Valmieras Ziņas

Prezentē izcilajam valmierietim Jānim Daliņam veltītu pastmarku

Lasīšanas laiks: 4 min

Šodien, 23.oktobrī, Valmieras integrētajā bibliotēkā norisinājās pastmarkas atklāšana, kas veltīta soļotājam Jānim Daliņam. Klātesot izcilā sportista mazdēlam Pēterim Daliņam, sabiedrībai tika prezentēts filatēlijas jaunums, ko izdevis Latvijas Pasts sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību. 

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks uzsvēra, ka Valmieras galvenā vērtība ir cilvēki. “Mēs lepojamies ar valmieriešu panākumiem un gribam par tiem stāstīt, lai  mudinātu līdzināties cilvēkiem, kas ir kaut ko ievērojamu sasnieguši. Mācoties no talantīgiem cilvēkiem, mēs varam daudz ko paši panākt. Es patiesi lepojos ar Valmieras cilvēkiem, kas nes mūsu valsts vārdu pasaulē. Viens no viņiem bija Jānis Daliņš, kurš pirms 88 gadiem izcīnīja Latvijas valsts vēsturē pirmo olimpisko medaļu. 1938.gadā, pateicoties viņam, Valmierā tika atklāts stadions, kas tagad nes izcilā sportista vārdu. Daliņš bija tas, kurš uzsāka sporta līdzjutēju kustību Latvijā. Joprojām šīs tradīcijas ir spēcīgas Valmierā, ko apliecina fakts, ka “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbola komandas spēles ir apmeklētākās Latvijā starp visiem komandu sporta veidiem. Man ir prieks, ka šī izcilā sportista un goda cilvēka piemiņu mēs varam iemūžināt arī Latvijā izdotā vērtspapīrā, kas nonāks apgrozībā ne tikai mūsu valstī, bet visā pasaulē.”

Mērs atgādināja, ka J.Daliņa vārds tika iemūžināts 1988.gadā, nosaucot Valmieras ielu, kā arī stadionu viņa vārdā. Savukārt 2018.gadā tika sākta J.Daliņa stadiona pārbūve, kas noslēgsies nākamgad.

Pēteris Daliņš, kurš kopā ar Jāni Baiku šodien apmeklēja stadiona būvlaukumu, atzina, ka viņa vectēvs noteiktu būtu priecīgs un lepns par šo sporta būvi, kas nodrošinās sportistiem lieliskus apstākļus treniņiem. Savā runā viņš pateicās Latvijas Pastam un Valmieras pilsētai par izrādīto godu, izdodot Jānim Daliņam veltīto pastmarku, kas viņa ģimenei ir ļoti īpašs notikums. “Vectēvs zināja, ka sapni par brīvu Latviju nepiedzīvos, bet nezaudēja pārliecību, ka pēcnācējiem būs iespēja šeit atgriezties. Man un ģimenei ir prieks, ka varam klātienē piedalīties šajā pasākumā. Žēl gan, ka mans tēvs šeit nav kovida dēļ. Jau plānoja no vasaras būt šeit, bet tā nebija lemts. Viņš sūta jums pateicības, ka godināt viņa tēvu.”

Pēteris Daliņš pastāstīja, ka pirms viena gada, īstenojot vectēva sapni, ir pārcēlies uz dzīvi Latvijā. Valmierā pirmo reizi viņš bijis pirms 30 gadiem. Tādēļ viņš var novērtēt pilsētas attīstību un atzīst, ka paveikts ir daudz un tagad jūtās šeit kā Eiropā.

Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns, runājot par J.Daliņam veltīto pastmarku,  atzina, ka ir izdevies labs kopdarbs. Viņš pauda cerību, ka ikviens atgādinājums par šo izcilo sportistu, nosaucot viņa vārdā ielu un stadionu, izdodot pastmarku vai citā veidā godinot, kalpos par iedvesmu un mudinājumu jauniešiem tiekties uz augstiem mērķiem sportā un citās dzīves jomās. Latvijas Pasta vadītājs uzsvēra, ka pastmarkas ir vienīgie mūsu valsts izdotie vērtspapīri. Tādēļ tiek īpaši domāts par to saturu un dizainu. “Veltot kādam cilvēkam pastmarku, tas ir cieņas apliecinājums viņa sasniegumiem un devumam valsts labā. Tikai retais var šādu godu izpelnīties,” teica Mārcis Vilcāns.

