Valmieras Ziņas

Piesārņojums no bijušās naftas bāzes varētu sasniegt Gauju (1)

Precizēta informācija 4.rindkopā

Jau vismaz četrus gadus pašvaldība risina jautājumu par bijušās Valmieras naftas bāzes Gaides ielā teritorijas sakārtošanu, taču pagaidām nav izdevies panākt progresu, tikšanās laikā ar iedzīvotājiem informēja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Kā skaidroja pilsētas mērs, ēkas pieder uzņēmumam “Latvijas nafta”, kurai pasludināts maksātnespējas process. Savukārt zeme, uz kuras atrodas naftas bāze, ir valsts īpašums. Maksātnespējas procesā ir panākts mierizlīgums ar kreditoriem, kas ilgs līdz 2023.gadam. Tikmēr īpašums ir iznomāts apsaimniekotājam. Pašvaldībai nākas vest sarunas ar trīs partneriem, kas būtiski sarežģī vienošanās panākšanu.

Valsti šajā procesā pārstāv VAS „Privatizācijas aģentūra”, kurai Valmieras pašvaldība vēl pirms trim gadiem piedāvājusi iegādāties zemi. Savukārt ēku īpašnieks pašvaldībai piedāvājis tās atpirkt par 120 000 eiro. Pašvaldība nav piekritusi piedāvājumam, jo ēkas ir ļoti sliktā stāvoklī un tās visas ir jānojauc.

Turklāt bijušās naftas bāzes teritorijā ir konstatēts naftas produktu piesārņojums. Lai varētu turpmāk šo teritoriju izmantot, ir nepieciešams veikt grunts attīrīšanas darbus. Vidzemes plānošanas reģions (VPR), piesaistot Eiropas Savienības fondu līdzekļus projekta “Inovatīva, ilgtspējīga attīrīšana (INSURE)” ietvaros, vēlējās veikt teritorijas piesārņojuma izpēti, taču „Privatizācijas aģentūra” nav atļāvusi uzsākt šos darbus, tādēļ VPR organizējusi izpēti blakus esošajā privātā teritorijā. Speciālisti konstatējuši būtisku piesārņojumu, kas jau ir izplatījies ārpus naftas bāzes teritorijas, un secinājuši – ja netiks veikta teritorijas attīrīšana, piesārņojums caur gruntsūdeņiem noteiktā laikā varētu sasniegt Gauju.

J.Baiks ir pārsteigts par dīvaino attieksmi no “Privatizācijas aģentūras” puses, kas bremzē naftas bāzes teritorijas sakārtošanu. Šovasar Valsts vides dienesta (VVD) jaunā ģenerāldirektore Elita Baklāne – Ansberga reģionālajā vizītē apmeklēja Valmieru. Pašvaldība iepazīstinājusi viņu ar situāciju bijušajā naftas bāzē. VVD direktore solījusi sekmēt šī jautājuma risināšanu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Jānis1234 - 23.10.2019 Atbildēt

    Kādā sakarā PA kaut ko iebilst? Lai tad uzņemas atbildību un paši sakārto lietas, lai piesārņojums tiek ierobežots un likvidēts.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pastnieks/-ce automobiļa vadītājs (slodze 0.7)  Darbavieta: Piegādes punkts Valmiera 1, Brēžas iela 3, Valmiera, LV-4201 Darba pienākumi: • kvalitatīva preses izdevumu un sūtījumu piegāde klientiem; • preses izdevumu abonementu un dažādu maksājumu noformēšana; • pensiju piegāde; • sadarbības partneru preču tirdzniecība; • klientu informēšana par "Latvijas Pasta" pakalpojumiem. Prasības kandidātiem: • valsts valodas zināšanas atbilstoši vidējā līmeņa B (1) pakāpei; • vēlme un spēja veidot pozitīvu komunikāciju ar klientiem; • atbildības sajūta un nopietna attieksme pret darba pienākumu izpildi; • laba teritorijas pārziņa; • B kategorijas autovadītāja apliecība un personīgais auto.  Piedāvājam: • stabilu atalgojumu no 304.50 EUR (Bruto); • papildus mainīgo algas daļu; • degvielas kompensāciju; • auto amortizācijas kompensāciju; • pieredzējušu kolēģu un vadības atbalstu; • veselības apdrošināšanas polisi. Darba laiks no 6:00-12:00. Papildu informācija:  CV ar norādi Pastnieks automobiļa vadītājs/- a PP Valmiera 1 sūtīt AS "Latvijas Pasta" Personāla vadības departamentam pa pastu vai e-pastu. Adrese: Ziemeļu iela 10, Lidosta Rīga, Mārupes novads, LV-1000; e-pasts: cv@pasts.lv; tālrunis informācijai: 22039501, 67608493 Profesija: AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Brēžas iela 3, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-07-20 Kontaktpersona: Nadežda Volosanova Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri