Valmieras Ziņas

Portāla Valmieras Ziņas ’’Nedēļas viesis’’ – Viktors Sazonovs

Lasīšanas laiks: 4 min

Kā jau liecina nosaukums – Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes atbildības teritorija ir Vidzeme. Brigādē ietilpst 6 bataljoni: 22. kaujas nodrošinājuma bataljons Valmierā, 25. kaujas atbalsta bataljons Gulbenes novada Stāmerienā, 26. kājnieku bataljons Gulbenē, 27. kājnieku bataljons Cēsīs, 31. kājnieku bataljons Alūksnē un 54. kaujas atbalsta bataljons Ogrē, kā arī Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes Medicīnas un Inženieru rotas.

Visu Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes vienību vadības un kontroles funkcijas nodrošina brigādes štābs, kas kopš 2022. gada vasaras atrodas Valmierā, atjaunotajā Kaugurmuižas Kungu mājā. Kaugurmuižā izvietots arī viens no 2. Vidzemes brigādes bataljoniem – 22. kaujas nodrošinājuma bataljons.

Mūsu šīs nedēļas viesis ir Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes štāba operatīvās pārvaldes priekšnieks pulkvežleitnants Viktors Sazonovs.

Kas ir lielākais pluss dzīvošanai Valmierā un Valmieras novadā?

Valmierietim ir viss nepieciešamais, lai lepotos ar piederību Valmierai. Ir gan skolas, kas valsts mērogā ir novērtētas atzinīgi, gan Valmieras drāmas teātris ar aktieriem, kurus pazīst visā valstī, gan plaši atpazīstami uzņēmumi, kā arī visa veida sports ar valsts mēroga un arī olimpiskajiem čempioniem. Valmierā ir viss nepieciešamais, lai indivīds vai ģimene ar bērniem jebkurā vecumā varētu pilnvērtīgi dzīvot un sevi realizēt. Un, manuprāt, lielākais pluss ir tieši tas, ka viss pieejams un sasniedzams, jo viss atrodas nelielos attālumos.

Kas būtu nepieciešams, kā Valmierai un Valmieras novadam būtu jāattīstās, lai šī vieta kļūtu vēl pievilcīgāka?

Redzot kā attīstās sporta, ceļu, velo un dzīvojamā infrastruktūra, ir pārliecība, ka attīstība notiek pareizā virzienā, proti, cilvēkiem un uzņēmējdarbībai. Man kā cilvēkam, kuram sports ir tuvs, ir prieks par katru jaunu sportošanas iespēju, tomēr ir sajūta, ka kultūras dzīves infrastruktūrā prasītos ieguldīt nedaudz vairāk. Gauja, ar tās peldvietām un dabas takām gar krastiem, sniedz labu iespēju, neizejot no pilsētas, baudīt dabu, bet pašā pilsētas centrā attīstītāka Gaujas promenāde būtu pievilcīga gan Valmieriešiem, gan viesiem.

2023.gads jau gandrīz pusē, zināms, ka visām Zemessardzes brigādēm katru gadu ir plašs saraksts ar uzdevumiem, kuri gada griezumā jāizpilda. Kā sokas ar šī gada uzdevumu izpildi un kas ir atlikušā gada prioritātes brigādē?

2023. gada pirmā puse Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē ir bijusi darbīga. Esam trenējuši gan savus štābus, gan mācījuši zemessargus. Tikko noslēdzās apjomīgas Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes štāba organizētas mācības Sudraba Grifs, kurās vienkopus pulcējām septiņu Vidzemes pašvaldību vadītājus vai pārstāvjus, Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāvjus, mūsu kolēģus no Igaunijas Bruņotiem spēkiem un arī Vidzemes augstskolas studentus, lai kopā trenētos sadarbību krīzes laikā. Šīs bija labas mācības, kuras veicināja padziļinātu sapratni par valsts institūciju un sabiedrības savstarpējās sadarbības nepieciešamību krīzes situācijā.

Zemessardzes galvenā sastāvdaļa ir zemessargi un Zemessardzes rindas papildinās ik dienu ar jauniem zemessargiem. Šī gada pirmajā pusē sākotnējo apmācību pabeidza 171 zemessargs, un līdz Līgo svētkiem paredzam, ka pabeigs vēl aptuveni 100 zemessargi. Tas nozīmē, ka Latvijā ar katru brīdi paliekam spēcīgāki un drošāki. Runājot par gada atlikušo daļu, jāmin, ka Bruņoto spēku vienību gada eksāmens, ja runā salīdzinājumos, ir ikgadējās mācības Namejs, kurās vienības demonstrē savu sagatavotību. Namejs ir mācības, kam atbildīgi gatavojamies un būs viena no prioritātēm. Kopš 2022. gada 24. februāra papildus ierastajam uzdevumu klāstam klāt ir nācis atbildīgs uzdevums, es pat teiktu pienākums, stiprināt Ukrainas armijas rindas apmācot Ukrainas bruņoto spēku karavīrus. Arī šo uzdevumu pildām lielu atdevi.

Vai Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes štāba pārcelšanās uz Kaugurmuižu ir atvieglojusi brigādes štāba darbu, ja jā tad kas ir šie uzlabojumi?

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes štāba pārcelšanās uz Kaugurmuižas militāro bāzi bija ilgi gaidīts notikums. Kaugurmuiža ir bijis veidots kā militārs objekts kopš 1920. gadu sākuma, kad tas tika nodots Latvijas armijas rīcībā, tāpēc tas nodrošina nepieciešamo, sākot ar ierindas laukumu un beidzot ar pārējo militāro infrastruktūru. Štāba darbs izremontētās, īpaši tam pielāgotās telpās sniedz iespējas, kuras līdz šim nebija. Man kā valmierietim ir liels gandarījums, ka renovācijas darbus veica tieši Valmieras uzņēmums. Novērtējot jauno telpu sniegtās iespējas, 2022. gadā Zemessardzes gada noslēguma konference, kas pulcināja Zemessardzes pārstāvjus no visas Latvijas, notika tieši Kaugurmuižas bāzē. Minētās mācības “Sudraba Grifs” tika organizētas Kaugurmuižas bāzē, kas nebūtu bijis iespējams bez jaunās štāba ēkas. Tā kā var teikt, ka izmantojam ar pilnu jaudu.

Jāsaka, ka ieguldītais darbs, lai sakoptu šo vēsturisko muižas apbūves ansambli, Valmierai ir devis klāt vēl vienu skaistu sakārtotu vietu, kurā ir ne tikai ērti strādāt, bet arī patīkami uzturēties.


Zemessardzē var iestāties neatkarīgi no tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Vairāk informācijas par pieteikšanos Zemessardzē: www.esizemessargs.lv vai zvanot 1811.

 

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Rūjienas apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā palīgstrādnieku (Ipiķu pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt Pārvaldes Ipiķu pagasta teritorijā esošo Pašvaldības īpašumu un dzīvojamo māju, to teritoriju vispārējo saimniecisko uzturēšanu un remontdarbus; • veikt ikdienas saimnieciskos darbus Pārvaldes Ipiķu pagasta teritorijā; • veikt teritorijas labiekārtošanas un uzturēšanas darbus t.sk. pļaušanas un sniega attīrīšanas darbus; • uzraudzīt un apkopt apkures iekārtas; un ja Tev ir: • vismaz pamata izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • normālo darba laiku 40 stundas nedēļā; • stabilu atalgojumu EUR 620 pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV un izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz rujienasapvieniba@valmierasnovads.lv vai personīgi Rūjienas apvienības valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā, adrese: Raiņa iela 3, Rūjiena, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums palīgstrādnieka amatam”, līdz 2023.gada 4.oktobrim. Tālrunis papildu informācijai: 25662217. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Papardes, Ipiķi, Ipiķu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-04

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā izglītības psihologu (profesijas kods 2634 03) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • konsultēt pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogus, audzēkņus un viņu vecākus audzēkņa psiholoģisko problēmu gadījumos; • veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; • sagatavot rakstisku atzinumu par izglītojamā psiholoģiskās izpētes vai konsultēšanas rezultātiem gadījumos, ja izglītojamais tiek nosūtīts uz valsts vai pašvaldības pedagoģiski medicīnisko komisiju vai saņem izglītības iestādes atbalsta komisijas palīdzību, kā arī normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos vai pēc vecāku rakstiska pieprasījuma; • sniegt atbalstu izglītojamajiem adaptācijas procesā; • kārtot dokumentāciju atbilstoši Iestādes noteiktajām prasībām; un ja Tev ir: • tiesības veikt psihologa profesionālo darbību atbilstoši Psihologu likuma 3.pantam, kā arī ir reģistrēts Psihologu reģistrā; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām • izglītības jomu reglamentējošo normatīvo aktu pārzināšana; • mācību un audzināšanas darba satura pārzināšana; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • prasmes darbā ar datoru (MS Office programmas, kādu no tīmekļa pārlūkprogrammām – Microsoft Edge, Chrome vai MozillaFirefox) un izglītības tehnoloģijām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu; atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte; spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci. mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • nepilnu darba likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespēju strādāt dinamiskā vidē Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienībā “Varavīksne”; Profesionālās darbības aprakstu (CV) gaidīsim līdz 2023.gada 2.oktobrim iesniedzot personīgi Iestādes lietvedei (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv. Pieteikums iesniedzams ar norādi “Psihologa/-es amatam”. Tālrunis informācijai: 64281559 (lietvede). Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-02

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskola aicina darbā pedagogu karjeras konsultantu (profesijas kods 2359 15) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese; Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veikt karjeras izglītības programmas izstrādi, pasākumu plānošanu un īstenošanu; • konsultēt, informēt un izglītot izglītojamos karjeras veidošanas jautājumos; • nodrošināt informācijas pieejamību karjeras virziena izvēlei; • meklēt un sadarboties ar partneriem karjeras veidošanas jautājumos; • veikt pētniecisko un metodisko darbu; • koordinēt, organizēt un vadīt karjeras attīstības atbalsta pasākumus dažādām mērķa grupām; • veidot dokumentāciju karjeras atbalsta plānošanai un pasākumu īstenošanai; • iesaistīties Iestādes attīstības mērķu un uzdevumu īstenošanā, kā arī Iestādes īstenotajos projektos; un ja Tev ir: • bakalaura vai maģistra grāds karjeras konsultanta profesionālajā kvalifikācijā, vai augstākā pedagoģiskā izglītība un profesionālās kompetences pilnveides programma “Pedagogs – karjeras konsultants ar individuālās konsultēšanas tiesībām” (karjeras konsultanta B programma vismaz 72 stundu apjomā); • tiesības sniegt individuālās karjeras konsultācijas (maģistra grāds karjeras konsultēšanā vai iegūts individuālās karjeras konsultēšanas sertifikāts); • vēlama pieredze karjeras izglītības un profesionālās orientācijas pasākumu organizēšanā un vadīšanā; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: augsta saskarsmes kultūra, pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu, precizitāte, analītiskās un organizatoriskās prasmes; • prasmes darbā ar datoru (MS Office programmas, kādu no tīmekļa pārlūkprogrammām – Microsoft Edge, Chrome vai MozillaFirefox) un izglītības tehnoloģijām; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • nepilna vai pilna darba slodze – 1.-12.klasēm; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespēju strādāt dinamiskā vidē Valmieras 2.vidusskolā. Profesionālās darbības aprakstu (CV) gaidīsim līdz 2023.gada 2.oktobrim iesniedzot personīgi skolā (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv. Pieteikums iesniedzams ar norādi “Pedagoga karjeras konsultanta/-es vakancei”. Tālrunis informācijai: 64207543 (direktora vietnieks), 64207163 (direktors). Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PEDAGOGS KARJERAS KONSULTANTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-02

Mūsu partneri