Valmieras Ziņas

„Prāta vētras” koncertfilma un tikšanās ar mūziķiem piepilda skatītāju zāli Valmieras kinoteātrī

Lasīšanas laiks: 3 min

Pie Valmieras kinoteātra “Gaisma” kādu laiku nebija redzēta drūzmēšanās ārpusē un skatītāju pilna zāle, bet piektdienas vakars ar “Prāta vētras” koncertfilmu “Gads bez kalendāra” lika sarosīties mūzikas un kino cienītājiem. Visas 152 sēdvietas bija aizņemtas, un atbraukušie „Prāta vētras” dalībnieki varēja būt gandarīti. Ar skatītājiem komunicēja Jānis Jubalts un Māris Mihelsons, bet visu no malas vēroja Kristiāna Pauliņa un grupas menedžere Aija Auškāpa.

Koncertprogrammas un koncertfilmas nosaukums ir atbilstošs aizvadītajam laikam, kad pandēmijas dēļ nenotika koncerti un kalendārs bija tukšs. Iepriekšējā – “Skārda bungu tūre” notika 2018. gadā, tātad četrus gadus nav bijuši lielie koncerti, bet 2022. gads aizvadīts ar skatītāju tūkstošiem Jelgavā, Daugavpilī, Valmierā, Ventspilī un Mežaparka Lielajā estrādē Rīgā, kur arī uzņemta šī koncertfilma.

Protams, dzīvais koncerts ar skatītāju enerģiju un vispārējo atmosfēru ir pavisam kas cits nekā koncertfilma kinoteātrī, taču ir arī savi plusi: tuvplānā var redzēt mūziķu mirdzošās acis un nosvīdušās sejas, var priecāties par mobilo telefonu gaismiņu ezeru un kopskatu uz Mežaparka estrādi no putna (drona) lidojuma, var sēdēt mīkstos un siltos krēslos, baudot „Cēsu alus” sponsorētos „Kanes” dzērienus, var nedomāt par mašīnu sastrēgumiem un ceļu mājup…

Filmas sākums mazliet pārbīdījās, jo daudzi kino skatītāji vēlējās ne tikai parunāties, bet arī nofotografēties ar „Prāta vētras” mūziķiem.

Mūsu tūres parasti ir reizi četros gados, un tā ir kā tāda olimpiāde priekš mums pašiem, jo mēs daudz darām, lai tas viss sanāktu, protams, pateicoties Aijai un visa veida tehniskajai palīdzībai. Tas būtu ārkārtīgi dīvains solis no mūsu puses, ja mēs savu olimpiādi nemēģinātu kaut kā piefiksēt, tāpēc filma ir skaisti samontēta, lai arī jums ir patīkama bauda un prieks šajā vakarā. Protams, būtu forši, ja mēs  katrā pilsētā varētu parādīt tieši to koncertu, ko konkrētajā pilsētā esam nospēlējuši, bet nu…

Runājot par tehniskajām lietām, lai ceļotu no vienas pilsētas uz otru, tika iesaistīti ap 400 cilvēku, skaņotāja Didža pārvaldībā bija 128 skaņu kanāli, un filmā ir 4000 montāžas vietas.

Koncerta scenogrāfija bija grandioza: austrumnieciski krāšņas dekorācijas, gaismu projekcijas, animācijas elementi. Tikpat iespaidīgi un daudzveidīgi arī koncerta viesi: grupa „Instrumenti”, Kristīne Pāže, Gustavo, reperis ansis (īstajā vārdā Ansis Kolmanis), divi ķirsīši Dons un Intars Busulis. Dvēselisks bija Renāra un Asnates Rancānes duets, bet visas „Tautumeitas” bija gan sievišķīgi skaistas, gan enerģētiski jaudīgas, īpaši dziedot „Manu dziesmu”, kas skanēja gan latviešu, gan ukraiņu valodā. Tāpat ar aizrautību varēja vērot to milzu enerģiju, kas nāca no abiem bundziniekiem – Kaspara Rogas un Nellijas Bubujancas.

Tie kinoskatītāji, kas nebija bijuši uz koncertu, varēja iepazīties gan ar jaunā albuma dziesmām, gan dungot līdzi grupas zelta fondu: „Lec!”, „Debesis iekrita tevī”, „Spogulīt, spogulīt” un, protams, kur nu bez „Lidmašīnām”! Bet, ja kādam ir vēlēšanās dzirdēt šo koncertu dzīvajā, 2023.gada 22.jūlijā var doties uz vēju pilsētu Liepāju.

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri