Valmieras Ziņas

Portāla Valmieras Ziņas ’’Nedēļas viesis’’ – Benedik Gigel

Lasīšanas laiks: 3 min

Jau kopš 1951. gada kinoteātris “Gaisma” Valmierā savas durvis ver ikvienam kino cienītājam un, lai gan kinoteātra ēka no ārpuses saglabājusi savu vēsturisko izskatu – ieejot kinoteātra telpās šodien – nekas neliecina par pagātnes piesitienu. Kino “Gaisma” spējis dzīvot līdzi laikam, attīstīties un pēdējos gados būtiski uzlabot gan kino baudīšanas līmeni, gan piedāvāto pakalpojumu klāstu.

Lai gan kinoteātris vēl aizvien saglabā arī savu vēsturisko nosaukumu “Gaisma”, tīmeklī tas atrodams zem nosaukuma “3D Cinema”. Tas ir vēl viens solis veiksmīgai kinoteātra uzturēšanai 21. gadsimtā.

Bez ierastajiem “kases grāvējiem” kino “Gaisma” savā repertuārā iekļauj arī Latviešu kinofilmas un regulāri organizē iespējas tikties ar filmu radošajām komandām. Tāpat pēdējos gados popularitāti iemantojušas koncertu tiešraides un konfertfilmas, īpašie filmu seansi, jaunieši auditorijai populārās Anime stila filmas un pat brīvdabas pasākumi. Pēdējais no tiem – jūlijā Valmieras pilsētas svētkus ieskandināja leģendārā Holandes vijolnieka un diriģenta Andrē Rjē 2022. gada koncertfilma “Happy Days Are Here Again!” (Laimīgās dienas atkal ir klāt!).

Šoreiz mūsu rubrikas viesis ir kino “Gaisma” sabiedrisko attiecību speciālists Benedik Gigel.

Kas ir lielākais pluss dzīvošanai Valmierā un Valmieras novadā?

Valmieras pilsētā lielākais pluss noteikti ir pakalpojumu pieejamība un tas, ka viss atrodas tuvu. Pilsētas infrastruktūra izveidota tā, lai no jebkuras pilsētas vietas, sev vēlamajā lokācijā varētu nokļūt bez auto palīdzības. Protams, arī tas, ka Valmiera ir zaļa pilsēta, sakopti parki un pilsēta ir draudzīga ne tikai kājāmgājējiem, bet arī velobraucējiem.

Kas būtu nepieciešams, kā Valmierai un Valmieras novadam būtu jāattīstās, lai šī vieta kļūtu vēl pievilcīgāka?

Manuprāt, jaunākajai paaudzei pietrūkst izklaides iespēju. Valmiera sezonāli ir arī studentu pilsēta, tomēr naktsdzīves iespējas pilsētā jaunākajai paaudzei ir limitētas. Pilsētai ir kur augt visās jomās un tas noteikti ir pozitīvs aspekts. Ja pilsētā kaut kas trūkst un pēc tā ir pieprasījums – tas noteikti parādīsies.

Kino Gaisma” pēdējā gada laikā paplašinājusi savu piedāvājumu un ierastos filmu seansus regulāri papildina ar dažādiem citiem pasākumiem.

Kā vienu no jaunākiem atspēriena punktiem kino attīstībai varam uzskatīt 2022. gada rudeni, kad demonstrējām Andrē Rjē koncertfilmu. Kā pirmo vispasaules koncerta tiešraidi skatītājiem piedāvājām grupas Coldplay koncertu no Brazīlijas. Jau kopš 2022.gada decembra ar izrādi “Riekstkodis” klasiskās pasaules cienītājiem piedāvājam Londonas Karaliskās Operas un Baleta sezonas repertuāra translāciju tieši no Londonas Karaliskās Operas nama. Kā papildus piemēru ekskluzīviem seansiem var pieminēt Prāta Vētras “Gads Bez Kalendāra” koncertfilmas izrādīšanu un tikšanos ar grupas dalībniekiem. Repertuāra ziņā skatītājiem piedāvājam to pašu saturu, ko piedāvā vietējie multipleks kinoteātri, lai arī cilvēki, kuri dzīvo Vidzemē un nevēlas doties uz galvaspilsētu varētu izbaudīt to pašu piedāvājumu.

Pēdējo gadu laikā esam uzlabojuši gan kinoteātra telpu vizuālo izskatu, gan tās tehnisko pusi. Domājot par skatītāju ērtību esam uzlabojuši zāli – krēsli palikuši plašāki un ērtāki, ekrāns palicis lielāks un skaņas kvalitāte labāka.

Filmu, protams, var noskatīties mājās, bet savus pakalpojumus sniedzam tādā kvalitātē, lai skatītāji filmu un visu kino apmeklējuma pieredzi izbaudītu tā kā to ir iztēlojies filmas veidotājs.

Kā jau minēts Valmieras pilsētas svētkus ieskandināja leģendārā Holandes vijolnieka un diriģenta Andrē Rjē brīvdabas koncertfilma kinoteātrī “Gaisma”. Pirms filmas videosveicienā pats Andrē Rjē ar video palīdzību sveica valmieriešus un Valmieras pilsētu 740. dzimšanas dienā. Kā izdevās noorganizēt šo patīkamo pārsteigumu?

Pasākumu sākām plānot jau 2023. gada februārī, vairāku mēnešu darbs un veiksmīga komunikācija rezultējās ar pasākumu par kuru gandarīti var būt gan organizatori, gan, protams, arī paši apmeklētāji.

Kādi ir tuvākie attīstības plāni saistībā ar kinoteātri un tā repertuāru?

Plānojam turpināt veiksmīgi iesākto attīstības ceļu ar īpašajām filmu pirmizrādēm un ekskluzīviem seansiem, kuros filmu cienītājiem ir iespēja tikt arī pie kāda filmas suvenīra. Noteikti plašāk piedāvāsim apmeklētājiem anime filmas, jo iepriekšējie seansi liecina par to, ka skatītājiem ir interese par šīm filmām.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā  BIROJA ADMINISTRATORU/-I Galvenie amata pienākumi: nodrošināt biroja ikdienas darbības nepārtrauktību un efektivitāti; koordinēt un pārvaldīt dokumentu apriti, arhivēšanu un lietvedību; veikt ienākošās un izejošās korespondences apstrādi; organizēt un protokolēt kapitālsabiedrības valdes un dalībnieku sēdes; sniegt atbalstu uzņēmuma struktūrvienību vadītājiem un darbiniekiem ikdienas jautājumos; komunicēt ar klientiem un sadarbības partneriem; sagatavot atskaites. Prasības kandidātiem: darbības sfērai atbilstoša vidējā profesionālā vai augstākā izglītība (vēlams administrācijas, vadības vai lietvedības jomā); ne mazāk kā divu gadu pieredze līdzīgā amatā; teicamas organizatoriskās un komunikācijas prasmes; prasme strādāt ar biroja tehniku un IT sistēmām; pieredzējuša lietotāja pieredze un laba izpratne par dokumentu vadības sistēmām, priekšroka kandidātiem ar pieredzi darbā ar DVS Namejs; augsta atbildības sajūta un pašorganizācijas līmenis, analītiska domāšana un precizitāte darbā. Piedāvājam: darbu uz nenoteiktu laiku; draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; sociālās garantijas; veselības apdrošināšanas polisi pēc nostrādātiem 6 mēnešiem; dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; atalgojumu no EUR 1400 līdz EUR 1600 pirms nodokļu nomaksas. CV un motivācijas vēstuli lūdzu sūtīt elektroniski uz danuta.zerbele@valmierasoc.lv līdz 05.06.2024. Tālrunis uzziņām +371 20021028 Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Čempionu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Vadība / Administrēšana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-05 Kontaktpersona: Danuta Žērbele Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”  Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai  ADMINISTRATORU/-I Darbs uz nenoteiktu laiku Amata pienākumi: Uzņemt un apkalpot klientus, koordinēt apmeklētāju plūsmu; Reģistrēt un piešķirt viesiem viesnīcas numurus, darbs ar viesnīcas programmatūru; Ierādīt ģērbtuves saskaņā ar treniņu vai sacensību grafiku; Izsniegt un pieņemt telpu un viesnīcu numuriņu atslēgas; Iekasēt maksu par viesnīcas un sporta infrastruktūras izmantošanu; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu; Prasības kandidātam: Labas latviešu un angļu valodas zināšanas; Teicamas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, iniciatīva un entuziasms; Elastīga domāšana, spēja veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti; Vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu; Citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības vai sporta jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: Pilnas slodzes darbu; Summēto darba laiku, darbu maiņās arī nakts maiņās; Dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā; Iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Studentiem viesmīlības jomā apvienot prakses vietu ar darbavietu; Atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā– 5.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 6.00 EUR/h Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt līdz 07.06.2024. uz e-pastu – megija.stalberga@valmierasoc.lv. Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Vairāk informācijas, rakstot e-pastā vai pa tālr. +371 27079858 Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā ĒKAS INŽENIERTEHNISKO UZRAUGU uz noteiktu laiku – līdz 31.10.2024. Amata pienākumi: piedalīties Jāņa Daliņa sporta kompleksa ikdienas saimniecisko darbu veikšanā, tajā skaitā strādāt ar traktortehniku, mehanizēto un teritoriju uzkopšanas tehniku; uzraudzīt un uzturēt darba kārtībā Jāņa Daliņa sporta kompleksa teritoriju, inventāru un tehnisko aprīkojumu. Uzraudzīt un uzturēt kārtībā Daliņu pludmali; tehniskā atbalsta sniegšana pasākumu organizatoriem, izmantojot stadiona un manēžas infrastruktūru un aprīkojumu; komunikācija un sadarbība ar darbu izpildītājiem, un dalība Jāņa Daliņa sporta kompleksa realizētajos projektos savas kompetences ietvaros. Prasības kandidātiem: vidējā izglītība; augsta atbildības sajūta, precizitāte, prasme orientēties tehniskas dabas jautājumos; pozitīvu un godīgu attieksmi pret darbu un kolēģiem; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; darba apģērbu; apmācības darbu uzsākot; atalgojums – 1280 EUR pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas; darba vieta: Jāņa Daliņa sporta komplekss, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera CV lūdzam sūtīt uz megija.stalberga@valmierasoc.lv Kontaktpersona: Megija Stalberga (e-pasts: megija.stalberga@valmierasoc.lv; tālr.Nr. +371 27079858) Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 07.06.2024. Profesija: Ēkas inžniertehnisko sistēmu UZRAUGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri