vislabākie apstākļi bērniem un jauniešiem trenēties, profesionāliem sportistiem stiprināt savas prasmes. Mēs esam spēcīgi uzrādīto rezultātu ziņā, mums ir ļoti laba infrastruktūra un sportiskā vide, aicinot būt aktīviem gan skolas laikā, gan izvēloties sportu kā brīvā laika pavadīšanas iespēju.”

Savukārt savā brīvajā laikā Raitis Ravinskis labprāt sēņo un makšķerē. “Ar fizikas skolotāju Aldi Milleru jau astoto gadu mačojamies, kurš vairāk salasīs baravikas un bekas. Pirmo gadu esmu viņu pārspējis. Un nu jau trešais gads, kopš esmu kļuvis par roni – regulāri no rītiem peldos vai, kad ir ledus, ielienu āliņģī un 2–3 minūtes uzturos Gaujā.”

Vaicāta, kas viņam ir lepošanās vērts, Raitis Ravinskis saka, ka tā ir ģimene, kas arī ir cieši saistīta ar sportu, un, protams, viņa audzēkņi. Pateicība veltīta arī Valmieras Sporta skolai un Valmieras novada pašvaldībai, kas ir labs pamats bērniem un topošajiem sportistiem, kā arī atbalsts profesionāliem sportistiem un sporta entuziastiem. Raitis Ravinskis pateicas, ka skola un pašvaldība atbalsta un veicina viņa trenera darbu daudzu gadu garumā un ka ir iespēja palīdzēt jaunajiem sportistiem attīstīties.

Jāpiemin, ka Latvijas sporta sabiedrības sasniegumu godināšanas ceremonijā “Trīs Zvaigžņu balva 2022”, kas notika 14. janvārī, par “Gada sporta pašvaldību” atkārtoti atzīta Valmieras novada pašvaldība. Pirmo reizi balva tika pasniegta arī nominācijā “Gada jaunatnes treneris”, to saņēma treneris Raitis Ravinskis.

Aktuālais jautājums

Vai esi iepazinies ar jauno Valmieras novada teritoriālo plānojumu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS” aicina savā komandā kolēģi GRĀMATVEDI Galvenie amata pienākumi: debitoru rēķinu sagatavošana un izrakstīšana debitoru uzskaites veikšana un parādu kontrole/uzraudzība bankas darījumu uzskaite un grāmatošana grāmatvedības procesu digitalizācijas un automatizācijas pilnveidošana darba samaksas aprēķinu veikšana darbinieku aizvietošanas gadījumos citu ar grāmatvedību saistītu uzdevumu izpilde atbilstoši uzņēmuma vajadzībām Prasības kandidātiem: augstākā vai profesionālā izglītība finansēs, grāmatvedībā vai citā atbilstošā specialitātē zināšanas grāmatvedību relamentējošos normatīvajos aktos pieredze grāmatveža darbā pēdējo 3 gadu laikā vēlama pieredze darbā resursu vadības sistēmā "Horizon", kas tiks uzskatīta par priekšrocību labas MS Office zināšanas labas komunikācijas un sadarbības prasmes spēja organizēt darbu, kā arī patstāvīgi pieņemt lēmumus teicamas latviešu valodas zināšanas Piedāvājam: darbu vienā no lielākajiem namu pārvaldīšanas uzņēmumiem Vidzemē veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem nelaimes gadījumu apdrošināšanu pēc nostrādātiem 3 mēnešiem labumu grozu atbilstoši koplīgumam līdzmaksājumu sporta aktivitātēm atalgojumu no EUR 1420 pirms nodokļu nomaksas Pieteikties līdz 2026.gada 18.jūnijam, sūtot CV un motivācijas vēstuli elektroniski uz personals@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā, Valmieras novadā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Tālrunis papildus informācijai: 28329013 Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: GRĀMATVEDIS (KONSULTANTS) Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-06-18 Kontaktpersona: VALMIERAS NAMSAIMNIEKS VALMIERAS NAMSAIMNIEKS

AS “Rīgas Piena Kombināts” aicina pievienoties savai komandai Noliktavas pārzini gatavās produkcijas noliktavā Valmierā, Rīgas ielā 93, Valmierā Pievienojies mūsu komandai un kļūsti par nozīmīgu daļu no uzņēmuma ikdienas darba. Mēs Tev uzticēsim: Organizēt preču un gatavās produkcijas saņemšanu, izvietošanu, komplektēšanu un izsniegšanu; Pārbaudīt pieņemto materiālo vērtību atbilstību pavaddokumentiem; Organizēt iekraušanas un izkraušanas darbus; Veikt materiālo vērtību uzskaiti un inventarizāciju noliktavā; Sagatavot un noformēt pavaddokumentus; Nodrošināt kārtību un precizitāti noliktavas procesos. No Tevis sagaidām: Iepriekšējā darba pieredze noliktavas darbā vai līdzvērtīgā amatā; Labas datorprasmes un spēja strādāt ar uzskaites sistēmām; Spēja vadīt komandu, plānot darba procesus un nodrošināt to izpildi; Gatavība strādāt maiņu grafikā (12 stundu maiņas no plkst. 6.00 līdz 18.00, 3 darba dienas/3 brīvdienas); Gatavību strādāt noliktavas temperatūras režīmā +2C līdz +6C. Mēs piedāvājam: Darba samaksu no 1270 EUR bruto mēnesī (pamatalga + bonusu sistēma); Nelaimes gadījumu apdrošināšanu no pirmās darba dienas un veselības apdrošināšanu pēc 3 nostrādātiem mēnešiem; Bezmaksas pārtikas produktu grozu katru mēnesi, korporatīvus pasākumus un finansiālo atbalstu nozīmīgos dzīves brīžos; Darba vietu Rīgas ielā 93, Valmierā. Pieteikumus lūgums sūtīt uz e-pastu: sannija.novika@piens.lv vai zvanīt pa tālruni: 27883303. Sazināsimies ar Tevi, ja tiksi izvirzīts nākamai atlases kārtai. Nosūtot savu CV, pretendents piekrīt, ka AS “Rīgas piena kombināts”, reģ. nr. 40003017441, kā datu pārzinis, veiks personas datu apstrādi CV atlases procesā. Profesija: NOLIKTAVAS PĀRZINIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 93, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-07-31 Darba sākšanas datums: 2026-07-01 Kontaktpersona: Sannija Novika Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Strenču apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā traktora vadītāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • vadīt traktortehniku ievērojot ekspluatācijas un apkopes noteikumus; • veikt dažāda rakstura saimnieciskos darbus Pašvaldībai piederošā teritorijā (infrastruktūras uzturēšanas, kopšanas, transportēšanas un citus ar amata pienākumiem saistītus darbus); • uzturēt traktortehniku un tās aprīkojumu tehniskā kārtībā; un ja Tev ir: • vidējā vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • pozitīva attieksme pret veicamo darbu, augsta atbildības sajūta; • traktortehnikas vadītāja apliecība; mēs piedāvājam: • pamatalgu pārbaudes laikā 824 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 950 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam Profesionālās darbības aprakstu CV lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu strencuapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Strenču apvienības pārvaldē, adrese: Rīgas iela 7, Strenči, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Strenču apvienības pārvaldes traktora vadītāja amatam”, līdz 2026.gada 25.jūnijam. Tālrunis papildu informācijai: 29293842. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: TRAKTORA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 7, Strenči, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-06-25 Kontaktpersona: strencuapvieniba@valmierasnovads.lv 29293842

Mūsu partneri