Valmieras Ziņas

Politoloģe Žaneta Ozoliņa tiekas ar Pārgaujas Valsts ģimnāzijas jauniešiem

Piektdien, 8.novembrī,  grupai Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas vidusskolēnu mācību nedēļa noslēdzās ar tikšanos. Pēc vēstures, politikas un sociālo zinātņu skolotāja Jura Mūrnieka uzaicinājuma skolā viesojās Žaneta Ozoliņa, kuras darbības jomas un amatus grūti uzskaitīt – Latvijas Universitātes Politikas zinātnes nodaļas profesore, vairāk nekā 90 zinātnisku rakstu autore, Latvijas Politologu biedrības valdes priekšsēdētāja, grāmatu zinātniskā redaktore, vieslektore Baltijas Aizsardzības akadēmijā un Pekinas Starptautisko studiju universitātē…

Sarunas tēma – galvenie starptautiskie notikumi un kā tie skar Latviju.

Profesore sākumā minēja kādu vācu vēsturnieka citātu tviterīMēs visi stāvam uz savas paviršības drupām. Kad 1989.gadā krita Berlīnes mūris un pavērās Dzelzs priekškars, cilvēki cerēja un ticēja, ka sāksies gaišā nākotne, visi dzīvos mierā un draudzīgi, taču tā nav, jo cīņa par varu un politiskās intereses dara savu.

Žanete Ozoliņa uzskata, ka pašlaik lielā sāpe ir Donalds Tramps, kurš, visticamāk, varētu uzvarēt arī 2020.gada vēlēšanās.

Latvijai ASV vienmēr ir bijusi drošais plecs un atbalsts, partneris, uz kuru var paļauties, vienalga,  tas skar klimata pārmaiņas vai militāro jomu un Krievijas savaldīšanu. ASV palīdzēja Latvijai iestāties NATO, mums ir daudzi kopīgi projekti, kas rada valstisku drošības sajūtu.

Jau ilgāku laiku nenorimst breksita šļura. Pasaulē ironizē, ka arī 2075.gadā Lielbritānijā notiks kārtējais referendums, lai teiktu bye, bye Eiropas Savienībai… Bet būtībā spriedze ir abās pusēs – gan tur, kur balso par izstāšanos no ES, gan tur, kur vēlas saglabāt šo savienību. Kā tas ietekmē Latviju un kas sagaidāms turpmāk?

Lielbritānija bija viena no pirmajām, kas atvēra plaši vaļā durvis iebraucējiem no Austrumeiropas, tagad  jūtama neapmierinātība un agresija pret iebraucējiem, taču, ja Lielbritānija izstāsies no ES, ne latvieši, ne citu tautību cilvēki netiks momentā izdzīti no valsts, ir paredzēts 5 gadu ilgs pārejas posms. Jauniešiem gan tad vairs nebūs brīvi pieejamas studijas šajā zemē. Lielbritānijai izstājoties no ES, paliks mazāks arī ES budžets, līdz ar to pārējām valstīm būs jāiegulda vairāk.

Profesores Žanetas Ozoliņas vēl viena rūpe ir Baltijas reģions. Tendences, kas dominē Krievijā, nav iepriecinošas ne Latvijai, ne Eiropai. Jātur vaļā acis un ausis! Latvijai jāmeklē ceļi, kā attīstīties, neskatoties uz dažādām provokācijām un propagandu. Dzīve Latvijā un tas, ko stāsta un rāda cilvēkiem Krievijā, ir divas dažādas pasaules.

Profesore atbildēja uz jautājumiem un izteica savu viedokli arī par Zviedrijas klimata aktīvisti Grētu, mediķu streiku Latvijā, Skotijas vēlmi izstāties no Apvienotās Karalistes, bet tikšanās beigās novēlēja jauniešiem saglabāt prāta skaidrību, pārāk nesēdēt sociālajos tīklos un neietekmēties no tiem, savukārt interesentiem droši doties studēt uz LU Politikas zinātnes programmu.

Tikšanās dalībnieki saņēma žurnāla „Latvijas intereses Eiropas Savienībā” jaunāko numuru, kas veltīts Baltijas valstu savstarpējai sadarbībai, bet skolai Žaneta Ozoliņa uzdāvināja un parakstījās grāmatā „Europe. After 100 Before”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ārkārtējās situācijas ieviešana apturēs Covid-19 izplatīšanos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mazsalacas novada pašvaldība, reģistrācijas Nr.90009114167, Pērnavas iela 4, Mazsalaca, Mazsalacas nov., aicina pieteikties Dzimtsarakstu nodaļas un Valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra vadītāju (pilns darba laiks – 1 amata vieta uz noteiktu laiku). Prasības pretendentam: 1) augstākā juridiskā izglītība; 2) valsts un pašvaldības normatīvo aktu pārzināšana; 3) labas komunikācijas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību; 4) labas datora lietošanas iemaņas. Galvenie darba pienākumi: 1) reģistrēt dzimšanas, miršanas faktus un laulības; 2) izsniegt civilstāvokļa aktu reģistrācijas apliecības, izziņas un izrakstus no reģistru ierakstiem; 3) atjaunot, anulēt, papildināt un labot civilstāvokļa aktu reģistru ierakstus; 4) sagatavot dokumentus vārda, uzvārda un tautības ieraksta maiņai un iesniegt tos Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamentam; 5) sagatavot un sniegt pārskatus par nodaļas darbību, normatīvajos aktos noteiktajos termiņos; 6) kārtot nodaļas lietvedību atbilstoši normatīvajiem aktiem; 7) veidot reģistru arhīva fondu un nodrošināt arhīva fonda dokumentu glabāšanu, uzskaiti un izmantošanu; 8) sniegt noteiktus Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras un Lauksaimniecības datu centra pakalpojumu; 9) sniegt informāciju un atbalstu e-pakalpojumu pieteikšanā par Nodarbinātības valsts aģentūras, Uzņēmumu reģistra, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes, Valsts darba inspekcijas, Valsts zemes dienesta, Lauku atbalsta dienesta sniegtajiem pakalpojumiem; 10) sniegt informāciju par pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem. 11) veidot un uzturēt kārtībā pašvaldības pastāvīgi un ilgtermiņa glabājamo dokumentu uzskaiti, sastādot pašvaldības arhīva fonda lietas; 12) sastādīt lietu nomenklatūras. Atalgojums: no 736,65 euro – 802,95 euro  Pretendentus aicinām pieteikties, iesniedzot šādus dokumentus: CV un motivācijas vēstuli. Dokumentus iesniegt līdz 2020. gada 11. decembrim, nosūtot to uz e-pastu: mazsalaca.dome@mazsalacasnovads.lv vai pasta adresi Pērnavas iela 4, Mazsalaca, Mazsalacas novads LV-4215, vai iesniedzot personīgi Mazsalacas novada pašvaldības Kancelejā darba laikā no plkst.8.00 līdz 16.00. Profesija: PAŠVALDĪBAS IESTĀDES VADĪTĀJS /PRIEKŠNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Pērnavas iela 4, Mazsalaca, Mazsalacas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-12-11 Kontaktpersona: Dokumentus, norādot amatu, iesniegt, nosūtot uz mazsalaca.dome@mazsalacasnovads.lv

Rimi veikals Valmierā, Rīgas ielā 74, aicina darbā PĀRDEVĒJU (vitrīnas zonā). Ja Tev ir svarīgi: Algas pieaugums pēc pārbaudes laika - 3 mēnešiem Atlaides Tev un Tavam tuviniekam līdz 15% pirkumiem mūsu veikalos Apmaksāta pirmreizējā obligātā veselības pārbaude Veselības apdrošināšana pēc 1 gada Apmaksāti nodokļi, atvaļinājums, slimības lapas Elastīgs darba grafiks un bezmaksas pusdienas Kopīgi darba pasākumi, pabalsti, dāvanas Ievad apmācība darbā un karjeras izaugsmes iespējas Apmaksāts transports, braucot strādāt uz Rīgu Draudzīgi, atsaucīgi kolēģi un pozitīva darba vide Ja Tev ir: Vēlme strādāt un iegūt jaunas prasmes un zināšanas Latviešu valodas zināšanas Spēja strādāt precīzi un augsta atbildības sajūta Pozitīva attieksme un spēja strādāt komandā Iepriekšēja pieredze mazumtirdzniecībā vai klientu apkalpošanā tiks uzskatīta par priekšrocību Mēs Tev uzticēsim: Veidot pozitīvu un profesionālu uz klientu orientētu servisa līmeni Nodrošināt efektīvu, ātru pircēju apkalpošanu, konfliktsituāciju novēršanu Veikt skaidras un bezskaidras naudas norēķinus Atalgojums: 3.40 EUR/h – 3.80 EUR/h dienas maiņā (pirms nodokļu nomaksas) 6.80 EUR/h – 7.60 EUR/h svētku dienā (pirms nodokļu nomaksas) Iespēja saņemt ikmēneša bonusu līdz 80 EUR Piesakies, sūtot savu CV uz e-pastu personals@rimibaltic.com (norādot vakanci: Pārdevējs Valmierā) vai zvanot uz tālruni 80007464. Informējam, ka iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat, ka Jūsu un/vai Jūsu likumiski aizbilstamā personas dati tiks apstrādāti, lai izvērtētu pieteikumu Rimi Latvia atlases procesa gaitā, saskaņā ar Rimi Latvia Informāciju par personas datu apstrādi atlases procesu ietvaros, ar kuras pilnu versiju varat iepazīties Rimi mājas lapā sadaļā Privātuma noteikumi. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 74, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-12-10 Kontaktpersona: CV sūtīt uz personals@rimibaltic.com (norādot amatu_Valmierā) vai zvanot uz 80007464. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri