Valmieras Ziņas

Piesārņojums no bijušās naftas bāzes varētu sasniegt Gauju (1)

Precizēta informācija 4.rindkopā

Jau vismaz četrus gadus pašvaldība risina jautājumu par bijušās Valmieras naftas bāzes Gaides ielā teritorijas sakārtošanu, taču pagaidām nav izdevies panākt progresu, tikšanās laikā ar iedzīvotājiem informēja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Kā skaidroja pilsētas mērs, ēkas pieder uzņēmumam “Latvijas nafta”, kurai pasludināts maksātnespējas process. Savukārt zeme, uz kuras atrodas naftas bāze, ir valsts īpašums. Maksātnespējas procesā ir panākts mierizlīgums ar kreditoriem, kas ilgs līdz 2023.gadam. Tikmēr īpašums ir iznomāts apsaimniekotājam. Pašvaldībai nākas vest sarunas ar trīs partneriem, kas būtiski sarežģī vienošanās panākšanu.

Valsti šajā procesā pārstāv VAS „Privatizācijas aģentūra”, kurai Valmieras pašvaldība vēl pirms trim gadiem piedāvājusi iegādāties zemi. Savukārt ēku īpašnieks pašvaldībai piedāvājis tās atpirkt par 120 000 eiro. Pašvaldība nav piekritusi piedāvājumam, jo ēkas ir ļoti sliktā stāvoklī un tās visas ir jānojauc.

Turklāt bijušās naftas bāzes teritorijā ir konstatēts naftas produktu piesārņojums. Lai varētu turpmāk šo teritoriju izmantot, ir nepieciešams veikt grunts attīrīšanas darbus. Vidzemes plānošanas reģions (VPR), piesaistot Eiropas Savienības fondu līdzekļus projekta “Inovatīva, ilgtspējīga attīrīšana (INSURE)” ietvaros, vēlējās veikt teritorijas piesārņojuma izpēti, taču „Privatizācijas aģentūra” nav atļāvusi uzsākt šos darbus, tādēļ VPR organizējusi izpēti blakus esošajā privātā teritorijā. Speciālisti konstatējuši būtisku piesārņojumu, kas jau ir izplatījies ārpus naftas bāzes teritorijas, un secinājuši – ja netiks veikta teritorijas attīrīšana, piesārņojums caur gruntsūdeņiem noteiktā laikā varētu sasniegt Gauju.

J.Baiks ir pārsteigts par dīvaino attieksmi no “Privatizācijas aģentūras” puses, kas bremzē naftas bāzes teritorijas sakārtošanu. Šovasar Valsts vides dienesta (VVD) jaunā ģenerāldirektore Elita Baklāne – Ansberga reģionālajā vizītē apmeklēja Valmieru. Pašvaldība iepazīstinājusi viņu ar situāciju bijušajā naftas bāzē. VVD direktore solījusi sekmēt šī jautājuma risināšanu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Jānis1234 - 23.10.2019 Atbildēt

    Kādā sakarā PA kaut ko iebilst? Lai tad uzņemas atbildību un paši sakārto lietas, lai piesārņojums tiek ierobežots un likvidēts.

Mūsu partneri