Valmieras Ziņas

PII “Burtiņš” norisinājušies Dārza svētki “Pasaku valstība”

24. maija pēcpusdienā PII “Burtiņš” norisinājās jau ceturtie Dārza svētki. Latvijas simtgades pavasarī tie aizvadīti Margaritas Stārastes ilustrēto un sarakstīto pasaku noskaņās. 

Dienas pirmajā daļā mazie PII “Burtiņš’ audzēkņi tika iepazīstināti ar Margaritu Stārasti un viņas pasaku varoņiem. Savukārt pēcpusdienā vairāki pasaku varoņi aicināja bērnus un viņu vecākus jauki pavadīt laiku “Burtiņa” pagalmā: pārbaudīt savas prasmes dažādos uzdevumos un saņemt gardas balvas.

“Pelēkā namiņa” stacijā bija jāpilda divi uzdevumi: no kartona kastēm jābūvē “skurstenis”, cik vien augstu var; un ar uzlīmēm jāizrotā papīra namiņš – fotorāmītis, ko bērns varēja ņemt līdzi uz mājām.

Arī “Zīļuks” bija sagatavojis divus uzdevumus. Vienā no tiem bērniem bija jāsaliek koka puzle – Zīļuks; otrajā – izmantojot slotu, jāvada bumbiņa starp konusiem.

“Tince” mācīja bērniem precizitāti, liekot bumbiņu iemest trīs dažāda lieluma spainīšos.

“Burtu meitiņa” piedāvāja līdzīgu aktivitāti – burtiņi bija ne tikai jāpazīst, bet arī jāizmet cauri trīs iekārtiem riņķiem.

“Dižmeža” laumiņas bērniem lūdza palīdzēt sakārtot sesku radīto nekārtību: salasīt noteiktu skaitu akmentiņu, čiekuru, kastaņu un zariņu, tā mācot bērniem matemātiku un dabas zinības.

“Knīpucis” aicināja katru bērnu 3 zivtiņas “ciemos vest” – izmakšķerēt no viena zivju pilna baseiniņa un ielaist otrā.

Pateicoties PII “Burtiņš” atbalstītājiem un draugiem, garškopju kustībai “Gardu muti”, “Valdeko”, “Cido” un māksliniecei Baibai Šomasei, bērni tika pie garšīgiem pārsteigumiem, bet bērnudārzs – pie jaunas, skaistas dekorācijas.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri