Valmieras Ziņas

Pirms pirmizrādes “Baladīna” tikšanās ar teātra zinātnieci Silviju Radzobi

12.maijā plkst.16.00 Valmieras teātris rīko skatītāju tikšanos ar teātra mākslas zinātnieci, Dr.hab.art., prof. Silviju Radzobi, kas lasīs lekciju “Pārdomas par Juliušu Slovacki un lugu “Baladīna””.

Apmeklētāji varēs noklausīties lekciju, uzdot profesorei jautājumus un piedalīties kopīgā diskusijā. Pasākums notiks LMT Mansardā, ieeja bez maksas.

Lekcija tiek rīkota gaidāmā jauniestudējuma – J.Slovacka “Baladīna” – ietvaros, kura pirmizrāde notiks tās pašas dienas vakarā plkst.18.30. Izrādes režisors ir Viesturs Kairišs, galvenajā – Baladīnas – lomā Elīna Vāne.

“Baladīna”, kas stāsta par varaskāres pārņemtu, līdz saltai nežēlībai nocietinātu sirdi, kas ar viltu un nelietību Baladīnai liek iet pāri līķiem uz karaļa troni, ir sarakstīta 1834. gadā. Pēc lugas pabeigšanas dzejnieks mātei vēstīja: “Es uzrakstīju jaunu lugu… salīdzinājumā ar visiem iepriekšējiem darbiem, kas izvirduši no manām smadzenēm, šī traģēdija ir pati labākā. Uzrakstīta tā, ka to varētu sacerēt pati tauta.”

Silvija Radzobe ir viena no vadošajām teātra kritiķēm Latvijā, publicējusi vairāk nekā 2000 recenziju un rakstu, kā arī vairākas grāmatas, kas veltītas teātra pētījumiem. Profesore izaudzinājusi vairākas paaudzes teātra kritiķu, Latvijas teātra mākslas pētnieku.

Interesentiem lūgums pieteikties, zvanot 64207335.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri