Valmieras Ziņas

Policija atgādina: Parūpējies par savu drošību, dodoties sēņot

Lasīšanas laiks: 2 min

Ritot aktīvās sēņošanas laikam, policija aicina neaizmirst par drošību. Ja brīvdienās plānots doties pēc meža veltēm, aicinām atcerēties dažus padomus.

Nedodaties mežā vai purvā pārāk tālu, ja tajā slikti orientējaties. Ja neorientējaties vispār vai tomēr nolemjat doties uz svešu vietu, tad kompānijā ņemiet cilvēku, kurš orientējas konkrētā vietā. Tāpat par savu došanos uz mežu ir vērts informēt tuviniekus vai kaimiņus un aptuveni pastāstīt, kurā virzienā plānojat doties un cik ilgi plānojat sēņot. Šis šķietami maznozīmīgais fakts var būt būtisks brīdī, ja esat apmaldījies, nav iespējas par to nevienam paziņot, tajā pašā laikā tuvinieki vai kaimiņi, pamanot jūsu pārāk ilgo prombūtni, var informēt operatīvos dienestus un norādīt vismaz aptuveno vietu, kur jūs meklēt.

Mūsdienās mobilais tālrunis ir ikkatram un to noteikti nepieciešams ņemt līdzi, dodoties uz mežu. Ja tāda nav un esat kaislīgs sēņotājs, tad vajadzētu apsvērt iespēju to iegādāties. Pārliecinieties, ka tālruņa baterija ir uzlādēta un, ja ir, tad lieti noderētu arī portatīvais mobilā tālruņa lādētājs.

Problēmsituācijās tieši mobilais tālrunis var būt ārkārtīgi noderīgs, lai informētu operatīvos dienestus un palīdzētu glābējiem pazudušo ātrāk atrast.

Nākamais, kas jāatceras – atbilstošs apģērbs un apavi. Noteikti līdzi paņemiet kādas siltākas drēbes, zeķes un atstarojošo vesti vai velciet spilgtu virsjaku. Apmaldīšanās gadījumā spilgts apģērbs operatīvajiem dienestiem atvieglo meklēšanu, jo tumšā apģērbā, kas saplūst ar meža krāsām, pazudušo ir ārkārtīgi grūti pamanīt.

Noteikti jāņem līdzi dzeramais ūdens un pārtika. Tāpat sērkociņi vai šķiltavas, termosā silta tēja, kafija, jo, ja notiek sliktākais scenārijs un apmaldāties, tad līdz brīdim, kamēr jūs atradīs glābēji, pārtika, silts apģērbs un iespēja iekurt ugunskuru pasargās no riska nosalt aukstākā rudens naktī.

Nekādā gadījumā nevajadzētu doties mežā, ja ir nopietnas veselības problēmas, piemēram, hroniskas slimības, vai vismaz, – nevajadzētu doties vienam.

Ja dodaties kopā vairāki cilvēki, tostarp bērni, ir jābūt uzmanīgiem un vienam otrs jāpatur redzeslokā.

Jau vēstījām, ka aizvadītās brīvdienās Madonas novadā, Ošupes pagastā mežā sēņojot apmaldījās seši cilvēki, tostarp 2 bērni. Pat esot līdzi mobilajam tālrunim un īstenotajiem intensīvajiem operatīvo dienestu meklēšanas pasākumiem, pazudušajiem no meža dzīlēm izdevās izkļūt tikai nākamās dienas rītā.

Aktuālais jautājums

Kā vērtē aizvadīto 2022. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu REMONTSTRĀDNIEKAM - TEHNIĶIM ar atrašanās vietu VALMIERĀ. Galvenie darba pienākumi: • Veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: - inženierkomunikāciju apsaimniekošana; - ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; - telpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; - teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimmeri; - citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības pretendentiem: • Pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • Zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; • Spēja strādāt patstāvīgi un komandā; • “B” kategorijas autovadītāja apliecība; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Veselības apdrošināšanu; • Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • Svētku dāvanas; • Atmaksātus papildatvaļinājumus; • Dinamisku darbu stabilā uzņēmumā ar profesionālām pilnveides iespējām; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • Summētais darba laiks; • Darba alga pārbaudes laikā 6.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 7.00 EUR/h. Sūti CV vai pieteikumu ar norādi REMONTSRĀDNIEKS – TEHNIĶIS Valmierā uz e-pastu cv@madara89.lv vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 26 659 016. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp:+371 26659016

Mūsu partneri