Valmieras Ziņas

Pirmo reizi Latvijā atklāta igauņu foto mākslinieka Tonu Noorita izstāde

Piektdien, 20.septembrī, Valmieras muzeja izstāžu namā tika atklāta igauņu foto mākslinieka Tonu Noorita (Tõnu Noorits) izstāde “Ceļotājs laikā”. Valmierieši var būt pagodināti, jo šī ir pirmā viņa izstāde Latvijā.

Savā 35 gadu darbības laikā Tonu Noorits piedalījies dažādos starptautiskos konkursos, kur saņēmis apbalvojumus, viņam bijušas 35 personālizstādes un viņa darbi izstādi daudzās Eiropas valstīs – Itālijā, Austrijā, Beļģijā, Vācijā, Francijā un citur. Kā izteicās pats mākslinieks, uz Valmieru ir atvesti tie darbi, kas viņam pašam vislabāk patīk un kas tapuši pēdējo 30 gadu laikā. Starp tiem ir arī starptautiski apbalvotie darbi.

Izstāde sastāv no divām daļām. Ir melnbaltās fotogrāfijas un reportāžas un ir krāsaini darbi, daži no tiem lielformāta, kas veidoti it kā uz krāsu atlupuša pamata un skatītāju uzrunā ar krāsu salikumu un detaļām.

Izstādi atklāja Valmieras muzeja direktore Iveta Blūma. Viņa priecājās par Valmieras muzeja un Igaunijas sadarbību, kas sākusies jau 2005.gadā. Ir bijusi izstāžu apmaiņa un kopīgi projekti ar Kuresāres, Vīlandes un Roņu salas muzeju, Igaunijas iedzīvotāji ir bieži viesi Valmieras muzeja pasākumos. Iveta Blūma atgādināja sen zināmo patiesību: Māksla ir viena no jomām, kas ļauj veidot sadarbību bez robežām.

Tālāk programmu vadīja un veica arī tulka pienākumus Valmieras pašvaldības galvenā kultūras projektu vadītāja, mākslas zinātniece Liene Jakobsone, mākslinieku sveica Valmieras mērs Jānis Baiks, uz izstādi bija ieradies arī Igaunijas vēstnieks Latvijā Arti Hilpuss. Viņš ar prieku atzina, ka ar mākslinieku ir pazīstams jau 20 gadus, un viņa izstāde ir arī kā dāvana un atgādinājums par Baltijas ceļu, kas pirms 30 gadiem rokrokā vienoja Igauniju, Latviju un Lietuvu.

Foto mākslu interesenti varēja baudīt mūzikas pavadījumā, ko sniedza māsas Agnese Geduševa un Anete Geduševa-Bērziņa, bet foto mākslinieks labprāt atbildēja uz interesentu jautājumiem.

Izstāde apskatāma līdz 26.oktobrim.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Gatavs lielām lietām! Veikals-noliktava DEPO Valmierā, Matīšu šosejā 6 aicina darbā PĀRDEVĒJU Pienākumi: · Pārdot preces un pakalpojumus · Rūpēties par klientiem · Izvietot preces un cenu zīmes · Uzturēt kārtību un tīrību nodaļā · Nepārtraukti uzlabot zināšanas par precēm Prasības: · Uz klientiem orientēta, pozitīva un atsaucīga personība · Labas latviešu un krievu valodas zināšanas · Vēlme mācīties un apgūt jaunas zināšanas Piedāvājam: · Dinamisku un interesantu darbu · Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas · Atalgojuma pieaugumu, pieaugot kvalifikācijai un darba stāžam · Izaugsmes iespējas Alga (BRUTO) no: 5 EUR/h. Piesakies! · Tālrunis informācijai 64250709 · Nāc uz veikalu un aizpildi pieteikuma anketu veikala Informācijas centrā · Vai sūti CV uz e-pastu cv@depo.lv, norādot amatu – “Pārdevējs būvmateriālu nodaļā Valmierā”. Datu aizsardzība Informējam - Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šī atlases konkursa norisei. Datu pārzinis un darba devējs ir SIA DEPO DIY (Reģ. Nr. 50003719281), Noliktavu iela 7, Dreliņi, Stopiņu nov., LV-2130. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Matīšu šoseja 6, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-15

Mūsu partneri