Valmieras Ziņas

Piensaimnieki: “Food Union” un “Premia Foods” darījums Latvijas tirgū izmaiņas neradīs

Latvijas piena pārstrādātāja “Food Union” akcionāra Andreja Beshmeļņicka darījums, iegādājoties Igaunijas saldētās pārtikas grupas “Premia Foods” saldējuma biznesu, Latvijas tirgū izmaiņas neradīs, aģentūrai BNS pastāstīja aptaujātie piensaimnieki.

Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks aģentūrai BNS teica, ka “Food Union” darījums, iegādājoties “Premia Foods” saldējuma biznesu, Latvijas tirgu būtiski neietekmēs. “Es domāju, ka tas [Latvijas tirgū] izmaiņas neradīs,” viņš sacīja

Vienlaikus Šolks norādīja, ka darījums varētu paaugstināt “Food Union” konkurētspēju, jo “Premia Foods” ir būtisks spēlētājs kaimiņvalstu tirgū.

Arī saldējuma ražotāja “Rūjienas saldējums” valdes priekšsēdētājs Igors Miezis aģentūrai BNS sacīja, ka vietējo tirgu darījums, visticamāk, būtiski neietkmēs, jo “Food Union” ir lielākais piena pārstrādātājs Latvijā.

Tāpat viņš minēja, ka “Premia Foods” saldējuma biznesa iegāde, visticamāk, palīdzēs “Food Union” nostiprināt pozīcijas Igaunijā un Lietuvā.

Miezis piebilda, ka “Rūjienas saldējuma” turpmāko darbību “Food Union” paplašināšanās neietekmēs. “Mēs esam mazs ražotājs, līdz ar to turpināsim mazākos apmēros ražot kvalitatīvu produktu un neredzu, kā tas varētu mūs ietekmēt,” viņš teica.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Beshmeļņickis ar kompāniju “Nordic Foods Holding” un “Shiner Macost Ltd.” starpniecību ir iegādājies “Premia Foods” meitasuzņēmumus – Lietuvas uzņēmumu “AB Premia KPC”, Igaunijas uzņēmumu “Premia Tallinna Külmhoone”, kas ir “Premia FFL” īpašnieks Latvijā, un Krievijas uzņēmumu “Hladokombinat No1”. Tādējādi “Nordic Foods Holding” un “Shiner Macost Ltd” pārņem “Premia Foods” saldējuma un saldētās pārtikas biznesu, savukārt “Premia Foods” turpinās nodarboties ar zivju un zivju produktu ražošanu.

Darījumu vēl jāapstiprina “Premia Foods” ārkārtas akcionāru pilnsapulcē, kas notiks pēc trim nedēļām, un Konkurences padomēs Latvijā un Krievijā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat VARAM piedāvāto pašvaldību reformas modeli?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri