Valmieras Ziņas

Pirmo reizi Latvijā atklāta igauņu foto mākslinieka Tonu Noorita izstāde

Piektdien, 20.septembrī, Valmieras muzeja izstāžu namā tika atklāta igauņu foto mākslinieka Tonu Noorita (Tõnu Noorits) izstāde “Ceļotājs laikā”. Valmierieši var būt pagodināti, jo šī ir pirmā viņa izstāde Latvijā.

Savā 35 gadu darbības laikā Tonu Noorits piedalījies dažādos starptautiskos konkursos, kur saņēmis apbalvojumus, viņam bijušas 35 personālizstādes un viņa darbi izstādi daudzās Eiropas valstīs – Itālijā, Austrijā, Beļģijā, Vācijā, Francijā un citur. Kā izteicās pats mākslinieks, uz Valmieru ir atvesti tie darbi, kas viņam pašam vislabāk patīk un kas tapuši pēdējo 30 gadu laikā. Starp tiem ir arī starptautiski apbalvotie darbi.

Izstāde sastāv no divām daļām. Ir melnbaltās fotogrāfijas un reportāžas un ir krāsaini darbi, daži no tiem lielformāta, kas veidoti it kā uz krāsu atlupuša pamata un skatītāju uzrunā ar krāsu salikumu un detaļām.

Izstādi atklāja Valmieras muzeja direktore Iveta Blūma. Viņa priecājās par Valmieras muzeja un Igaunijas sadarbību, kas sākusies jau 2005.gadā. Ir bijusi izstāžu apmaiņa un kopīgi projekti ar Kuresāres, Vīlandes un Roņu salas muzeju, Igaunijas iedzīvotāji ir bieži viesi Valmieras muzeja pasākumos. Iveta Blūma atgādināja sen zināmo patiesību: Māksla ir viena no jomām, kas ļauj veidot sadarbību bez robežām.

Tālāk programmu vadīja un veica arī tulka pienākumus Valmieras pašvaldības galvenā kultūras projektu vadītāja, mākslas zinātniece Liene Jakobsone, mākslinieku sveica Valmieras mērs Jānis Baiks, uz izstādi bija ieradies arī Igaunijas vēstnieks Latvijā Arti Hilpuss. Viņš ar prieku atzina, ka ar mākslinieku ir pazīstams jau 20 gadus, un viņa izstāde ir arī kā dāvana un atgādinājums par Baltijas ceļu, kas pirms 30 gadiem rokrokā vienoja Igauniju, Latviju un Lietuvu.

Foto mākslu interesenti varēja baudīt mūzikas pavadījumā, ko sniedza māsas Agnese Geduševa un Anete Geduševa-Bērziņa, bet foto mākslinieks labprāt atbildēja uz interesentu jautājumiem.

Izstāde apskatāma līdz 26.oktobrim.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Konsultants / Reģionālais Pārstāvis Meklējam reģionālo pārstāvi darbam novados, kurš informēs un konsultēs iedzīvotājus par Habitat mājokļa atjaunošanas programmu. Šīs pozīcijas galvenie pienākumi ir saziņa ar māju īpašniekiem, informējot par Habitat māju atjaunošanas programmu un pretendentu pieteikumu anketēšana. Habitat māju atjaunošanas programma paredz kvalificētiem pretendentiem – māju īpašniekiem, saņemt Biedrības atbalstu mājas atjaunošanas darbu veikšanai. Šīs programmas mērķis atbilst biedrības Habitat misijai, sniegt atbalstu lauku un novadu iedzīvotājiem uzlabot dzīves apstākļus. Pienākumi: Informēt iedzīvotājus par Habitat māju atjaunošanas programmu Uzrunāt potenciālos programmas pretendentus Veikt dalībnieku atlasi un pretendentu pieteikumu sagatavošanu Sagatavot atsakaites Spējas un prasmes: Lieliskas saskarsmes un pārliecināšanas spējas Spēja organizēt pašam savu darba laiku Labas organizatoriskās spējas Prasme darboties ar datoru Word un E-pasts Uz rezultātu orientēta un ar augstu pašmotivāciju Vēlme palīdzēt un būt atsaucīgam Spēja publiski uzstāties ir pluss. Piedāvājam: Interesantu un atbildīgu darbu bezpeļņas organizācijā Ikmēneša prēmijas par augstiem darba rezultātiem Stabils pamata atalgojums (4-5 eiro/h bruto) Sociālās garantijas Karjeras un izaugsmes iespējas Pieteikties: e-pasts: info@habitatlatvia.lv , tālr. 25561869. Biedrība Habitat ir bezpeļņas organizācija, kuras darbības mērķis ir atbalstīt un palīdzēt iedzīvotājiem un ģimenēm ar zemiem ienākumiem uzlabot dzīves apstākļus, kā arī veicināt brīvprātīgo darbu un sociālo atbildību. Biedrības darbība ietver mājokļu būvniecības un atjaunošanas darbu organizēšana, sniedzot roku iedzīvotājiem kuriem nepieciešama palīdzība ar neatbilstošas dzīvesvietas saistītu problēmu risināšanā. Biedrība"Habitat" Krasta iela 26, Salacgrīva, Salacgrīvas novads LV-4033 Reģ.nr. 40008293373 www.habitatlatvia.lv Profesija: KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Vidzemes reģions Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-03-16

Mūsu partneri