Valmieras Ziņas

Pirmajā adventē notikusi studentu kampaņa uz un par Vanšu tiltu (1)

1.decembra un pirmās adventes rīts Valmierā bija ziemīgi balts un saulains, kā radīts, lai dotos pastaigās svaigā gaisā. Tie, kas ap plkst. 11.00 devās pāri Vanšu tiltam, satika 4 jaunietes koši sarkanās rūķu cepurēs. Viņas gan piedāvāja piparkūkas un karsto dzērienu, gan aicināja valmieriešus izteikt savu viedokli par Vanšu tilta izskatu un drošību. Kampaņu „Svētdienas tēja uz Vanšu tilta” iniciatores ir Vidzemes Augstskolas 3. kursa studentes Ieva Cedere, Laine Fedotova, Kristiāna Mellupe un Keita Loreta Kronberga.

Jāatzīst, ka speciāli uz kampaņu neviens nebija ieradies, bet pusstundas laikā tiltu abos virzienos šķērsoja vairāki desmiti cilvēku: ģimenes ar bērniem un suņiem, skrējēji, nūjotāji, pensionāri un arī vairāki riteņbraucēji, kas nebaidījās ne no aukstuma, ne slidenā ceļa. Daži pieklājīgi atteicās no jauniešu piedāvājuma, bet daudzi labprāt apstājās, lai parunātos. Jāteic, ka valmieriešu atbildes bija visai atšķirīgas – vienu daļu viss apmierina un viņi ne par ko nesūdzas, citi tomēr ir pamanījuši tilta nepievilcīgo izskatu ar rūsas pleķiem un nemākulīgiem grafiti ķēpājumiem. Tikai retajam tilta šūpošanās izraisa bailes, lielākā daļa uz tilta jūtas droši un gājēju radītās vibrācijas skaidro ar tilta nosaukumu – tas tomēr ir vanšu tilts!

Kāpēc apsolītā tilta atjaunošana nav notikusi, skaidrots jau iepriekš rakstā “Iedzīvotāji rosina atjaunot Vanšu tiltu”. Šķiet, daudzi varētu pievienoties Daces izteiktajam viedoklim: Domāju, ka pilsētas pašvaldībā prioritātes ir izvērtētas un mēs, valmierieši, neesam apdalīti. Protams, vienmēr gribas, lai ir labāk un skaistāk.

Dainis, atbildējis par šodienas problēmām, dalījās atmiņās arī par saviem jaunības varoņdarbiem, kad 90.gados kopā ar draugu uzkāpis tilta vantīs, bet tad palicis bail un bijis jālūdz, lai kāds piezvana ugunsdzēsējiem un viņus noceļ…

Rezumējot aptaujāto cilvēku sniegtās atbildes par Vanšu tiltu, studentes secināja, ka ir trīs lietas, kas satrauc valmieriešus: tilta vizuālais izskats, apgaismojums (precīzāk – tā trūkums) un videokameru nepieciešamība.

Šajā svētdienā arī citviet varēja novērot problēmu, kas siltākā laikā gaida risinājumu. Ir patīkami pastaigāties gar Valmieras Mūzikas skolu un muzeju, pasēdēt Valterkalniņā, bet, lai nokļūtu pie Gaujas bez gariem apkārtceļiem, cilvēkiem jāveic visai riskanta darbība, kas ziemas apstākļos var beigties diezgan traumatiski. Bērni un jaunieši uzkāpšanu kalniņā vai šļūkšanu lejā sauc par interesantu, džentlmeņi meitenēm sniedz drošu roku atbalstam, bet vecāka gadagājuma cilvēkiem tas ir sarežģīti. Nenoliedzami, var jau ieteikt doties pie Gaujas pa citiem ceļiem, tomēr cilvēki pārsvarā izvēlas taisnākās takas.

Pirms dažiem gadiem tika veikta Rātsupītes tilta rekonstrukcija, diemžēl finansējums nesniedzās līdz Valmieras centrālajai ielai – Gaujai. Ilgus gadus valmieriešiem bija tikai sakņu atbalsts taisnajai takai uz lielo „Maximu”, tagad tur ir skaistas kāpnes. Varbūt arī šī nogāze sagaidīs līdzīgu risinājumu?

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    eventijs - 02.12.2019 Atbildēt

    Cik tā pašvaldība ilgi muldēs, ik pa brīdim parādās raksts nu tūlīt būs, nu tūlīt remontēs, tiltus, promenādes, skvērus ar karogu uz simtgadi utt., bet čiks viens beigās ir.
    Kā var nesolīt?

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Konsultants / Reģionālais Pārstāvis Meklējam reģionālo pārstāvi darbam novados, kurš informēs un konsultēs iedzīvotājus par Habitat mājokļa atjaunošanas programmu. Šīs pozīcijas galvenie pienākumi ir saziņa ar māju īpašniekiem, informējot par Habitat māju atjaunošanas programmu un pretendentu pieteikumu anketēšana. Habitat māju atjaunošanas programma paredz kvalificētiem pretendentiem – māju īpašniekiem, saņemt Biedrības atbalstu mājas atjaunošanas darbu veikšanai. Šīs programmas mērķis atbilst biedrības Habitat misijai, sniegt atbalstu lauku un novadu iedzīvotājiem uzlabot dzīves apstākļus. Pienākumi: Informēt iedzīvotājus par Habitat māju atjaunošanas programmu Uzrunāt potenciālos programmas pretendentus Veikt dalībnieku atlasi un pretendentu pieteikumu sagatavošanu Sagatavot atsakaites Spējas un prasmes: Lieliskas saskarsmes un pārliecināšanas spējas Spēja organizēt pašam savu darba laiku Labas organizatoriskās spējas Prasme darboties ar datoru Word un E-pasts Uz rezultātu orientēta un ar augstu pašmotivāciju Vēlme palīdzēt un būt atsaucīgam Spēja publiski uzstāties ir pluss. Piedāvājam: Interesantu un atbildīgu darbu bezpeļņas organizācijā Ikmēneša prēmijas par augstiem darba rezultātiem Stabils pamata atalgojums (4-5 eiro/h bruto) Sociālās garantijas Karjeras un izaugsmes iespējas Pieteikties: e-pasts: info@habitatlatvia.lv , tālr. 25561869. Biedrība Habitat ir bezpeļņas organizācija, kuras darbības mērķis ir atbalstīt un palīdzēt iedzīvotājiem un ģimenēm ar zemiem ienākumiem uzlabot dzīves apstākļus, kā arī veicināt brīvprātīgo darbu un sociālo atbildību. Biedrības darbība ietver mājokļu būvniecības un atjaunošanas darbu organizēšana, sniedzot roku iedzīvotājiem kuriem nepieciešama palīdzība ar neatbilstošas dzīvesvietas saistītu problēmu risināšanā. Biedrība"Habitat" Krasta iela 26, Salacgrīva, Salacgrīvas novads LV-4033 Reģ.nr. 40008293373 www.habitatlatvia.lv Profesija: KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Vidzemes reģions Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-03-16

Mūsu partneri