Valmieras Ziņas

Piesārņojums no bijušās naftas bāzes varētu sasniegt Gauju (1)

Precizēta informācija 4.rindkopā

Jau vismaz četrus gadus pašvaldība risina jautājumu par bijušās Valmieras naftas bāzes Gaides ielā teritorijas sakārtošanu, taču pagaidām nav izdevies panākt progresu, tikšanās laikā ar iedzīvotājiem informēja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Kā skaidroja pilsētas mērs, ēkas pieder uzņēmumam “Latvijas nafta”, kurai pasludināts maksātnespējas process. Savukārt zeme, uz kuras atrodas naftas bāze, ir valsts īpašums. Maksātnespējas procesā ir panākts mierizlīgums ar kreditoriem, kas ilgs līdz 2023.gadam. Tikmēr īpašums ir iznomāts apsaimniekotājam. Pašvaldībai nākas vest sarunas ar trīs partneriem, kas būtiski sarežģī vienošanās panākšanu.

Valsti šajā procesā pārstāv VAS „Privatizācijas aģentūra”, kurai Valmieras pašvaldība vēl pirms trim gadiem piedāvājusi iegādāties zemi. Savukārt ēku īpašnieks pašvaldībai piedāvājis tās atpirkt par 120 000 eiro. Pašvaldība nav piekritusi piedāvājumam, jo ēkas ir ļoti sliktā stāvoklī un tās visas ir jānojauc.

Turklāt bijušās naftas bāzes teritorijā ir konstatēts naftas produktu piesārņojums. Lai varētu turpmāk šo teritoriju izmantot, ir nepieciešams veikt grunts attīrīšanas darbus. Vidzemes plānošanas reģions (VPR), piesaistot Eiropas Savienības fondu līdzekļus projekta “Inovatīva, ilgtspējīga attīrīšana (INSURE)” ietvaros, vēlējās veikt teritorijas piesārņojuma izpēti, taču „Privatizācijas aģentūra” nav atļāvusi uzsākt šos darbus, tādēļ VPR organizējusi izpēti blakus esošajā privātā teritorijā. Speciālisti konstatējuši būtisku piesārņojumu, kas jau ir izplatījies ārpus naftas bāzes teritorijas, un secinājuši – ja netiks veikta teritorijas attīrīšana, piesārņojums caur gruntsūdeņiem noteiktā laikā varētu sasniegt Gauju.

J.Baiks ir pārsteigts par dīvaino attieksmi no “Privatizācijas aģentūras” puses, kas bremzē naftas bāzes teritorijas sakārtošanu. Šovasar Valsts vides dienesta (VVD) jaunā ģenerāldirektore Elita Baklāne – Ansberga reģionālajā vizītē apmeklēja Valmieru. Pašvaldība iepazīstinājusi viņu ar situāciju bijušajā naftas bāzē. VVD direktore solījusi sekmēt šī jautājuma risināšanu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Jānis1234 - 23.10.2019 Atbildēt

    Kādā sakarā PA kaut ko iebilst? Lai tad uzņemas atbildību un paši sakārto lietas, lai piesārņojums tiek ierobežots un likvidēts.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā samazināt kopējo atkritumu apjomu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS “Seda” aicina darbā “Kravas automobiļa vadītāju" (prof.kods 8332 03) (darba vietas atrašanās vieta: “Lakstīgalas”, Rūpnieki, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219, t.i. 6 km no Valmieras). Darba pienākumi: Darbs patstāvīgs, uz nenoteiktu laiku. Kūdras produkcijas pārvadāšana. Uzturēt tehniskā kartībā kravas automobili, nodrošinot efektīvu un drošu ikdienas darbu. Prasības: Vadītāja apliecība – attiecīgās kravas a/m (Scania 114L) kategorijas, 95.kods. Tehniskās zināšanas par kravas automobiļiem. Iemaņas: Pozitīva attieksme pret darbu un darba kolēģiem, prasme strādāt komandā, pozitīva komunikācija. Vēlme mācīties apgūt darba specifiku un strādāt ar atbildību, nezaudējot darba kvalitātes līmeni. Piedāvājam: Darbu stabilā uzņēmumā, labus darba apstākļus un atsaucīgus kolēģus. Darba alga no EUR 55 līdz EUR 63 / par vienu darba maiņu (darba maiņa saskaņā ar MK noteikumiem nr.474). Darba laika veids: normālais darba laiks, sestdienas, svētdienas un svētku dienas brīvas. Pieteikšanās: savu CV ar norādi "Kravas automobiļa vadītājs" sūtīt uz info@seda.lv līdz 10.01.2020. Jautājumu gadījumā zvanīt darba dienās no 8:00 -17:00 uz tālruni 64722113. Profesija: KRAVAS AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, "Lakstīgalas", Rūpnieki, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-01-10 Kontaktpersona: CV ar profesijas norādi sūtīt uz info@seda.lv, tālr. 64722113

Mūsu partneri