Valmieras Ziņas

Portāla Valmieras Ziņas ’’Nedēļas viesis’’ – Viktors Sazonovs

Lasīšanas laiks: 4 min

Kā jau liecina nosaukums – Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes atbildības teritorija ir Vidzeme. Brigādē ietilpst 6 bataljoni: 22. kaujas nodrošinājuma bataljons Valmierā, 25. kaujas atbalsta bataljons Gulbenes novada Stāmerienā, 26. kājnieku bataljons Gulbenē, 27. kājnieku bataljons Cēsīs, 31. kājnieku bataljons Alūksnē un 54. kaujas atbalsta bataljons Ogrē, kā arī Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes Medicīnas un Inženieru rotas.

Visu Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes vienību vadības un kontroles funkcijas nodrošina brigādes štābs, kas kopš 2022. gada vasaras atrodas Valmierā, atjaunotajā Kaugurmuižas Kungu mājā. Kaugurmuižā izvietots arī viens no 2. Vidzemes brigādes bataljoniem – 22. kaujas nodrošinājuma bataljons.

Mūsu šīs nedēļas viesis ir Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes štāba operatīvās pārvaldes priekšnieks pulkvežleitnants Viktors Sazonovs.

Kas ir lielākais pluss dzīvošanai Valmierā un Valmieras novadā?

Valmierietim ir viss nepieciešamais, lai lepotos ar piederību Valmierai. Ir gan skolas, kas valsts mērogā ir novērtētas atzinīgi, gan Valmieras drāmas teātris ar aktieriem, kurus pazīst visā valstī, gan plaši atpazīstami uzņēmumi, kā arī visa veida sports ar valsts mēroga un arī olimpiskajiem čempioniem. Valmierā ir viss nepieciešamais, lai indivīds vai ģimene ar bērniem jebkurā vecumā varētu pilnvērtīgi dzīvot un sevi realizēt. Un, manuprāt, lielākais pluss ir tieši tas, ka viss pieejams un sasniedzams, jo viss atrodas nelielos attālumos.

Kas būtu nepieciešams, kā Valmierai un Valmieras novadam būtu jāattīstās, lai šī vieta kļūtu vēl pievilcīgāka?

Redzot kā attīstās sporta, ceļu, velo un dzīvojamā infrastruktūra, ir pārliecība, ka attīstība notiek pareizā virzienā, proti, cilvēkiem un uzņēmējdarbībai. Man kā cilvēkam, kuram sports ir tuvs, ir prieks par katru jaunu sportošanas iespēju, tomēr ir sajūta, ka kultūras dzīves infrastruktūrā prasītos ieguldīt nedaudz vairāk. Gauja, ar tās peldvietām un dabas takām gar krastiem, sniedz labu iespēju, neizejot no pilsētas, baudīt dabu, bet pašā pilsētas centrā attīstītāka Gaujas promenāde būtu pievilcīga gan Valmieriešiem, gan viesiem.

2023.gads jau gandrīz pusē, zināms, ka visām Zemessardzes brigādēm katru gadu ir plašs saraksts ar uzdevumiem, kuri gada griezumā jāizpilda. Kā sokas ar šī gada uzdevumu izpildi un kas ir atlikušā gada prioritātes brigādē?

2023. gada pirmā puse Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē ir bijusi darbīga. Esam trenējuši gan savus štābus, gan mācījuši zemessargus. Tikko noslēdzās apjomīgas Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes štāba organizētas mācības Sudraba Grifs, kurās vienkopus pulcējām septiņu Vidzemes pašvaldību vadītājus vai pārstāvjus, Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāvjus, mūsu kolēģus no Igaunijas Bruņotiem spēkiem un arī Vidzemes augstskolas studentus, lai kopā trenētos sadarbību krīzes laikā. Šīs bija labas mācības, kuras veicināja padziļinātu sapratni par valsts institūciju un sabiedrības savstarpējās sadarbības nepieciešamību krīzes situācijā.

Zemessardzes galvenā sastāvdaļa ir zemessargi un Zemessardzes rindas papildinās ik dienu ar jauniem zemessargiem. Šī gada pirmajā pusē sākotnējo apmācību pabeidza 171 zemessargs, un līdz Līgo svētkiem paredzam, ka pabeigs vēl aptuveni 100 zemessargi. Tas nozīmē, ka Latvijā ar katru brīdi paliekam spēcīgāki un drošāki. Runājot par gada atlikušo daļu, jāmin, ka Bruņoto spēku vienību gada eksāmens, ja runā salīdzinājumos, ir ikgadējās mācības Namejs, kurās vienības demonstrē savu sagatavotību. Namejs ir mācības, kam atbildīgi gatavojamies un būs viena no prioritātēm. Kopš 2022. gada 24. februāra papildus ierastajam uzdevumu klāstam klāt ir nācis atbildīgs uzdevums, es pat teiktu pienākums, stiprināt Ukrainas armijas rindas apmācot Ukrainas bruņoto spēku karavīrus. Arī šo uzdevumu pildām lielu atdevi.

Vai Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes štāba pārcelšanās uz Kaugurmuižu ir atvieglojusi brigādes štāba darbu, ja jā tad kas ir šie uzlabojumi?

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes štāba pārcelšanās uz Kaugurmuižas militāro bāzi bija ilgi gaidīts notikums. Kaugurmuiža ir bijis veidots kā militārs objekts kopš 1920. gadu sākuma, kad tas tika nodots Latvijas armijas rīcībā, tāpēc tas nodrošina nepieciešamo, sākot ar ierindas laukumu un beidzot ar pārējo militāro infrastruktūru. Štāba darbs izremontētās, īpaši tam pielāgotās telpās sniedz iespējas, kuras līdz šim nebija. Man kā valmierietim ir liels gandarījums, ka renovācijas darbus veica tieši Valmieras uzņēmums. Novērtējot jauno telpu sniegtās iespējas, 2022. gadā Zemessardzes gada noslēguma konference, kas pulcināja Zemessardzes pārstāvjus no visas Latvijas, notika tieši Kaugurmuižas bāzē. Minētās mācības “Sudraba Grifs” tika organizētas Kaugurmuižas bāzē, kas nebūtu bijis iespējams bez jaunās štāba ēkas. Tā kā var teikt, ka izmantojam ar pilnu jaudu.

Jāsaka, ka ieguldītais darbs, lai sakoptu šo vēsturisko muižas apbūves ansambli, Valmierai ir devis klāt vēl vienu skaistu sakārtotu vietu, kurā ir ne tikai ērti strādāt, bet arī patīkami uzturēties.


Zemessardzē var iestāties neatkarīgi no tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Vairāk informācijas par pieteikšanos Zemessardzē: www.esizemessargs.lv vai zvanot 1811.

 

SIA „Firma Madara’89” viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu konditoram (-ei) maiznīcā “top!” Valmierā,Rīgas ielā 64. Galvenie darba pienākumi: Konditorejas izstrādājumu ražošana, ievērojot receptūras un tehnoloģiskās instrukcijas; Gatavās produkcijas kontrole un pēcapstrāde. Prasības kandidātiem: Obligāta darba pieredze konditorejā nav nepieciešama; Godīgums un atbildības sajūta; Pozitīva attieksme pret darbu. Piedāvājam: Veselības apdrošināšana; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Interesantu darbu stabilā uzņēmumā, mūsdienīgu darba vidi; Darbs maiņās no plkst. 4.00 līdz 15.00; Darba alga no EUR 900 (bruto); Piedāvājam apmācības uz vietas maiznīcā. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv ar norādi - konditors VALMIERĀ,Rīgas ielā vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 29 174 701. Profesija: KONDITORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-01 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai zvanīt uz WhatsApp mob.t. +37129174701

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "KOCĒNU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" aicina SANTEHNIĶI Pienākumi: Veikt komercuzskaites mēraparātu, ūdens patēriņa skaitītāju un siltumenerģijas skaitītāju mezglu montāžas darbus; Veikt ūdenssaimniecības un siltumapgādes inženierkomunikāciju un iekārtu montāžas, ekspluatācijas, remonta un pilnveidošanas darbus, izmantojot atbilstošas iekārtas, instrumentus un tehnoloģiskos paņēmienus; Iesaistīties ūdenssaimniecības/siltumapgādes avāriju novēršanas darbos. Prasības: Prasme patstāvīgi organizēt sava darba pienākumu izpildi, noteikt prioritātes, plānot savu darbu; Prasme pielietot mūsdienu tehnoloģijas darba procesā; Teicamas saskarsmes spējas, spēja strādāt gan patstāvīgi, gan komandā; Augsta atbildības sajūta, mērķtiecīgums, iniciatīva. B kategorijas autovadītāja apliecība. Uzņēmums piedāvā: Darbu stabilā uzņēmumā; Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; Darba līgumu uz nenoteiktu laiku; Darba pienākumu pildīšanai darba automašīnu; Darba vieta – Kocēnu un Burtnieku apvienības teritorija Valmieras novadā. CV sūtīt uz e-pastu birojs@siakks.lv ar norādi santehniķis. Profesija: SANTEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-05 Kontaktpersona: Māris Heinols Izglītības līmenis: Profesionālā pamatizglītība

Mūsu partneri