Valmieras Ziņas

Pirmo reizi Latvijā atklāta igauņu foto mākslinieka Tonu Noorita izstāde

Piektdien, 20.septembrī, Valmieras muzeja izstāžu namā tika atklāta igauņu foto mākslinieka Tonu Noorita (Tõnu Noorits) izstāde “Ceļotājs laikā”. Valmierieši var būt pagodināti, jo šī ir pirmā viņa izstāde Latvijā.

Savā 35 gadu darbības laikā Tonu Noorits piedalījies dažādos starptautiskos konkursos, kur saņēmis apbalvojumus, viņam bijušas 35 personālizstādes un viņa darbi izstādi daudzās Eiropas valstīs – Itālijā, Austrijā, Beļģijā, Vācijā, Francijā un citur. Kā izteicās pats mākslinieks, uz Valmieru ir atvesti tie darbi, kas viņam pašam vislabāk patīk un kas tapuši pēdējo 30 gadu laikā. Starp tiem ir arī starptautiski apbalvotie darbi.

Izstāde sastāv no divām daļām. Ir melnbaltās fotogrāfijas un reportāžas un ir krāsaini darbi, daži no tiem lielformāta, kas veidoti it kā uz krāsu atlupuša pamata un skatītāju uzrunā ar krāsu salikumu un detaļām.

Izstādi atklāja Valmieras muzeja direktore Iveta Blūma. Viņa priecājās par Valmieras muzeja un Igaunijas sadarbību, kas sākusies jau 2005.gadā. Ir bijusi izstāžu apmaiņa un kopīgi projekti ar Kuresāres, Vīlandes un Roņu salas muzeju, Igaunijas iedzīvotāji ir bieži viesi Valmieras muzeja pasākumos. Iveta Blūma atgādināja sen zināmo patiesību: Māksla ir viena no jomām, kas ļauj veidot sadarbību bez robežām.

Tālāk programmu vadīja un veica arī tulka pienākumus Valmieras pašvaldības galvenā kultūras projektu vadītāja, mākslas zinātniece Liene Jakobsone, mākslinieku sveica Valmieras mērs Jānis Baiks, uz izstādi bija ieradies arī Igaunijas vēstnieks Latvijā Arti Hilpuss. Viņš ar prieku atzina, ka ar mākslinieku ir pazīstams jau 20 gadus, un viņa izstāde ir arī kā dāvana un atgādinājums par Baltijas ceļu, kas pirms 30 gadiem rokrokā vienoja Igauniju, Latviju un Lietuvu.

Foto mākslu interesenti varēja baudīt mūzikas pavadījumā, ko sniedza māsas Agnese Geduševa un Anete Geduševa-Bērziņa, bet foto mākslinieks labprāt atbildēja uz interesentu jautājumiem.

Izstāde apskatāma līdz 26.oktobrim.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA „Firma Madara’89”, reģ. Nr. 40003115846 - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā piedāvā darbu: Pārdevējam-preču komplektētājai/-am un piegādātājai/-am  jaunajā “E top!” veikalā. Darba vieta veikalā “top!” Valkas ielā 2, Strenčos. Preču piegāde Strenču pilsētā un pilsētas apkārtnē. Galvenie darba pienākumi: Pieņemt pircēju pasūtījumus elektroniskajā vidē; Komplektēt produktus atbilstoši klientu pasūtījumiem; Preču piegāde klientiem pilsētas robežās; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības: B kategorijas autovadītāja apliecība; Vēlama pieredze tirdzniecībā; Precizitāte un labas komunikācijas prasmes darbā ar klientiem. Piedāvājam: Darba laiku maiņās; Pieredzi un zināšanas jauna tirdzniecības veida e-veikala pakalpojuma sniegšanā; Mūsdienīgu darba vidi, darbu elektroniskajā vidē; Apmācību darbam preču uzskaites programmā; Darba algu 580-770 EUR bruto. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – E top! veikals STRENČOS. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 2, Strenči, Strenču nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-19

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā piedāvā darbu: Pārdevējam-preču komplektētājai/-am un piegādātājai/-am  jaunajā “E top!” veikalā. Darba vieta veikalā “top!” Valmierā, Rīgas ielā 64. Preču piegāde Valmieras pilsētas robežās. Galvenie darba pienākumi: Pieņemt pircēju pasūtījumus elektroniskajā vidē; Komplektēt produktus atbilstoši klientu pasūtījumiem; Preču piegāde klientiem pilsētas robežās; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības: B kategorijas autovadītāja apliecība; Vēlama pieredze tirdzniecībā; Precizitāte un labas komunikācijas prasmes darbā ar klientiem. Piedāvājam: Darba laiku maiņās; Pieredzi un zināšanas jauna tirdzniecības veida e-veikala pakalpojuma sniegšanā; Mūsdienīgu darba vidi, darbu elektroniskajā vidē; Apmācību darbam preču uzskaites programmā; Darba algu 580-770 EUR bruto. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – E top veikals VALMIERĀ. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-17 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

Mūsu partneri