Pasākuma dalībnieki varēja aplūkot vēstures skolotāja Jura Mūrnieka filatēlijas kolekcijas izstādi. Viņaprāt, Latvijas Pasts līdz šim nav pievērsis pietiekamu uzmanību Latvijas izcilo personību godināšanai. Jānim Daliņam veltīto pastmarku vajadzējis izdot jau sportista simtajā jubilejā. Filatēlists ir neslēpj prieku, ka ar Valmieras pašvaldības gādību pastmarka beidzot ir izdota, un aicina turpināt iesākto darbu. Juris Mūrnieks atgādināja, ka Valmiera un kopumā topošai novads var lepoties ar sešiem olimpisko spēļu medaļu ieguvējiem. Tie ir – Jānis Daliņš, kā arī soļotājs Adalberts Bubenko, kurš 1936. gadā olimpiskajās spēlēs ieguva bronzas medaļu; grieķu-romiešu stila cīkstonis, rūjienietis Edvīns Bietags, 1936. gada vasaras olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvējs; soļotājs Aigars Fadejevs, 2000. gada vasaras olimpisko spēļu sudraba medaļas ieguvējs; Māris Šrombergs, divkārtējais olimpisko spēļu čempions BMX riteņbraukšanā; bobslejists Oskars Melbārdis, vienas zelta un divkārtējs bronzas medaļu ieguvējs olimpiskajās spēlēs.

Jānim Daliņam veltītā pastmarka izdota 100 000 eksemplāru tirāžā, savukārt īpašā aploksne – 1000 eksemplāros. Pastmarkas nominālvērtība ir 1.00 EUR, un tā atbilst vēstuļu korespondences apmaksai svara kategorijā līdz 20 gramu Latvijas teritorijā. Filatēlijas jaunumu dizains tapis sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību.

Pastmarkas vizuālajā noformējumā izmantots fotoattēls no Valmieras muzeja arhīva. To muzejs saņēma no kādas valmieriešu ģimenes, kas savulaik bijuši dedzīgi Jāņa Daliņa atbalstītāji. Izcilais soļotājs redzams sacensībās Rīgā 1930.gados. Savukārt uz aploksnes redzams soļotāja Jāņa Daliņa vārdā nosauktais stadions Valmierā.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina ietvju un ceļu tīrība Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (0,380 likmes jeb 12 stundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • īstenot sociālpedagoģisko darbību Iestādē; • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, izglītības iestādes vadību, izglītojamiem un izglītojamo vecākiem mācību darbā, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • mācību un audzināšanas darba satura, korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2023.gada 22.decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-22

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Dikļu kultūras centrā (turpmāk – Iestāde) saimniecības vadītāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • organizēt Iestādes saimniecisko darbu, Iestādei nepieciešamā inventāra un iekārtu saņemšanu un piegādi; • veikt uzdevumus, kas saistīti ar Iestādes pasākumu norisi (telpu un apkārtnes iekārtošanu, dažādu materiālu atvešanu/aizvešanu); • nodrošināt Iestādes valdījumā esošā kustamā un nekustamā īpašuma uzturēšanu tehniskā kārtībā; • apkopot informāciju par saimniecisko darbu un sīko remonta darbu nepieciešamību, veikt nelielus remontdarbus vai organizēt to izpildi; • sistemātiski sekot apkures sistēmas, ūdensvadu un sanitāro mezglu darbībai; un ja Tev ir: • vidējā vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • pamatiemaņas būvdarbu un remontdarbu plānošanā un veikšanā; • labas valsts valodas zināšanas; • B kategorijas vadītāja apliecība; • labas prasmes darbā ar datoru, MS Office programmām un citu biroja tehniku; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • nepilnu darba laiku 16 stundas nedēļā (0,4 slodze); • pamatalgu pārbaudes laikā 344 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 362 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv ar norādi „Saimniecības vadītājs/-a Dikļu kultūras centrā” līdz 2023.gada 19.decembrim. Tālrunis papildu informācijai 26486115 vai 27891656. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Straumes, Dikļi, Dikļu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-19

Mūsu partneri