Valmieras Ziņas

Protestējot pret iecerētajām nodokļu izmaiņām, arī Valmierā norisinās mākslas akcija “Tēlniecības Melnās dienas” (1)

No 20. līdz 22. novembrim pēc ekspozīcijas Rīgā arī Valmierā norisināsies mākslas akcija “Tēlniecības Melnās dienas” ar saukli “Nē nodokļu teroram!”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja biedrība “Latvijas Mākslinieku savienība”.

Šodien, klātesot māksliniekam Andrim Vārpam, plēvē tika paslēpts viņa darbs “Gaismas strūklaka” pie Valmieras Kultūras centra. 

Kā norādīja pats mākslinieks, ar šo akciju viņš solidarizējas ar citiem radošajiem cilvēkiem, kurus negatīvi ietekmēs šobrīd plānotās izmaiņas nodokļu likumdošanā. A.Vārpa norādīja, ka grozījuma autoratlīdzības jomā padarīs par neiespējamu nākotnē radīt lielformāta pilsētvides objektus, jo nodokļu pieauguma dēļ būtiski pieaugs tēlniecības darbu realizācijas izmaksas.

Mākslas akcijas “Tēlniecības Melnās dienas” dalībnieki – tēlnieki, vēlas aktualizēt vizuālās mākslas un kultūras lomu valsts un tās pilsoņu dzīvē. Valmierā tēlniecības aktivitātes notiek kopš 20. gs. 80. gadiem un ir radīta ievērojama publiskās ārtelpas darbu kolekcija, lielākoties pateicoties tēlnieka A.Vārpas aktivitātēm. Akcijas laikā mākslinieki centīsies radīt vīziju par Valmieras pilsētvidi bez viņu radītajām skulptūrām. Akcijas ietvaros tiks aizklātas divas pilsētvides skulptūras – mākslinieka Andra Vārpas darbs “Gaismas strūklaka” un Gintera Krumholca darbs “Dāvana nākamai tūkstošgadei”.

Biedrība “Latvijas Mākslinieku savienība” uzsver, ka nodokļu reformas izstrāde, kas attiecas arī uz mākslinieku atalgojumu, notikusi sasteigti, neizdiskutējot un neizvērtējot iespējamos draudus un ietekmi uz sabiedrību, nepiedāvājot reformas ietekmes novērtējuma modeļus sabiedriskai apspriešanai, un no tās cietīs radošās personas, profesionālās kultūras jomas pārstāvji. Minētās reformas izraisīs tēlniecības nozares panīkumu un skulptūru izgatavošanas cenu  kāpumu, jo lielformāta tēlniecības jomā nodokļu slogs trīskāršosies. Tas izpaudīsies jaunrades  darbu neesamībā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    un altiek tikai blondīnei - 21.11.2020 Atbildēt

    smirdpuļķīti aizsmeķēt, līdz babeišdienām babenei svēts likums vecīšus un vecenes vaktēt, lai ninnim klāt ni ni ni, tas ir tāpāt kā rekur nabags iet ha ha hā hi hi

„Valsts augu aizsardzības dienests (reģ.Nr.90000042982) izsludina konkursu uz vakanto ierēdņa amatu – Vidzemes reģionālās nodaļas vecākais inspektors Prasības pretendentiem: - atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām - augstākā izglītība lauksaimniecībā, mežsaimniecībā vai bioloģijā - darba pieredze attiecīgajā profesijā vai specialitātē, vēlama lauksaimniecībā - vēlamas zināšanas par augu karantīnas jomu un sēklu kontroles jomu regulējošiem normatīviem aktiem - dokumentu un tekstu sagatavošanas prasmes - autovadītāja apliecība - prasme strādāt ar datoru - spēja pieņemt lēmumus savu pilnvaru robežās un uzņemties atbildību   Galvenie darba uzdevumi: - uzraudzīt un kontrolēt normatīvo aktu izpildi sēklu aprites jomā un fitosanitārās uzraudzības un kontroles jomā - sastādīt pārbaudes aktus - sniegt konsultācijas savas kompetences ietvaros augu karantīnas un sēklu aprites jomā - ņemt augu un augu produktu paraugus - sagatavot darba plānus un pārskatus par savu pienākumu izpildi dienestā noteiktajā kārtībā un termiņos - ikdienas darbs saistīts ar izbraukumiem  Ierēdņa dienesta vieta Valmiera Pieteikuma dokumenti iesniedzami Valsts augu aizsardzības dienesta Personāla daļā 20 kalendāro dienu laikā no sludinājuma publicēšanas, Rīgā, Lielvārdes ielā 36, tālr. 67027219 vai e-pasts: personals@vaad.gov.lv”.   Profesija: VECĀKAIS INSPEKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-05 Kontaktpersona: Personāla Daļa

Biedrības “Latvijas Samariešu apvienība”, reģ. Nr. 40008001803, dienests “Samariešu atbalsts mājās” aicina darbā izbraukuma brigādes aprūpētāju darbam Vidzemē (Valmiera, Cēsis, Smiltenes novads u.c.) uz pilnu slodzi Darba pienākumi: Nodrošināt klientu sociālo aprūpi mājās un ar to saistītās darbības (personiskā aprūpe mobilā aprūpes kompleksā, malkas ienešana, produktu piegāde u.c.) Vadīt speciāli aprīkotu aprūpes auto- mobilo aprūpes kompleksu. Piedāvājam: Sociālās garantijas Stabilu atalgojumu (750 eiro pirms nodokļu nomaksas par pilnu slodzi) Atsaucīgu un draudzīgu kolektīvu Apmācības darba pienākumu apguvei Prasības: vismaz vidējā/profesionālā vidējā izglītība un pieredze aprūpes darbā B kategorijas autovadītāja apliecība un labas auto vadīšanas prasmes Labas latviešu un krievu valodas zināšanas Prasme plānot savu darbu un organizēt darba procesu Labas komunikācijas spējas, iejūtība Spēja strādāt komandā Augsta atbildības sajūta CV lūdzam līdz 2021. gada 25.aprīlim sūtīt uz e- pastu:  aprupesdarbi@samariesi.lv ar norādi - Vidzemei. Kontakttālrunis uzziņām: Sandra Kārkliņa (25691392). Profesija: APRŪPĒTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-04-25 Darba sākšanas datums: 2021-05-05 Kontaktpersona: Sandra Kārkliņa Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri