Valmieras Ziņas

Pirms vasaras pārrunā drošības jautājumus ar skolēniem

Lasīšanas laiks: 3 min

Mācību gada pēdējā mēnesī Starptautiskās policijas asociācijas Latvijas biedrība sadarbībā ar Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes policistiem, Valmieras novada fonda un Ziedotāju kluba atbalstu projekta “Droši uz skolu“ ietvaros viesojas Valmieras apkārtējo novadu izglītības iestādēs, lai ar 1.-4.klašu skolēniem pārrunātu drošības jautājumus drošākai vasarai, informē Sintija Virse, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes, Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore.

“Cik dažādi ir jautājumi par drošību, tik dažādas arī bērnu atbildes. Sarunās bērni mums uzticas un atklāj, ka laukos 10 gadus vecs bērns viens pats var braukt ar traktoru vai arī pa parku vizināties ar kvadraciklu, piebilstot – te jau nav pilsēta. Mūsu uzdevums ir pēc iespējas novērst šādas situācijas, tādēļ sarunā ar  bērniem skaidrojam, ka vislielākā vērtība šajā pasaulē ir dzīvība, tā ir viena un sargājama,“

stāsta Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Vineta Kaģe, kura kopā ar kolēģi Lieni Kaužēnu maijā tikās ar Rubenes, Jaunburtnieku, Burtnieku, Rencēnu, Ēveles, Rūjienas, Trikātas, Naukšēnu, Jeru, Ramatas un Mazsalacas bērniem.

Vecākiem vai personām, kurām ir uzticēts pieskatīt bērnus vasaras brīvlaikā, ir jāzina, ka velosipēdu bērns viens pats var vadīt no 10 gadu vecuma, ja ir velosipēda vadītāja apliecība, kas apliecina zināšanas ceļu satiksmes jomā.

” Ja vadītāja apliecības nav, tad piedalīties ceļu satiksmē bērns viens pats nedrīkst. Turklāt velosipēdam noteikti ir jābūt tehniskā kārtībā,“

brīdina inspektore Vineta Kaģe, piebilstot, ka vecākiem ir jābūt atbildīgiem arī par gadījumiem, kad atļauj savām atvasēm vadīt spēcīgākus spēkratus, un jāpadomā, ar ko šie gadījumi var beigties.

Vasaras vakaros bērniem patīk uzturēties ilgāk ārpus savas dzīvesvietas, taču jāatceras, ka bērni vecumā līdz 16 gadu vecumam vieni bez pieaugušā uzraudzības ārpus savas dzīvesvietas drīkst atrasties tikai līdz plksten 22:00. Tāpat vasaras sezonā ļoti būtiski atcerēties un parūpēties par bērnu drošību atpūtā pie ūdens tilpnēm – gan peldoties, makšķerējot vai braucot ar laivu.

Policisti ar bērniem pārrunāja arī virkni citus ar drošību un veselību saistītus jautājumus, piemēram, par rīcību, ja iekož čūska vai kāds svešinieks viņu piedāvā izvizināt savā mašīnā. Runājot ar bērniem, tapis skaidrs, ka viņiem ir zināšanas par drošības jautājumiem, taču ne visās jomās un ne vienmēr ir skaidra rīcība, tādēļ šādas tikšanās ir nepieciešamas, lai pilnveidotu bērnu zināšanas un nostiprinātu esošās.

Dažās izglītības iestādēs ar bērniem tikās arī SPA Latvijas biedrības Valmieras novada fonda un Ziedotāju kluba finansētā projekta “Droši uz skolu“ tēls trusis Drošiņš, kura ideja dzimusi Ēveles pamatskolā. Drošiņa tēlā iejutās biedrības brīvprātīgā darba veicējas Sintija Mūrniece un Aija Ozola. Sintija atklāj, ka iejušanās truša Drošiņa tēlā viņai ir bijis jauns izaicinājums un viņai ļoti patīk trusis Drošiņš, kurš bērniem atgādina, ka noteikumi un likumi ir jāievēro. Savukārt Aija piebilst, ka “ikviens pasākums ar bērniem mani pozitīvi uzlādē, sniedz gandarījumu un prieku, kā arī patīkamu nogurumu, kas ātri pāriet. Trusis Drošiņš novēl visiem bērniem Valmieras pusē vasaras brīvlaiku pavadīt smaidiņa zīmē”.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri