Valmieras Ziņas

Pirmajā adventē notikusi studentu kampaņa uz un par Vanšu tiltu (1)

1.decembra un pirmās adventes rīts Valmierā bija ziemīgi balts un saulains, kā radīts, lai dotos pastaigās svaigā gaisā. Tie, kas ap plkst. 11.00 devās pāri Vanšu tiltam, satika 4 jaunietes koši sarkanās rūķu cepurēs. Viņas gan piedāvāja piparkūkas un karsto dzērienu, gan aicināja valmieriešus izteikt savu viedokli par Vanšu tilta izskatu un drošību. Kampaņu „Svētdienas tēja uz Vanšu tilta” iniciatores ir Vidzemes Augstskolas 3. kursa studentes Ieva Cedere, Laine Fedotova, Kristiāna Mellupe un Keita Loreta Kronberga.

Jāatzīst, ka speciāli uz kampaņu neviens nebija ieradies, bet pusstundas laikā tiltu abos virzienos šķērsoja vairāki desmiti cilvēku: ģimenes ar bērniem un suņiem, skrējēji, nūjotāji, pensionāri un arī vairāki riteņbraucēji, kas nebaidījās ne no aukstuma, ne slidenā ceļa. Daži pieklājīgi atteicās no jauniešu piedāvājuma, bet daudzi labprāt apstājās, lai parunātos. Jāteic, ka valmieriešu atbildes bija visai atšķirīgas – vienu daļu viss apmierina un viņi ne par ko nesūdzas, citi tomēr ir pamanījuši tilta nepievilcīgo izskatu ar rūsas pleķiem un nemākulīgiem grafiti ķēpājumiem. Tikai retajam tilta šūpošanās izraisa bailes, lielākā daļa uz tilta jūtas droši un gājēju radītās vibrācijas skaidro ar tilta nosaukumu – tas tomēr ir vanšu tilts!

Kāpēc apsolītā tilta atjaunošana nav notikusi, skaidrots jau iepriekš rakstā “Iedzīvotāji rosina atjaunot Vanšu tiltu”. Šķiet, daudzi varētu pievienoties Daces izteiktajam viedoklim: Domāju, ka pilsētas pašvaldībā prioritātes ir izvērtētas un mēs, valmierieši, neesam apdalīti. Protams, vienmēr gribas, lai ir labāk un skaistāk.

Dainis, atbildējis par šodienas problēmām, dalījās atmiņās arī par saviem jaunības varoņdarbiem, kad 90.gados kopā ar draugu uzkāpis tilta vantīs, bet tad palicis bail un bijis jālūdz, lai kāds piezvana ugunsdzēsējiem un viņus noceļ…

Rezumējot aptaujāto cilvēku sniegtās atbildes par Vanšu tiltu, studentes secināja, ka ir trīs lietas, kas satrauc valmieriešus: tilta vizuālais izskats, apgaismojums (precīzāk – tā trūkums) un videokameru nepieciešamība.

Šajā svētdienā arī citviet varēja novērot problēmu, kas siltākā laikā gaida risinājumu. Ir patīkami pastaigāties gar Valmieras Mūzikas skolu un muzeju, pasēdēt Valterkalniņā, bet, lai nokļūtu pie Gaujas bez gariem apkārtceļiem, cilvēkiem jāveic visai riskanta darbība, kas ziemas apstākļos var beigties diezgan traumatiski. Bērni un jaunieši uzkāpšanu kalniņā vai šļūkšanu lejā sauc par interesantu, džentlmeņi meitenēm sniedz drošu roku atbalstam, bet vecāka gadagājuma cilvēkiem tas ir sarežģīti. Nenoliedzami, var jau ieteikt doties pie Gaujas pa citiem ceļiem, tomēr cilvēki pārsvarā izvēlas taisnākās takas.

Pirms dažiem gadiem tika veikta Rātsupītes tilta rekonstrukcija, diemžēl finansējums nesniedzās līdz Valmieras centrālajai ielai – Gaujai. Ilgus gadus valmieriešiem bija tikai sakņu atbalsts taisnajai takai uz lielo „Maximu”, tagad tur ir skaistas kāpnes. Varbūt arī šī nogāze sagaidīs līdzīgu risinājumu?

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    eventijs - 02.12.2019 Atbildēt

    Cik tā pašvaldība ilgi muldēs, ik pa brīdim parādās raksts nu tūlīt būs, nu tūlīt remontēs, tiltus, promenādes, skvērus ar karogu uz simtgadi utt., bet čiks viens beigās ir.
    Kā var nesolīt?

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Tevi satrauc koronavīrusa izplatība?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā piedāvā darbu: Pārdevējam-preču komplektētājai/-am un piegādātājai/-am  jaunajā “E top!” veikalā. Darba vieta veikalā “top!” Valmierā, Rīgas ielā 64. Preču piegāde Valmieras pilsētas robežās. Galvenie darba pienākumi: Pieņemt pircēju pasūtījumus elektroniskajā vidē; Komplektēt produktus atbilstoši klientu pasūtījumiem; Preču piegāde klientiem pilsētas robežās; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības: B kategorijas autovadītāja apliecība; Vēlama pieredze tirdzniecībā; Precizitāte un labas komunikācijas prasmes darbā ar klientiem. Piedāvājam: Darba laiku maiņās; Pieredzi un zināšanas jauna tirdzniecības veida e-veikala pakalpojuma sniegšanā; Mūsdienīgu darba vidi, darbu elektroniskajā vidē; Apmācību darbam preču uzskaites programmā; Darba algu 580-770 EUR bruto. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – E top veikals VALMIERĀ. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-17 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

SIA „Firma Madara’89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā - piedāvā darbu PĀRDEVĒJAM(-AI) veikalā “mini top!” Valkas ielā 1A, Rencēnos, Rencēnu pagastā, Burtnieku novadā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 500-700 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV ar norādi “Pārdevējs RENCĒNOS” lūdzam sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 1A, Rencēni, Rencēnu pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-04-17 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv.

Mūsu partneri