Valmieras Ziņas

Pirmais Valmieras Starptautiskais multimediju festivāls aicina iedzīvotājus uz moderniem un daudzveidīgiem pasākumiem

Lasīšanas laiks: 3 min

Pirmdien, 27.februārī, sākās pirmais Valmieras Starptautiskais multimediju festivāls, kas dažādās pilsētas vietās būs skatāms visas nedēļas garumā. Atliek vien kārtīgi iepazīties ar informāciju par konkrētām dienām un laikiem, kā arī jāpievērš uzmanība, ka uz dažiem pasākumiem ir jāreģistrējas, bet citi objekti apskatāmi, izmantojot lietotni ART+. Festivāla vietas var kļūt arī par mērķtiecīgu pastaigu tiem cilvēkiem, kuri pēc darba dodas skaitīt soļus un baudīt svaigu gaisu.

Uz Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas tukšo peldbaseinu vēlams doties, kad ārā jau satumsis, tad labāk būs apskatāmas Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas 4.kursa audzēkņu veidotās video instalācijas “Noturēties virs ūdens”. Savukārt Valmieras Valsts ģimnāzijas Ledus pagrabiņu var apmeklēt arī tad, ja ārā spīd spoža saule. Izstādes centrā ir cilvēka ķermenis, to fotogrāfijās dažādos rakursos tvēris Mareks Blūzmanis.

Hanzas laukumā savdabīgu dizainu ieguvuši “Rātes vārtu” stikla namiņi. Līgas Spundes instalācija plašāk iepazīstama, skenējot QR kodus. Tad atklāsies pieci tipāži – optimists, pesimists, datu analītiķis, ezotēriķis un mākslinieks.

Bet uz namiņa sienas bez jebkādiem kodiem lasāmas arī gudras atziņas:

..esmu pilnīgi pārliecināts, ka humora izjūta spēj glābt dzīvības. Tā, manuprāt, vispār ir viena no svarīgākajām cilvēka rakstura iezīmēm – spēt pasmieties gan pašam par sevi, gan īstajā brīdī sasmīdināt citus.

Runājot par dzīvi, manuprāt, tu nedrīksti pārāk daudz šaubīties, nedrīkst ielaist sevī visas tās bailes par nākotni, jo mēs jau neviens nezinām, kā būs. [..] Ir jātic labajam, ir jātic, ka ar tevi notiks labas lietas, un tad tās arī notiks.

Raiņa ielā 14, kas valmieriešiem pazīstama kā ZET ēka, skatāma Jurģa Petera multimediāla izstāde “Dievišķā attēli”. Pasaules kultūru dievības radītas un acu priekšā pārveidojas, izmantojot mākslīgā intelekta attēlu ģenerēšanas rīkus.

Virtuālās realitātes izrāde “Atver acis”, kas otrdien, trešdien un ceturtdien notiks kafejnīcā “Tērbata”, būs skatāma bez maksas, taču, tā kā vietu skaits ir ierobežots, uz konkrētās dienas konkrēto laiku nepieciešama iepriekšēja reģistrēšanās. Diemžēl uz lielāko daļu seansu reģistrācija jau ir noslēgusies – no 12 seansiem pieejami tikai 4, tātad interese ir!

Maksas pasākums “Labra nams” (režisors Valters Sīlis) ir dejas izrāde, kas ceturtdien un sestdien notiks ZETos. Tas ir stāsts par bezgalīgu ceļu skaņas un vārdu labirintā, kuru veidojusi mākslinieku apvienība IevaKrish sadarbībā ar komponistu Jēkabu Nīmani. Plašāk – https://www.aula.lv/pasakumi/dejas-izrade-labra-nams-valmieras-starptautiskaja-multimediju-festivala?event=1502

Ar IevaKrish un komponistu Kārli Toni būs iespējams satikties ZET ēkā arī piektdienas vakarā, kad sadarbībā ar LU profesoru Leo Seļāvo notiks darbnīca “Lokalizācija, mikrotoņi, horeogrāfija”, kur būs skatāma gan tehnoloģija, gan iespējamie mākslas pieredzes scenāriji.

Festivāla ietvaros trešdien, 1.martā, kultūrtelpā “Akustika” tieši jauniešu auditorijai paredzēts forums “Vai jaunietim vajag kultūru?”, kur iespējams pieteikties un piedalīties gan klātienē (vietu skaits ierobežots!”), gan tiešsaistē.

Visplašākajai auditorijai plānota nedēļas nogale, kad Amatnieku parkā Cēsu ielā 20 tumšajās stundās varēs skatīt interaktīvu skaņas projekciju “Helio Introspection”, bet pilsētas centrā varēs ļauties gaismas pastaigai “Dzirnavu ezeriņa stāsts”, kas paredzēts kā festivāla krāšņākais notikums.

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Ductus" aicina darbā  TĀMĒTĀJS/-A Tev uzticēsim: tāmju sastādīšanu un izmaksu aprēķinu veikšanu atbilstoši būvniecības projektiem; apakšuzņēmēju cenu aptauju veikšanu un saņemto piedāvājumu izvērtēšanu; būvdarbos izmantojamo materiālu un mehānismu noteikšanu, to cenu pieprasījumu sagatavošanu un analīzi; tehnisko un finanšu dokumentu sagatavošanu (tāmes atbilstoši projektu prasībām, grafikus, finanšu plūsmas, u.c.). No Tevis sagaidām: vidējo speciālo vai augstāko izglītību būvniecībā, vēlams, ceļu būvē ( var būt pēdējo kursu students/-e); vēlams, pieredzi būvniecības projektu tāmēšanā, projektēšanā vai praktiskajā būvniecībā; izpratni par tehnisko dokumentāciju un rasējumiem; datorprasmes (MS Office, vēlams AutoCAD); patstāvīgumu, precizitāti un augstu atbildības sajūtu. Mēs piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu vienā no vadošajiem ceļu būves uzņēmumiem; atalgojumu no 2500 EUR (bruto); darbam nepieciešamo tehnisko nodrošinājumu; zinošu un atsaucīgu kolēģu komandu; profesionālās attīstības iespējas; pilnas vai nepilnas slodzes darbu ( iespēja apvienot ar studijām) Pieteikumus un CV sūtīt uz e-pastu: info@ductus.lv vai mk@ductus.lv, zvanīt (darba dienās, 8-17).Tel.nr. 27027479 Mēs sazināsimies ar prasībām atbilstošajiem kandidātiem. Profesija: TĀMĒTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejparks, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-06-14

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Burtnieku apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā strādnieku (Valmieras pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt Pārvaldes Valmieras pagasta teritorijā esošo Pašvaldības īpašumu un dzīvojamo māju to teritoriju vispārējo saimniecisko uzturēšanu un remontdarbus; • veikt ikdienas saimnieciskos darbus Pārvaldes Valmieras pagasta teritorijā; • ar traktortehnikas palīdzību veikt pļaušanas un sniega attīrīšanas darbus; • veikt kravu iekraušanas un izkraušanas darbus; un ja Tev ir: • pamata vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • vēlama traktortehnikas vadītāja apliecība; • B kategorijas autovadītāja apliecība; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • normālo darba laiku 40 stundas nedēļā; • pamatalgu pārbaudes laikā 720 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 758 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. CV, motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu burtniekuapvieniba@valmierasnovads.lv, ar norādi „Pieteikums strādnieka/-ces Valmieras pagastā amatam”, līdz 2023.gada 12.jūnijam. Tālrunis papildu informācijai: 29388422. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS STRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Vanagu iela 4, Valmiermuiža, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-06-12

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Kocēnu apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā īpašumu apsaimniekošanas speciālistu/-i Kocēnu pagastā (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: • nodrošināt Pārvaldes pārziņā nodotās kustamās mantas un nekustamā īpašuma (tai skaitā Pārvaldes pagasta teritorijā esošo pašvaldības iestāžu ēku, būvju, pašvaldības dzīvojamā fonda, ceļu u.c. objektu) apsaimniekošanu, uzturēšanu; • gādāt par Pārvaldes teritorijas labiekārtošanu un sanitāro tīrību (Pašvaldības ielu, ceļu un laukumu uzturēšanu, ielu, laukumu un citu publiskai lietošanai paredzētu teritoriju apgaismošanu, parku, skvēru un zaļo zonu ierīkošanu); • organizēt un uzraudzīt saimnieciskos darbus un nodrošināt to izpildi, kā arī nodrošināt dažādu saimniecisko materiālu iegādi un uzraudzīt to izlietošanu; • piedalīties kārtējā gada budžeta sagatavošanas izstrādē; • piedalīties būvniecības projektu sagatavošanā un uzraudzīšanā; • veikt ceļu, ēku remontdarbu tāmju sagatavošanu; • pieņemt iesniegumus, sūdzības un priekšlikumus no iedzīvotājiem un juridiskām personām, nodrošināt atbildes sagatavošanu iesniedzējiem; un ja Tev ir: • augstākā vai profesionālā vidējā izglītība (vēlams inženierzinātnēs un / vai nekustamā īpašuma pārvaldīšanas un uzturēšanas jomā); • teicamas latviešu valodas zināšanas; • praktiskas iemaņas īpašuma apsaimniekošanā, celtniecības un remonta darbos, darbu tāmes sagatavošanā; • prasmes un pieredze darbā ar normatīvajiem aktiem, dokumentu sagatavošanā, budžeta sastādīšanā; • kompetences: ļoti labas organizatoriskās un saskarsmes spējas, argumentācijas prasme; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus; augsta atbildības sajūta; precizitāte; spēja strādāt individuāli un komandā; pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • labas iemaņas darbā ar datoru (MS Office) un biroja tehniku; • B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: • dinamisku, interesantu un atbildīgu darbu un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • pamatalgu pārbaudes laikā 983 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1157 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. CV, motivācijas vēstuli (līdz vienai A4 lapai datorrakstā Arial fontā, ar burtu lielumu “11”) un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu kocenuapvieniba@valmierasnovads.lv, vai personīgi Kocēnu apvienības pārvaldē, adrese: Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums Kocēnu apvienības pārvaldes īpašumu apsaimniekošanas speciālista/-es Kocēnu pagastā amatam”, līdz 2023.gada 12.jūnijam. Tālrunis papildu informācijai: 25771128 vai 26473533. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Dzīvojamo māju/ īpašumu apsaimniekošanas SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-06-12

Mūsu partneri