Valmieras Ziņas

Pieņemti noteikumi par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtību Valmierā

Valmieras pilsētas pašvaldības domes 2018.gada 29.novembra sēdē tika pieņemti saistošie noteikumi Nr.314 “Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtība Valmierā”, kas tika izstrādāti, ņemot vērā nepieciešamību izteikt tos iedzīvotājiem un uzņēmējiem saprotamākā un pārskatāmākā formā. Saistošie noteikumi pieejami Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapā www.valmiera.lv,  portālam “Valmieras Ziņas” pavēstīja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Zālīte.

Nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atvieglojumi iepriekšējā apmērā saglabāti nodokļu maksātājiem, kuri pretendē uz NĪN atvieglojumiem par vasaras terasēm vai vasaras kafejnīcām, par izglītības iestāžu audzēkņu komplekso ēdināšanu, par rūpnieciskās ražošanas ēkām, par viesnīcu ēkām, par regulāru filmu publisku demonstrēšanu, par ēkām, kuras iekļautas pilsētas nozīmes kultūrvēsturisko objektu sarakstā, un uzņēmums ir veicis to pārbūvi, kā rezultātā saglabāts ēkas vēsturiskais veidols un arhitektoniskās vērtības, par būvniecības stadijā esošu daudzdzīvokļu māju un rūpnieciskās ražošanas ēku, uzņēmumiem par jaunuzceltām ēkām vai būves pārbūvi, uzņēmumiem par atjaunotām ēkām un citām NĪN atvieglojumu kategorijām.

NĪN atvieglojumus 2019.gadā, līdzīgi kā 2018.gadā, varēs saņemt:

1) vientuļie pensionāri, ja nekustamais īpašums ir deklarētā dzīvesvieta, tas ir īpašumā vai valdījumā vismaz divus gadus un īpašums netiek izmantots saimnieciskā darbībā – 50 % apmērā no NĪN summas;

2) I un II grupas invalīdi, ja nekustamais īpašums ir deklarētā dzīvesvieta, tas ir īpašumā vai valdījumā vismaz divus gadus, īpašums netiek izmantots saimnieciskā darbībā, neatkarīgi no pensijas apmēra – 50 % apmērā no NĪN summas;

3) pensionāri, kuri vecāki par 70 gadiem, ja nekustamais īpašums ir deklarētā dzīvesvieta, tas ir īpašumā vai valdījumā vismaz divus gadus, īpašums netiek izmantots saimnieciskā darbībā un pensijas apmērs kopā ar piemaksu pie pensijas nepārsniedz 90% no minimālās mēneša darba algas, kas 2019.gadā sastādīs 387 EUR – 25% apmērā no NĪN summas.

Tāpat arī Valmieras pilsētas pašvaldība aicina pārliecināties par NĪN nomaksu, pretējā gadījumā atvieglojumi netiek piešķirti.

Atvieglojumi pēc saistošiem noteikumiem tiek piešķirti, pamatojoties uz personas iesniegumu. Iesniegumus Valmieras pilsētas pašvaldībā aicinām iesniegt no 2019.gada 2.janvāra.

Arī 2019.gadā NĪN atvieglojumus saskaņā ar likumu “Par nekustamā īpašuma nodokli” saņems personas, kurām piešķirts trūcīgas, maznodrošinātas, politiski represētas vai daudzbērnu ģimenes statuss.

Plašāka informācija pieejama Valmieras pilsētas pašvaldībā Lāčplēša ielā 2, zvanot pa tālruni 64207128, 64207856 vai rakstot e-pastu ilze.kirse@valmiera.lv.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Nosaukums: Lietvedis Darba stundas nedēļā : 40 Darbības joma: Jurisprudence / Tieslietas Darba apraksts: *Darba pienākumi*: Nodrošināt dokumentu apriti; Izstrādāt un noformēt dokumentus, izmantojot lietišķās rakstības stilu; Depozītu summu uzskaites kārtošana; Citu darbu veikšana zvērināta tiesu izpildītāja funkciju izpildē. *Prasības kandidātiem:* Profesionālā vidējā izglītība vai arodizglītība; Izcilas latviešu valodas zināšanas; Labas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, precizitāte, stresa noturība, spēja plānot veicamos darbus. *Mēs piedāvājam*: Dinamisku un atbildīgu darbu; Profesionālās izaugsmes iespējas; Darbu mājīgā birojā. Pieteikuma vēstuli un CV sūtīt uz sludinājumā norādīto elektronisko pasta adresi līdz 01.07.2019. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kas tiks uzaicināti uz darba interviju. Bruto alga: 430 EUR (pārbaudes laikā), 600 EUR (pēc pārbaudes laika) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Slodzes tips: viena vesela slodze Atrašanās vieta: Valmiera Kontaktinformācija: Uzņēmums: Zvērināts tiesu izpildītājs Māris Vanags Reģistrēts nodokļu maksātāju reģistrā ar kodu: 25108012056 Pieteikšanās veids (e-pasts): maris.vanags@lzti.lv Tālr. 27631776 Profesija: LIETVEDIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Jurisprudence / Tieslietas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-07-01 Kontaktpersona: Māris Vanags

Mūsu partneri