Valmieras Ziņas

Portāla Valmieras Ziņas “Nedēļas viesis” – Uģis Muskovs

Lasīšanas laiks: 4 min

Vidzemes slimnīca ir lielākā slimnīca Vidzemes reģionā. Slimnīca gadā apkalpo vairāk nekā 12 tūkstošus pacientu un nodrošina vairāk nekā 700 darba vietas. Vidzemes slimnīcā strādā ne tikai labākie medicīnas nozares speciālisti reģionā, bet arī visā valstī.

Šoreiz mūsu rubrikas viesis ir Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs.

Kas ir lielākais pluss dzīvošanai Valmierā un Valmieras novadā?

Valmiera ir mana dzimtā pilsēta, tāpēc tā man, protams, ir pati labākā un mīļākā pilsēta. Skatoties uz visu Valmieras novadu, jāatzīst, ka šeit ir pieejams visas dzīvošanai nepieciešamās ērtības: laba veselības aprūpe, kultūras, sporta un izglītības iespējas jebkuram novada iedzīvotājam. Jāuzteic arī darba vietu pieejamība un konkurētspējīgais atalgojums, kas Valmieras novadā ir salīdzinoši labāks nekā daudzos citos Latvijas novados.

Kas būtu nepieciešams, lai šī vieta kļūtu vēl pievilcīgāka – kā Valmierai un Valmieras novadam būtu jāattīstās?

Kopumā Valmieras novads un Valmiera attīstās labi, nepieciešamie uzlabojumi vairāk ir valstiski risināmi jautājumi. Tas varētu būt administratīvo slogu mazināšana gan valsts, gan pašvaldību iestādēs, bet, lai sakārtotu to, būtu jāsāk ar likumdošanas pārskatīšanu. Valmieras novada vadība domā par novada attīstību, domā par darba vietu radīšanu un citu ērtību uzlabošanu. Kamēr cilvēkiem viss ir pieejams, viņi bieži nenovērtē sev dotās iespējas.

Vidzemes slimnīca regulāri attīstās, gada sākumā pabeigta neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļas pārbūves pirmā kārta. Kas ir pēdējā laika lielākie paveiktie darbi un kas vēl ieplānots?

Ja runājam par infrastruktūru, tad jāsaka, ka pēdējo desmit gadu laikā veikti nozīmīgie ieguldījumi slimnīcas attīstībā. Esam spējuši no ārpuses renovēt visu slimnīcas korpusu, kas ir ļoti nozīmīgs ieguldījums tagad, kad energoresursu cenas ir pietiekami augstas. Telpās ir labāka komforta sajūta. Ja runājam par darbinieku un pacientu labsajūtu, tad no visiem Vidzemes slimnīcas 26 tūkstošiem kvadrātmetru ir palikuši tikai daži tūkstoši, kas vēl nav renovēti. Darāmais, protams, vēl ir palicis, bet, esot nemitīgā attīstībā, uzlabojumus varam veikt visu laiku. Šo attīstību veicina gan pacientu prasības, gan funkcionāla ērtība. Arī valsts normatīvi pieaug, pieaug prasības pret telpām, sākot ar ugunsdrošību, epidemioloģiju un tas visām slimnīcā, tajā skaitā, Vidzemes slimnīcai ir liels izaicinājums. Izaicinājums ir arī pēdējo gadu vasarām tik raksturīgais karstums. Nemitīgi plānojam, kā mūsu esošos finansiālos līdzekļus sadalīt pēc iespējas veiksmīgāk. 

Saeima 9. martā galīgajā lasījumā apstiprināja likumprojektu “Par valsts budžetu 2023. gadam un budžeta ietvaru 2023., 2024. un 2025. gadam”, veselības jomai šā gada budžetā papildus novirzīti 85,8 miljoni eiro, no kuriem vislielāko daļu paredzēts novirzīt mediķu atalgojuma celšanai un onkoloģijai,  taču nozare uzskata, ka tas ir par maz, lai turpinātu sniegt visus valsts apmaksātos pakalpojumus. Kāds redzējums par šo ir Vidzemes slimnīcai?

Arī mēs medijos esam dzirdējuši, ka valstiskā līmenī apstiprināti dažādi papildus finansēšanas modeļi, bet pagaidām neesam saņēmuši tādu skaidru ziņu par to, cik lieli būs šie līdzekļi un kam tie būs paredzēti. Izskatās, ka šī skaidrība vēl nav nevienam, jo viss ir tikai sarunu līmenī. Skumjā ziņa ir tā, ka laiks strauji iet uz priekšu, esam jau 2023. gada otrajā pusē un šī neskaidrība vēl aizvien turpinās.

Runājot par līdzekļiem, gribētu atzīmēt vairākas būtiskas lietas – neatliekamā palīdzība, stacionārs un ambulatorie pakalpojumi. Pašlaik vislielākā problēma ir tā, ka mums vairs neizdodas nodrošināt tādas kvalitātes ārstniecības pakalpojumus par to naudu, par kādu varējām to paveikt pirms gada vai diviem. Inflācija ir devusi savu negatīvu artavu un visiem pakalpojumiem ir pieaugušas izmaksas. Vislielākā problēma šādā situācijā stacionāriem ir tas, ka slimnīcām būs būtiski zaudējumi, sniedzot aprūpes pakalpojumus. Ambulatorajos pakalpojumos nauda seko pacientam, bet inflācijas rezultātā mēs šos pakalpojumus varam sniegt mazāk nekā iepriekšējos gados. Tā rezultātā pieaug rindas un arī pieprasījums pēc šiem pakalpojumiem. Pieprasījums pieaudzis arī Covid-19 rezultātā, kad daudzi ir gaidījuši un baidījušies doties uz ārstniecības iestādēm. Izjūtam arī pacientu neapmierinātību par rindām uz pakalpojumiem. Cilvēcīgi mēs savus pacientus, protams, saprotam. Tāpēc gaidām risinājumu un šos solītos papildus līdzekļus.

Vajadzību veselības aprūpē ir ļoti daudz. Saprotam, ka finansējums nepieciešams arī, piemēram, ģimenes ārstiem, medikamentu nodrošināšanai, retu slimību ārstēšanai, slimnīcām, ambulatorajiem pakalpojumiem, laboratorijām un izmeklējumu veikšanai. Izaicinājumu ir daudz, bet ceram uz drīzu risinājumu. Citā gadījuma tas var nozīmēt to, ka, lai mēs spētu nodrošināt kvalitatīvu ārstniecības procesu, mums būs vairāk jāsāk sniegt maksas pakalpojumi. Kalkulējot izmaksas, arī mēs esam bijuši spiesti pacelt cenas vairākiem pakalpojumiem, bet mūsu primārais mērķis nav un nebūs pelnīt, bet gan nestrādāt ar zaudējumiem un sniegt pacientiem kvalitatīvu veselības aprūpi.

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (0,380 likmes jeb 12 stundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • īstenot sociālpedagoģisko darbību Iestādē; • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, izglītības iestādes vadību, izglītojamiem un izglītojamo vecākiem mācību darbā, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • mācību un audzināšanas darba satura, korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2023.gada 22.decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-22

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Dikļu kultūras centrā (turpmāk – Iestāde) saimniecības vadītāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • organizēt Iestādes saimniecisko darbu, Iestādei nepieciešamā inventāra un iekārtu saņemšanu un piegādi; • veikt uzdevumus, kas saistīti ar Iestādes pasākumu norisi (telpu un apkārtnes iekārtošanu, dažādu materiālu atvešanu/aizvešanu); • nodrošināt Iestādes valdījumā esošā kustamā un nekustamā īpašuma uzturēšanu tehniskā kārtībā; • apkopot informāciju par saimniecisko darbu un sīko remonta darbu nepieciešamību, veikt nelielus remontdarbus vai organizēt to izpildi; • sistemātiski sekot apkures sistēmas, ūdensvadu un sanitāro mezglu darbībai; un ja Tev ir: • vidējā vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • pamatiemaņas būvdarbu un remontdarbu plānošanā un veikšanā; • labas valsts valodas zināšanas; • B kategorijas vadītāja apliecība; • labas prasmes darbā ar datoru, MS Office programmām un citu biroja tehniku; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • nepilnu darba laiku 16 stundas nedēļā (0,4 slodze); • pamatalgu pārbaudes laikā 344 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 362 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv ar norādi „Saimniecības vadītājs/-a Dikļu kultūras centrā” līdz 2023.gada 19.decembrim. Tālrunis papildu informācijai 26486115 vai 27891656. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Straumes, Dikļi, Dikļu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-19

Mūsu partneri