Valmieras Ziņas

Policija sākusi resorisko pārbaudi par iespējamiem pārkāpumiem sociālās korekcijas izglītības iestādē “Naukšēni” (1)

Lasīšanas laiks: < 1 min

Valsts policija balstoties uz publiski pieejamo informāciju sākusi resorisko pārbaudi par iespējamiem pārkāpumiem sociālās korekcijas izglītības iestādē “Naukšēni”.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes pārstāve Zane Vaskāne aģentūrai LETA norādīja, ka pārbaude sākta Valmieras iecirknī un pārbaudes gaitā tiks pieprasīta informācija no iesaistītajām iestādēm.

LETA jau vēstīja, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) saistībā ar konstatētajiem bērnu tiesību pārkāpumiem ir pieņēmusi lēmumu atstādināt no darba “Naukšēnu” direktoru Didzi Čākuru. Pēc plašākas informācijas saņemšanas par iespējamiem bērnu tiesību pārkāpumiem no amata pienākumiem varētu atstādināt vēl četrus “Naukšēnu” darbiniekus.

Kā ziņots, šonedēļ tika sasaukta Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) starpinstitūciju sanāksme par “Naukšēni” darbību bērnu tiesību un interešu nodrošināšanā. Dienestu rīcībā esošā informācija liecina, ka skolā, iespējams, tiek pieļauti bērnu tiesību pārkāpumi un netiek nodrošinātas bērnu tiesības un intereses.

Signāli par iespējamiem pārkāpumiem saņemti no “Naukšēnu” audzēkņiem, kuri norādījuši uz fizisku un emocionālu vardarbību no iestādes darbinieku un pedagogu puses.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Policists - 23.10.2021 Atbildēt

    Nav labas atsauksmes nav

Mūsu partneri