Valmieras Ziņas

Piešķirts finansējums Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra sporta zāles būvniecībai

Lasīšanas laiks: 3 min

Ministru kabinets apstiprinājis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izvērtētos augstas gatavības pašvaldību mērķdotāciju investīciju projektus par kopējo summu 37 137 265 eiro apmērā. Starp apstiprinātajiem projektiem ir arī Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra sporta zāles būvniecības iecere, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciālists Dzintars Močs.

Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs ir vienīgā izglītības iestāde Latvijā, kas nodrošina pēctecīgu speciālo izglītību bērniem ar dzirdes traucējumiem trijās izglītības pakāpēs – no pirmsskolas līdz vidējai izglītībai. 

Sporta zāle sniegs iespēju pilnvērtīgi un kvalitatīvi nodrošināt mācību priekšmetu “Sports un veselība”, “Sports” īstenošanu, sporta interešu izglītības programmu īstenošanu, sporta pasākumu organizēšanu, kā arī aktīvu un veselīgu brīvā laika pavadīšanu. Sporta zālē būs iekārtotas īpaši piemērotas telpas un aprīkojums izglītojamo ar speciālām vajadzībām fiziskai rehabilitācijai. Šim nolūkam izglītības iestādei tiks piesaistīti atbilstoši speciālisti.

Sporta zāles būvniecības ietvaros ir plānots atrisināt arī citas izglītības iestādei nozīmīgas jomas, kas būtiski uzlabotu izglītības iestādes pieejamību, izglītojamo drošību un infrastruktūru.

Frontālajā daļā starp jauno sporta zāli un vēsturisko ēku būs jauns centrālās ieejas mezgls, tādējādi sakārtojot izglītojamo, darbinieku un apmeklētāju plūsmas organizāciju esošajā izglītības iestādes ēkā un sporta zālē. Ieejas mezglā izbūvēs uzbrauktuvi, liftu, atbilstošas tualešu un dušas telpas, nodrošinot vides pieejamību personām ar funkcionāliem traucējumiem.  Tādējādi tiks palielināts tualešu skaits atbilstoši izglītojamo skaitam izglītības iestādē. Plānots arī izbūvēt jaunu ugunsdrošu kāpņu telpu, nodrošinot papildu evakuācijas izeju.

Savukārt āra teritorijā ierīkos atpūtas zonu ar rotaļu un aktivitāšu elementiem, kas piemēroti izglītojamiem ar funkcionāliem traucējumiem. Projekta gaitā teritorijā tiks uzlabota drošība, nodalot izglītojamo plūsmu un piegādes transporta plūsmu, kā arī ierīkojot apgaismojumu un videonovērošanu. Labiekārtojot teritoriju, paredzēts ierīkot pazemes atkritumu konteineru novietni.

Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra direktore Iveta Kļaviņa: 

“Esam gandarīti, ka daudzus gadus lolotais sapnis drīzumā sāks īstenoties. Skolas pedagogi ar nepacietību gaida, kad viņi varēs nodrošināt audzēkņiem pilnvērtīgu sporta izglītības saturu. Savukārt skolēni priecājas, ka drīzumā viņiem būs pieejams plašāks sporta interešu izglītības programmu piedāvājums, kā arī daudzveidīgas sportiskas, aktīvas un veselīgas brīvā laika pavadīšanas iespējas.

Jāuzsver, ka jaunā sporta zāle būs īpaši pielāgota personām ar speciālām vajadzībām. Tas paplašinās fiziskās un sociālās rehabilitācijas iespējas, galvenokārt, izglītības iestādes izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām, kā arī citām personām ar funkcionāliem traucējumiem. Pateicoties vides pieejamībai, paplašināsies to personu loks, kuriem ir iespēja piedalīties fiziskās aktivitātēs un sociāli iekļauties, kā arī būs iespēja attīstīt tādus sporta veidus personām ar speciālām vajadzībām, kurus līdz šim nebija iespējams ieviest. Turklāt, jaunā sporta infrastruktūra dos iespēju iekļauties starptautiskā apritē, organizējot un īstenojot dažādas sporta aktivitātes bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem ar funkcionāliem traucējumiem.”

