Valmieras Ziņas

Portāla Valmieras Ziņas ’’Nedēļas viesis’’ – Benedik Gigel

Lasīšanas laiks: 3 min

Jau kopš 1951. gada kinoteātris “Gaisma” Valmierā savas durvis ver ikvienam kino cienītājam un, lai gan kinoteātra ēka no ārpuses saglabājusi savu vēsturisko izskatu – ieejot kinoteātra telpās šodien – nekas neliecina par pagātnes piesitienu. Kino “Gaisma” spējis dzīvot līdzi laikam, attīstīties un pēdējos gados būtiski uzlabot gan kino baudīšanas līmeni, gan piedāvāto pakalpojumu klāstu.

Lai gan kinoteātris vēl aizvien saglabā arī savu vēsturisko nosaukumu “Gaisma”, tīmeklī tas atrodams zem nosaukuma “3D Cinema”. Tas ir vēl viens solis veiksmīgai kinoteātra uzturēšanai 21. gadsimtā.

Bez ierastajiem “kases grāvējiem” kino “Gaisma” savā repertuārā iekļauj arī Latviešu kinofilmas un regulāri organizē iespējas tikties ar filmu radošajām komandām. Tāpat pēdējos gados popularitāti iemantojušas koncertu tiešraides un konfertfilmas, īpašie filmu seansi, jaunieši auditorijai populārās Anime stila filmas un pat brīvdabas pasākumi. Pēdējais no tiem – jūlijā Valmieras pilsētas svētkus ieskandināja leģendārā Holandes vijolnieka un diriģenta Andrē Rjē 2022. gada koncertfilma “Happy Days Are Here Again!” (Laimīgās dienas atkal ir klāt!).

Šoreiz mūsu rubrikas viesis ir kino “Gaisma” sabiedrisko attiecību speciālists Benedik Gigel.

Kas ir lielākais pluss dzīvošanai Valmierā un Valmieras novadā?

Valmieras pilsētā lielākais pluss noteikti ir pakalpojumu pieejamība un tas, ka viss atrodas tuvu. Pilsētas infrastruktūra izveidota tā, lai no jebkuras pilsētas vietas, sev vēlamajā lokācijā varētu nokļūt bez auto palīdzības. Protams, arī tas, ka Valmiera ir zaļa pilsēta, sakopti parki un pilsēta ir draudzīga ne tikai kājāmgājējiem, bet arī velobraucējiem.

Kas būtu nepieciešams, kā Valmierai un Valmieras novadam būtu jāattīstās, lai šī vieta kļūtu vēl pievilcīgāka?

Manuprāt, jaunākajai paaudzei pietrūkst izklaides iespēju. Valmiera sezonāli ir arī studentu pilsēta, tomēr naktsdzīves iespējas pilsētā jaunākajai paaudzei ir limitētas. Pilsētai ir kur augt visās jomās un tas noteikti ir pozitīvs aspekts. Ja pilsētā kaut kas trūkst un pēc tā ir pieprasījums – tas noteikti parādīsies.

Kino Gaisma” pēdējā gada laikā paplašinājusi savu piedāvājumu un ierastos filmu seansus regulāri papildina ar dažādiem citiem pasākumiem.

Kā vienu no jaunākiem atspēriena punktiem kino attīstībai varam uzskatīt 2022. gada rudeni, kad demonstrējām Andrē Rjē koncertfilmu. Kā pirmo vispasaules koncerta tiešraidi skatītājiem piedāvājām grupas Coldplay koncertu no Brazīlijas. Jau kopš 2022.gada decembra ar izrādi “Riekstkodis” klasiskās pasaules cienītājiem piedāvājam Londonas Karaliskās Operas un Baleta sezonas repertuāra translāciju tieši no Londonas Karaliskās Operas nama. Kā papildus piemēru ekskluzīviem seansiem var pieminēt Prāta Vētras “Gads Bez Kalendāra” koncertfilmas izrādīšanu un tikšanos ar grupas dalībniekiem. Repertuāra ziņā skatītājiem piedāvājam to pašu saturu, ko piedāvā vietējie multipleks kinoteātri, lai arī cilvēki, kuri dzīvo Vidzemē un nevēlas doties uz galvaspilsētu varētu izbaudīt to pašu piedāvājumu.

Pēdējo gadu laikā esam uzlabojuši gan kinoteātra telpu vizuālo izskatu, gan tās tehnisko pusi. Domājot par skatītāju ērtību esam uzlabojuši zāli – krēsli palikuši plašāki un ērtāki, ekrāns palicis lielāks un skaņas kvalitāte labāka.

Filmu, protams, var noskatīties mājās, bet savus pakalpojumus sniedzam tādā kvalitātē, lai skatītāji filmu un visu kino apmeklējuma pieredzi izbaudītu tā kā to ir iztēlojies filmas veidotājs.

Kā jau minēts Valmieras pilsētas svētkus ieskandināja leģendārā Holandes vijolnieka un diriģenta Andrē Rjē brīvdabas koncertfilma kinoteātrī “Gaisma”. Pirms filmas videosveicienā pats Andrē Rjē ar video palīdzību sveica valmieriešus un Valmieras pilsētu 740. dzimšanas dienā. Kā izdevās noorganizēt šo patīkamo pārsteigumu?

Pasākumu sākām plānot jau 2023. gada februārī, vairāku mēnešu darbs un veiksmīga komunikācija rezultējās ar pasākumu par kuru gandarīti var būt gan organizatori, gan, protams, arī paši apmeklētāji.

Kādi ir tuvākie attīstības plāni saistībā ar kinoteātri un tā repertuāru?

Plānojam turpināt veiksmīgi iesākto attīstības ceļu ar īpašajām filmu pirmizrādēm un ekskluzīviem seansiem, kuros filmu cienītājiem ir iespēja tikt arī pie kāda filmas suvenīra. Noteikti plašāk piedāvāsim apmeklētājiem anime filmas, jo iepriekšējie seansi liecina par to, ka skatītājiem ir interese par šīm filmām.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina jaunie elektroenerģijas tarifi?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (uz nepilnu darba slodzi) uz noteiktu laiku.  Darba vietas adrese: “Bērnudārzs Pasaciņa”, Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopijas gaidīsim līdz 2023.gada 13.oktobrim e-pastā: pasacina@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 28650094. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Bērnudārzs Pasaciņa, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-13

Mūsu partneri