Valmieras Ziņas

Prezentē projektu “Sociālā spēcināšana lauku apvidos”

29.martā Vidzemes Augstskolas telpās pētniecisko diskusiju pēcpusdienas ietvaros, HESPI zinātniskās asistentes Anna Broka un Ligita Kūle prezentēja projektu „Sociālā spēcināšana lauku apvidos”. Zinātniskās diskusijas ietvaros klausītāji tika iepazīstināti ar ViA ZTC īstenoto Interreg Baltijas jūras reģiona programmas projektu “Sociālā spēcināšana lauku apvidos” (SEMPRE).

Par projektu stāsta Anna Broka: “Vidzemes Augstskolai ir dažādi sadarbības partneri un mums piedāvāja iesaistīties sociālā projektā ar domu, ka būs iespēja izveidot tādu kā platformu ar mērķi attīstīt sociālos pakalpojumus lauku teritorijās, tas ir, Baltijas jūras reģionā. Tas, par ko Eiropas līmenī tiek runāts, ir problemātika par dažādām mērķa grupām, kuras ir grūtāk iekļaut sabiedrībā. Ir valstis, kurām ir pamata mērķgrupa ir bēgļi, ir valstis, kurās – ieslodzītie. Tās ir mērķa grupas, par kurām mēs runājam kā par sociālo pakalpojumu saņēmējiem. Mūsu mērķa grupa ir vecāki, māmiņas ar bērniem, kuras netiek darba tirgū, personas ar funkcionāliem traucējumiem. Šī projekta mērķis ir veicināt sociālo pakalpojumu attīstību un inovatīvu risinājumu meklēšana lauku teritorijās. Kādā veidā šīs dažādās grupas, kuras atrodas ārpus darba tirgus, spēs tur atgriezties? Jau trešo gadu notiek virkne dažādu pasākumu, aktivitāšu, lai šo grupu stāvokli uzlabotu. Mēs šajā projektā darbojamies tikai vienu gadu. Vidzemes Augstskolā ir izveidota komanda, kas strādā SEMPRE projektā un iesaistās dažādās aktivitātēs, kas ir saistītas ar mērķu grupām. Cenšamies arī izveidot kādu piemēru, ka var strādāt arī nedaudz ārpus sistēmas. Sadarbojamies ar sociālajiem darbiniekiem, jauniešu centriem. Mēs nestrādājam tikai ar jauniešiem vai tikai ar māmiņām, kurām nav darba vai izglītības. Mēs strādājam arī ar sociālo pakalpojumu sniedzējiem, mēģinām saprast konkrēto lokālo situāciju un kopā ar viņiem veidot šo pasākumu plānu. Šādā veidā arī sociālo pakalpojumu sniedzēji iegūst jaunas zināšanas. Tas tiek darīts pēc spējināšanas principa, jo tas nāk no viņiem. Mēs neesam tie, kas pasaka darīsim tā vai citādi, jo tās jau ir viņu vajadzības. Mēs mēģinām rast veidu, kā palīdzēt viņiem iegūt to, kas viņiem ir nepieciešams, ko viņi standartā nevar saņemt vai nevar izdarīt. Mums priekšā vēl ir izaicinājums – politiskā līdzdalība. Īstenībā, ir novērojams, ka sociālais darbs un sociālie pakalpojumi tiek uzskatīti kā patēriņš, nevis resurss. Tie nav pašvaldības ienākumi un tāpēc arī politiski uz sociālo darbu skatās kā uz izdevumiem, nevis resursu. Tieši tāpēc ir svarīgi iesaistīt politiķus un parādīt, ka šis darbs patiešām attaisno līdzekļus, kas tiek ieguldīti. Pašvaldībai ir izdevīgāk, ja cilvēks saņem pakalpojumus un nonāk darba tirgū. Bez atbalsta, kas nav tiešs, šie cilvēki nevar nonākt atpakaļ darba tirgū vai vispār nokļūt tajā. Tas ir sarežģīti. Man prieks ir par tām pašvaldībām, kas atbalsta, un tie ir Kocēni, Priekuļi, arī Amatas novads, Valmieras pilsēta.”

Ligita Kūle stāsta par SEMPRE aktivitātēm Smiltenes tehnikuma Alsviķu teritoriālā struktūrvienībā. “Šobrīd tiek īstenota Vidzemes plānošanas reģiona iecere “Vidzeme lauž stereotipus”, kas notiek ciešā sadarbībā arī ar Latvijas Mākslas akadēmijas profesori B.Ābeli un studentiem. Šī pasākuma ietvaros tiek veidoti izglītojamo ar funkcionāliem traucējumiem darba portfolio, darba devēju vajadzību novērtējums personu ar funkcionāliem traucējumiem nodarbināšanā un semināri uzņēmējiem u.c. aktivitātes. Pamatā pasākums “Vidzeme lauž stereotipus” ir paraugs tam kā var īstenot pārejas posma “no skolas uz darba dzīvi” atbalsta pasākumus. Daudzās Eiropas valstīs šāda veida aktivitātes ir jau ierasta prakse, Latvijā tās vēl ir inovācijas stadijā.”

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Pārtikas un veterinārais dienests (reģistrācijas Nr. LV90000064301) izsludina konkursu uz vakanto darbinieka amatu VETERINĀRĀRSTS ZIEMEĻVIDZEMES PĀRVALDĒ  (1 amata vieta uz nenoteiktu laiku)  JA TEV IR: • augstākā izglītība veterinārmedicīnā vai saskaņā ar Veterinārmedicīnas likuma pārejas noteikumu 2.punktu vidējā speciālā izglītība, kas iegūta līdz 1992.gadam, vai pielīdzināma izglītība, kas iegūta citā akreditētā augstskolā; • vēlama pieredze gaļas veterinārās ekspertīzes veikšanā; • labas datorlietotāja prasmes (MS Office); • svešvalodu (krievu, angļu valodas) pamatzināšanas; • B kategorijas autovadītāja apliecība tiks uzskatīta par priekšrocību; • vēlme darboties komandā un prasme sadarboties; • prasme pieņemt atbildīgus lēmumus. JA VĒLIES IEGULDĪT SAVAS ZINĀŠANAS UN PRASMES ATBILDĪGĀ UN DINAMISKĀ DARBĀ, VEICOT: • dzīvnieku pirmskaušanas izmeklēšanu kautuvē; • pastāvīgu veterināro un higiēnas uzraudzību kautuvē; • pēckaušanas veterināro ekspertīzi kautuvē. PIEVIENOJIES MŪSU KOMANDAI UN IEGŪSI: • neatsveramu profesionālu pieredzi; • mācību iespējas profesionālajai pilnveidei; • summēto darba laiku un atalgojumu atbilstoši 10.mēnešalgu grupai, no 5,63 EUR/stundā līdz 7,71 EUR/stundā pirms nodokļu nomaksas; • normatīvajos aktos noteiktās sociālās garantijas; • nepilna noslogojuma gadījumā, amatu savienošanas kārtībā, veikt blakusdarbu (piem. privātprakse); • veselības apdrošināšanas polisi, pēc nostrādātiem 3 mēnešiem. Motivētu pieteikuma vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopiju lūdzam nosūtīt vai iesniegt Pārtikas un veterinārā dienesta Personāla vadības daļai Peldu ielā 30, Rīgā, LV-1050 vai elektroniski nosūtīt uz e-pasta adresi: konkursi@pvd.gov.lv ar norādi – Ziemeļvidzemes pārvaldes veterinārārsts. Pieteikumus gadīsim līdz 2020.gada 16.februārim. Tālrunis uzziņām 67027529. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulu Nr.2016/679, Pārtikas un veterinārais dienests informē, ka: 1) jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētais jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Pārtikas un veterinārais dienests, kontaktinformācija: Peldu iela 30, Rīga, LV-1050. Profesija: VETERINĀRĀRSTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 21, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-02-16 Kontaktpersona: Zane Mūrniece

Mūsu partneri