Kopējās projekta “Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – sporta zāles būvniecība Leona Paegles ielā 5, Valmierā” izmaksas ir 2 068 210,77 EUR, tajā skaitā Valsts budžeta finansējums 1 757 979,16 EUR, Valmiera novada pašvaldības līdzfinansējums 310 231,61 EUR.

Metālapstrādes uzņēmums SIA BALTMA aicina darbā CNC iekārtu operatoru—iestatītāju. Ja Tev ir vidējā profesionālā, augstākā vai nepabeigta augstākā inženiertehniskā izglītība metālapstrādes nozarē, interesē CNC virpošanas un frēzēšanas procesi – pievienojies mūsu komandai! Ko mēs sagaidām? Pozitīvu attieksmi pret darbu, atbildību un precizitāti, spēju strādāt komandā, patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu. Kādi būs Tavi pienākumi? Iestatīt un uzraudzīt CNC virpošanas un frēzēšanas iekārtas, nodrošināt ražošanas procesu un pārraudzīt produkcijas kvalitāti. Par priekšrocību uzskatīsim izglītību metālapstrādes jomā un pieredzi darbā ar CNC iekārtām. Ko mēs piedāvājam? Darbu strauji augošā uzņēmumā, stabilu un progresīvu atalgojumu no 1500 eiro mēnesī BRUTO (pēc pārbaudes laika), darbu maiņās (6:00 – 14:30 rīta maiņa un 13:30 – 22:00 vakara maiņa), sociālās garantijas un veselības apdrošināšanu, nelaimes gadījumu apdrošināšanu, apmaksātas sporta un atpūtas aktivitātes (trenažieru zāle un peldbaseins), labus darba apstākļus dinamiskā kolektīvā, darbu ar jaunākajām CNC iekārtām, regulāras apmācības, iespēju profesionāli pilnveidoties un īstenot inovatīvas idejas, pieredzes apmaiņu ārvalstu komandējumos. Pieteikšanās: Motivācijas vēstuli un CV sūti uz e-pastu: info@baltma.lv, vai atnes personīgi uz SIA BALTMA Kauguru iela 19, Valmiera ar norādi “CNC operatora vakance”. Profesija: DATORIZĒTĀS CIPARU VADĪBAS (CNC) METĀLAPSTRĀDES DARBAGALDU OPERATORS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Kauguru iela 19, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-31 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: info@baltma.lv vai zvanīt pa tālruni 64207220 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

CNC operatori /iestatītāji CNC virpošanas un frēzēšanas uzņēmums “Baltma” aicina Jūs pievienoties komandā! Pievienojies strauji augošam uzņēmumam Valmierā. Piedāvājam: darba laiku darba dienās: no 6:00 līdz 14:30 un no 13:30 līdz 22:00; atalgojumu sākot no 1500 līdz 2000 EUR (bruto)/mēnesī; darbam nepieciešamo apmācību un aprīkojumu; veselības un nelaimes gadījuma apdrošināšanas polisi pēc pārbaudes laika; piedāvā peldbaseina un sporta zāle apmeklējumus; atsaucīgu un profesionālu komandu.  No Jums sagaidām: iepriekšējo darba pieredzi metālapstrādē vai kokapstrādē; pieredzi ar CNC garenvirpošanas iekārtām, vai arī ar citām CNC iekārtām; pieredzi ar garenvirpošanas procesiem vai citiem CNC virpošanas vai frēzēšanas procesiem; spēju efektīvi organizēt darba ikdienu. Jums uzticēsim: sagatavot un iestatīt CNC darbagaldus ražošanai, nodrošināt produkcijas kvalitāti; uzraudzīt ražošanas procesus, instrumentu nomaiņu, materiālu papildināšanu; nodrošināt produkcijas kvalitatīvu ražošanu. Gaidīsim Jūsu CV uz cv@biuro.lv, vai zvanot pa tālruni +371 27030750. Profesija: DATORIZĒTĀS CIPARU VADĪBAS (CNC) METĀLAPSTRĀDES DARBGALDU IESTATĪTĀJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Kauguru iela 19, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Uzņēmuma līgums Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2024-07-24 Darba sākšanas datums: 2024-04-24 Kontaktpersona: BIURO SIA

Mūsu partneri